Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro v.2004 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 25.07.2020

Recommended Posts

Witam, nie ma przeszkód do używania StartIsBack 2.9? Czy jednak są jakieś? Gdzieś na którejś stronie ktoś napisał aby nie instalować :wacko: A tak poza tym.... Żadnych dodatkowych tweaków, optymalizatorów etc. nie używać jak mnie wam? 

U mnie przy uruchamianiu gier online blue screen kmode_exception_not_handled zrodlo problemu dump_wmimmc na starszych wersjach tego nie mam... sterowniki wszystkie zaktualizowane. Niby pomoc ma szybki start ale takiej opcji w tym systemie nie widze...

Konuss jakies rozwiazanie problemu??

W dniu 9.04.2020 o 20:14, Xioner19 napisał:

Witam, nie ma przeszkód do używania StartIsBack 2.9? Czy jednak są jakieś? Gdzieś na którejś stronie ktoś napisał aby nie instalować :wacko: A tak poza tym.... Żadnych dodatkowych tweaków, optymalizatorów etc. nie używać jak mnie wam? 

Ja używam i działa super mam z licencją.

Z optymalizatorów używam windows 10 manager i tylko raz wysypał mi się system jak edytowałem prawoklik tym programem ale miałem backup z tego samego dnia acronisem więc przestałem grzebać.

Wszystko śmiga, aż miło. Wiadomo środowisko microsoft nie jest applem więc z twaekami to gra w sapera ;)

Dlaczego ten system chodzi tak dobrze ? Naprawdę nie wiem co to za magia. Zainstalowany na archaicznym sprzęcie 2gb ram,intel core 2 duo a 15 kart w google chrome to nie problem. Zużycie pamięci jest wysokie ale wciąż działa to dobrze .

Witam

Dziękuję za system działa super szybko jak na mojej muzealnej maszynie Xeon3360 (socet 775) Radeon 6850HD. Mam tylko jeden mały problem grafika nie "trzyma" ustawień wyświetlania obrazu na monitorze tzn. po ustawieniu jasności ostrości itp niby jest ok do czasu kliknięciu na menu kontekstowe np. personalizacji wszystkie ustawienia w grafice się resetują do ustawień maksymalnych, próbowałem na różnych sterownikach (do grafiki) ale bez zmian. Jak by był sposób na wyeliminowanie tej "usterki" to bardzo proszę o informację.

Hejo :)

Macie też problem z paskiem , wszystko wygląda niczym w klasycznym XP? 

Mimo ,że zainstalowałem najnowsze sterowniki i do grafy tak samo dalej jest tak samo.

Zainstalowałem poprzednią wersję .153 i nie mam tego problemu :) Wszystko jest ładnie pięknie.

Wcześniej miałem problemy z wyborem wersji systemu dodałem plik ei.cfg do folderu source na pendrive i wszystko poszło, ale po instalacji wszystko jest szaro bure. 

Posiada klasyczne ikony. Autor przywrócił je, bo były problemy z działaniem. Ogółem cytując jeden portal z tym obrazkiem:
Microsoft podaje, że większość użytkowników zobaczy nowe ikony po aktualizacjach programów przez Microsoft Store. Pozostałe zostaną dodane w późniejszym czasie. Otrzymacie dostęp do jeszcze większej liczby grafik, gdy pobierzecie odpowiednią kompilację w ramach programu Windows Insider."
 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - jak wrzucisz screena jak to wygląda to przynajmniej będzie do czego się odnieść. Instalowałem wczoraj obecną wersję z 5.04 i żadnego problemu nie miałem więc zalecałbym jeśli nie pobierać ponownie obrazu to właściwie nagrać na pendrive (przypominam, ze pamięć pendrive też może ulec uszkodzeniu).

9 minut temu, SilverShai napisał:

Posiada klasyczne ikony. Autor przywrócił je, bo były problemy z działaniem. Ogółem cytując jeden portal z tym obrazkiem:
Microsoft podaje, że większość użytkowników zobaczy nowe ikony po aktualizacjach programów przez Microsoft Store. Pozostałe zostaną dodane w późniejszym czasie. Otrzymacie dostęp do jeszcze większej liczby grafik, gdy pobierzecie odpowiednią kompilację w ramach programu Windows Insider."

Dziękuję za informację :)

Gotuje nową wersję bo ogólnie warto patrząc na poprawki wujka Microsoft. Jakieś sugestie ewentualnie odkryte problemu z poprzednia wersja ???

1 hour ago, konuss said:

Gotuje nową wersję bo ogólnie warto patrząc na poprawki wujka Microsoft. Jakieś sugestie ewentualnie odkryte problemu z poprzednia wersja ???

Kiedy będziemy mogli się spodziewać tej wersji? 

Z takich mniejszych rzeczy to według mnie można by się pozbyć Microsoft Text Input Application

16 godzin temu, Lolu1234 napisał:

Kiedy będziemy mogli się spodziewać tej wersji? 

Z takich mniejszych rzeczy to według mnie można by się pozbyć Microsoft Text Input Application

Najdalej jutro rano 

A jak u was wygląda sytuacja po aktualizacji. Nie wiem czy ktoś robił ogólnie. Bo ja jestem zachwycony. Nie wróciły żadne usunięte komponenty. Oraz żadnych dodatkowych śmieci. Windows Update w pełni funkcjonalny!!! 

JanKo6 likes this

To zależy po jakich - podobno zbiorcze przywracają niektóre rzeczy - a ty po  każdych zbiorczych wydajesz nową wersję.

Ja zawsze instaluję nową na czysto i ok pół godziny na personalizacje i wgrywanie potrzebnych programów itp. Mam to już opanowane perfekt. Potem tylko kopia acronisem i można sie dalej bawić.

A po aktualizacji przez WU - zbiorczych - które zmieniają wersję systemu - nie wiadomo czy się coś nie przywróciło - trzeba dobrze szukać - bo na pierwszy rzut oka wszystko może być ok.

Większość aktualizuje i nie sprawdza czy coś się zmieniło - dopiero jak mają problemy to piszą - chociaż prawie nigdy nie piszą - sprawdzają - czy to na org twoim modzie  czy po aktualizacji.

Zmieniasz - dodajesz - usuwasz - wiele rzeczy i nikt nie może wiedzieć czy coś się nie przywróciło. 

Przecież można żyć bez KAŻDEJ comiesięcznej aktualizacji? - I nie mieć dodatkowych problemów. 

Nie wiem dlaczego wszyscy MUSZĄ aktualizować - nawet 2, 3 dni po instalacji systemu?

ja zrobiłem dziś zbiorczą ale na Slim, pojawił się defender no to odinstalowałem i teraz dupa, wiatraki wyją, update wisi na "instaluję 0%" i tak od rana, jak wrzucisz tego compacta to format c: i apiać od nowa :)

po odinstalowaniu defender dalej został

Więc nie aktualizować!  Czy bez tego nie można żyć?  Sami prosicie się o problemy.

WIELU na innych systemach ma wyłączone aktualizacje od dłuższego czasu i nie ma żadnych problemów - a wy MUSICIE aktualizowac - bo bez tego system nie bedzie działał?

woj_ani217 likes this

Jak konuss robi moda i twierdzi że można aktualizować to aktualizuję.Ale że skutki są jakie są to trudno.Mod do poprawki.Chyba że konuss stwierdzi że nie można.To on jest autorem więc to nie podlega dyskusji

@kris2013 - i bardzo dobrze - Musiałeś aktualizować? - coś ci nie działało? Wiesz chociaż co to są za poprawki i co poprawiają? Sprawdziłes po numerach?

I czy były ci potrzebne?

Czy tylko - aktualizuję - bo jest aktualizacja.

A konuss nie ma dziesiatków sprzętu i nie jest w stanie sprawdzić jak zachowa się MOD po aktualizacji na DANYM sprzęcie.

Jeszcze raz -wiesz co poprawiają i czy były ci potrzebne?

Założę się że jak byś je znalazł i przeczytał co poprawiają to i tak byś nie wiedział o co chodzi.

1 godzinę temu, konuss napisał:

A jak u was wygląda sytuacja po aktualizacji. Nie wiem czy ktoś robił ogólnie. Bo ja jestem zachwycony. Nie wróciły żadne usunięte komponenty. Oraz żadnych dodatkowych śmieci. Windows Update w pełni funkcjonalny!!! 

@konuss - lepiej nie pisz takich rzeczy bo sam się prosisz o problemy. Że ty nie masz to nie znaczy że inni nie będa mieć.

Jak widzisz u krisa - update nie w pełni funkcjonalny.

Godzinę temu, zbigniew59 napisał:

@konuss - lepiej nie pisz takich rzeczy bo sam się prosisz o problemy. Że ty nie masz to nie znaczy że inni nie będa mieć.

Jak widzisz u krisa - update nie w pełni funkcjonalny.

hmm jedno pytanie bo teraz chyba jestem idiota... proszę wytłumacz mi co ma sprzęt do aktualizacji ;>

ogólnie nowa wersja wgrywa sie juz na serwer ;D

2 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Więc nie aktualizować!  Czy bez tego nie można żyć?  Sami prosicie się o problemy.

WIELU na innych systemach ma wyłączone aktualizacje od dłuższego czasu i nie ma żadnych problemów - a wy MUSICIE aktualizowac - bo bez tego system nie bedzie działał?

Jestem tego samego zdania ze modów się nie aktualizuje. 

48 minut temu, konuss napisał:

hmm jedno pytanie bo teraz chyba jestem idiota... proszę wytłumacz mi co ma sprzęt do aktualizacji ;>

ogólnie nowa wersja wgrywa sie juz na serwer ;D

A no ma i to dużo :)