Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro v.2004 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 25.07.2020

Recommended Posts

System chodzi rewelacyjnie. Dzięki konuss! Mam od kilku dni zainstalowaną poprzednią wersję Home z kwietnia. Wpierw zainstalowałem jako drugi system obok moda od Ghost & Spectre, aż w końcu wykasowałem ten drugi. Konuss naprawdę gratuluję Ci dobrej roboty! Ile to już czasu tak dla nas MODzisz? :)

Mam kilka pytań i chciałem je tu zadać:
1. Wielkość systemu tuż po instalacji. Ile powinno być? U mnie to było 17 GB. Na zdjęciu jest 7 GB. Dobrze, że miałem nieco większą partycję. Aczkolwiek nieco się zdziwiłem gdy zainstalowałem AV i trochę poprzeglądałem internet a tu brak miejsca na dysku.
2. Dodatkowe programy w wersji Home. Mam klucz w biosie. Czy to coś zmienia w trakcie instalacji systemu? Gdzie powinienem zobaczyć te dodatkowe programy? Czy mam wklejać sobie na pena instalacyjnego jakieś ei.cfg, czy nie?

3. Czy jest sens zmieniać wersję z kwietnia na tą najnowszą?

Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka w tych niewątpliwie ciekawych czasach :pp

@Marecki

2. musisz dodać ei.cfg do folderu source bo bez tego nie zainstaluje ci systemu z tweakami i dodatkowymi programami od autora

3. myśle że tak ale decyzja należy do ciebie

Marecki likes this

W dniu 16.05.2020 o 19:27, nudzija napisał:

@Marecki

2. musisz dodać ei.cfg do folderu source na nośniku z systemem bo bez tego nie zainstaluje ci systemu z tweakami i dodatkowymi programami od autora

3. myśle że tak ale decyzja należy do ciebie

Dziękuję za odpowiedź.

ei.cfg wrzuciłem do sources na penie. Wpisy w pliku są następujące:

[Channel]
Retail

[VL]
0

Mam nadzieję, że tak jest dobrze.

Ruszam instalkę. Ciekaw jestem co się zmieni.

Edit. Zmiany są duże. Pojawiło się dużo opcji w menu prawo-kliku. Po instalacji system zajmuje dużo mniej miejsca, a dokładniej niecałe 10 GB zamiast 20-stu. Po czyszczeniu zniknęło dodatkowo 2 GB. Domyślam się, że również inne mniej widoczne dodatki teraz zostały zainstalowane. Super. Świetny system i to w wersji Home.

Edited by Marecki
Krótkie info czy ei.cfg coś zmienia

To niezbyt rozumiem. Czemu niektórym instaluje systemy bez tweaków i muszą dodatkowo jakieś pliki dorzucać sami ?

3 godziny temu, nudzija napisał:

@mt17 jak masz klucz w biosie to skrypty dodane przez autora się nie uruchamiają a bez nich nie ma tweaków i programów

Dlaczego autor po prostu nie dorzucił tego pliku, żeby nie było niedomówień?

Ja właśnie jestem świeżo po formacie na w.w systemie i też zastanawiałem się dlaczego nie ma żadnych "bajerów" po instalacji.

Oczywiście musiałem zrobić drugi raz...

W dniu 17.05.2020 o 12:49, nudzija napisał:

@mt17 jak masz klucz w biosie to skrypty dodane przez autora się nie uruchamiają a bez nich nie ma tweaków i programów

A to ciekawe bo ja mam klucz w biosie i mi się normalnie wszystko instaluje, i nigdy w życiu na żadnej modyfikacji nie miałem z tym problemu :)

A ja np chcialbym bez tweaków instalować, można jakoś łatwo zablokować te skrypy? 

nie potrzebuje menu prawo-kliku odznaczać... Easy Context Menu

Nie da sie tego łatwo zlikwidować

Pierwsze wrażenie systemu rewelacyjne tylko nie mogę uruchomić na laptopie HP logowania odciskiem palca.

W menedżerze urządzeń jest zainstalowany ELAN WBF Fingerpoint sensor a jak próbuje skonfigurować odcisk to tylko jakby się uruchamiała program ale tylko mignie okienko

Może przed instalacją warto poczytać w pierwszym poście, co usunięto.

BioEnrollment

Cytat

Microsoft.BioEnrollment

bio metric authentication system The other name for this app is “Windows Hello”. This app will work on final release when “Windows Hello” is fully implemented.

Windows Hello is expected to provide "enterprise-grade" privacy and security once it is fully implemented. Windows Hello might require specialized hardware including fingerprint reader, illuminated IR sensor or other bio-metric sensors.

42 minuty temu, nudzija napisał:

@bazyliano mi wyszukiwarka działa, panel sterowania znalazło bez problemu a programów niee szukałem bo mam skróty na pulpicie

Skróty na pulpicie to i ja mam, ale często wygodniej mi z wyszukiwarki :p 

21 godzin temu, bazyliano napisał:

coś jest nie tak z wyszukiwarką w menu start? gdy wpisuje np steam to mi nie wyszykuje

Tak, nie znajduję zainstalowanych programów. Można tylko znaleźć podstawowe rzeczy jak Store, Ustawienia itp. 

bazyliano likes this

Bedzie dobrze, można zrobić wersje bez żadnych dodatków? Aby wyglądał jak zwykły Windows, tylko był duzo mniej obciążający. :)

2 minuty temu, dj1 napisał:

Bedzie dobrze, można zrobić wersje bez żadnych dodatków? Aby wyglądał jak zwykły Windows, tylko był duzo mniej obciążający. :)

Tak. Czysty obraz od MS i masz windowsa bez dodatków 

Aj, taki windows na starych komputerach nie działa za dobrze. Szczególnie firmowe leciwe laptopy.

WIN10EX2K17PT2X64 dalej niektóre bazują na tej kompilacji, która była najbardziej udana, tylko ze już jest leciwa. 

44 minuty temu, dj1 napisał:

Aj, taki windows na starych komputerach nie działa za dobrze. Szczególnie firmowe leciwe laptopy.

WIN10EX2K17PT2X64 dalej niektóre bazują na tej kompilacji, która była najbardziej udana, tylko ze już jest leciwa. 

Spróbuj tego systemu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

JanKo6 likes this

Dlaczego kompilacja jest ta sama 19041.264.Przecież to po najnowszej aktualizacji majowej ? Chyba że się mylę?

Najnowsze źródła kompilacji oraz oficjalna wersja 2004 MSDN 

Godzinę temu, kamiloxf napisał:

Spróbuj tego systemu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

próbowałem kiedyś tej kompilacji, jak tam z językiem polskim? da sie aktywować oryginalny klucz win10 home?

widze tez sa nieszczęsne pakiety graficzne theme. Do wyglądu pulpitu w firmie takiego nikt się nie zgodzi.

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Version 2004
Codename 20H1
Marketing name May 2020 Update     
Build 19041

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]