Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 Home Pro v.2004 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 25.07.2020

Recommended Posts

Co ja jestem magikiem co wy instalujecie. Jak mam się nie denerwować skoro od takie czasu proszę głupi screen bibliotek i ogólnie co jak opis jaka dokładnie wersja. Jako jedyni macie błędy. 

Dobra ja się już nie wypowiadam. Znacie lepiej od mnie moja modyfikacje. Godzinę próbuje ale skoro jesteście mądrzejsi. Tyle zostawiam w temacie. Macie błędy proszę o pokazanie.! Nie interesuje mnie to że wam jakaś gra nie chce chodzić na systemie który jeszcze oficjalnie nie wyszedł więc. A ponownie dodam. Sprawdzone w chwili obecnej nie ma błędów o których piszecie w najnowszej wersji i poprzedniej! 

10 minut temu, wiemar napisał:

pewnie jutro wszystko się rozstrzygnie jak @DRAGO zainstaluje 07. nawet bez sterowników spróbuj odpalić ten launcher

Ok sprawdze w wolnej chwili nawet epic.

9 minut temu, konuss napisał:

Co ja jestem magikiem co wy instalujecie. Jak mam się nie denerwować skoro od takie czasu proszę głupi screen bibliotek i ogólnie co jak opis jaka dokładnie wersja. Jako jedyni macie błędy. 

Dobra ja się już nie wypowiadam. Znacie lepiej od mnie moja modyfikacje. Godzinę próbuje ale skoro jesteście mądrzejsi. Tyle zostawiam w temacie. Macie błędy proszę o pokazanie.! Nie interesuje mnie to że wam jakaś gra nie chce chodzić na systemie który jeszcze oficjalnie nie wyszedł więc. A ponownie dodam. Sprawdzone w chwili obecnej nie ma błędów o których piszecie w najnowszej wersji i poprzedniej! 

Ok skoro nie ma to co jest grane z aplikacjami gog.? błąd jest w systemie nie w grze skoro na poprzedniej wersji działała. A gra to tez program graficzny czy jak tam na to sie mowi. Wiec nie wiem, ale sprawdze to jutro dam znac. Mam nadzieje ze to tylko cos zle mogło sie wgrac i przez to problem.

@konuss PYTANKO? W wersji Slim czcionki w eksploratorze i innych oknach są ostre jak żyleta A w wersji compact jakby rozmazane, i tak jakby grubsze. Porównuje między świeżo zainstalowana wersją slim a compact i najnowszymi sterami intela i Nvidia. Jakby skkopane skalowanie w wersji compact mimo że wszystko ustawione w opcjach tak jak powinno być względem wyswietlacza, pierwszy raz takie coś mam na twoich modach

Postanowiłem ze przechodze na czysta wersje i samemu poustawiam co i jak mi potrzeba. Wiec dzięki za kawal roboty ale jednak mody jakos mi nie odpowiadaja zawiele błędów.

zainstalowane 07, sterowniki do grafiki i epic launcher wywala ten sam błąd. aktualizacje zablokowane zaraz po instalacji systemu, dxdiag nie wyświetla żadnych błędów

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

DRAGO likes this

naprawiłem za pomocą tego poradnika:

problem był w dwóch plikach: XINPUT1_3.DLL oraz D3DCOMPILER_43.DLL 

podmieniłem je w katalogu C:\Windows\System32\

w załączniku dodałem te 2 pliki

DRAGO likes this

A ja miałem problem z działaniem np 3dmarka w wersji Slim 2004. Compact ma zepsute skalowanie czcionek (czysta instalacja) w stosunku do slim więc dla mnie odpada, nie będę się z wersją compact pierniczyć i zostaję przyvwersji slim, zwłaszcza że rozwiazalem sobie problem z 3dmarkiem i jeszcze wywalającym gry i niektore programy riva tuner statistic server problemem. Generalnie zalecam odpalić po czystej instalacji AiO 2.4.9, zainstalować/zaktualizować biblioteki i wiekszosc problemów z programami graficznymi wszelkiej maści powinny zniknąć.

BTW nadal nie rozumiem czemu autor moda domyślnie nie usuwa plików mikrokodów dla intela i amd "mcupdate dll" znajdujacych się w katalogu system32 i domyslnie nie wyłącza ochrony przed spectre i meltdown, gdyz ostro przycinaja wydajność cpu, ram, gpu, ssd, hdd.

Sorry i bez obrazy ale bez tych zmian wszystkie "tweaki na wydajność" można włożyć między bajki.

7 minut temu, Krzyslaw napisał:

A ja miałem problem z działaniem np 3dmarka w wersji Slim 2004. Compact ma zepsute skalowanie czcionek (czysta instalacja) w stosunku do slim więc dla mnie odpada, nie będę się z wersją compact pierniczyć i zostaję przyvwersji slim, zwłaszcza że rozwiazalem sobie problem z 3dmarkiem i jeszcze wywalającym gry i niektore programy riva tuner statistic server problemem. Generalnie zalecam odpalić po czystej instalacji AiO 2.4.9, zainstalować/zaktualizować biblioteki i wiekszosc problemów z programami graficznymi wszelkiej maści powinny zniknąć.

BTW nadal nie rozumiem czemu autor moda domyślnie nie usuwa plików mikrokodów dla intela i amd "mcupdate dll" znajdujacych się w katalogu system32 i domyslnie nie wyłącza ochrony przed spectre i meltdown, gdyz ostro przycinaja wydajność cpu, ram, gpu, ssd, hdd.

Sorry i bez obrazy ale bez tych zmian wszystkie "tweaki na wydajność" można włożyć między bajki.

u mnie program InSpectre pokazuje:

System is Meltdown protected: no

System is Spectre protected: no

No niestety u mnie po czystej instalacji Inspectre pokazywał  protection enebled. 

Żadnych dodatkowych tweakow jeszcze nie było.

Czysta instalacja wersji slim, wszystko ładnie, po uruchomieniu zrobiły się tweaki autora kompresja obrazu itp. Potem konfiguracja bez netu, żadnych updatow jeszcze nie robiłem.

Tylko stery od grafiki i potem pierwszą rzecz jaką robię to uruchamiam Inspectre ( miałem domyślnie protection enabled) więc wyłączyłem A potem wywalilem mikrokody  z system 32

ja miałem wersję slim tylko przez chwilę i tego nie sprawdzałem. za to w tej wersji która jest w tym temacie obie opcje są wyłączone. przynajmniej tak pokazuje ta aplikacja

Spoko,

Piszę jaką sytuacja u mnie. Na tweakowaniu i modowaniu sprzętu się trochę znam.

Chociażby rekord świata w wydajności przykładowo cpu 7700hq czy mobilnego gtx 1060 skreconego na 200W tdp w firestriku nie wziął mi się znikąd a pobity na jeszcze stokowym windowsie.

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Widac ze problem rozwiazałes ale jednak ja pozostaje przy czystej wersji 20h1 i samemu na żywca robie modyfikacje systemu ustawiam to co trzeba wywalam to co trzeba i jest spox. Więc dzieki za sprawdzenie ale jednak powiem wam ze mody to nienadaja sie do pracy na codzien. czysty system to co innego ustawic troche i jest ok.

ja często reinstaluję system i ustawianie wszystkiego zajmuje sporo czasu a niektóre metody wyłączania zabezpieczeń zmieniają się wraz z nowszymi wersjami systemu. 

ta wersja chodzi minimalnie szybciej niż 19559.1000

mroczkowski and DRAGO like this

Pobrałem iso edytowalem w dism++ dograłem te pliki od @wiemar i jest ok. Tylko ze przetestowałem na HDD nie SSD i mam chyba zamiar powrotu ale to pomysle nad tym.

SP. I prosze w kolejnej wersji zanim sie wyda sprawdzac system pod kazdym katem nie tylko programów ale i gier pc, jednym słowem system jest ok, ale szkoda ze autor moda nie zabiera sie do tego dokładnie i nie sprawdza tego jak ktoś pisze ze jest problem.

Tu teraz do @Mr.T Jak mozesz to powołaj autora modu zeby to sprawdzał lub dał kogos pod testowanie pod kontem gier pc tego systemu zeby potem nie było tych niespodzianek ze cos nie dziala prawidłowo. To tyle z mojej strony.

Wiecej prosze aby wypowiedział sie @wiemar w sprawie testu systemu pod gry pc.

3 godziny temu, wiemar napisał:

Dzieki jak cos wyłapiesz daj znac tu lub i mi na pw.

Problem naprawiony wiec temat z błędem zamykamy. i chwilowo nie widze zadnych problemów w wersji 07.03.2020. Screen gry ze problem pozostał rozwiązany.:[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

5 godzin temu, wiemar napisał:

Czyli directxa nie bylo.... to jaka to wina autora? Wytlumaczy mi ?

47 minut temu, BGT napisał:

Integralność w plikach panie, integralność nic innego przez to błąd w systemie typu programy/gry pc. I tu prosze pod tym kątem tez sprawdzać system a nie ze jest to olewane z strony autora bo on nie gra to nie sprawdzi.

To tu zapytam po jakiego bata robisz ten system.? Po to aby nabijac punkty czy jak.?

20 minut temu, BGT napisał:

podmieniłem tylko te 2 pliki. nie instalowałem całego pakietu directx

26 minut temu, wiemar napisał:

podmieniłem tylko te 2 pliki. nie instalowałem całego pakietu directx

To samo ja robilem. Tyle ze ja DX instalowałem przed podmiana plików i nic to nie dało podmiana plików dopiero naprawiła błąd.

19 minut temu, zbychg napisał:

20 godzin temu pisałem o instalacji DX odpowiedniego dla danej kompilacji.

Gdzie to pisałes chyba nie tu w temacie.? Jakos tego nie widzę.

Znalazlem pakiety DX jak by ktos potrzebował starych i najnowszych są na mega -: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

22 godziny temu, zbychg napisał:

Spróbuj zainstalować directx.exe który jest w wersji 20h2 lub K-Lite Codec Pack 1540_Full

Ja używam MPC-HC – Media Player portable po instalacji komunikat błędu zniknął (pewni chodzi o bibliotekę C++ 2015-2019).

Ja noszę okulary.

1 minutę temu, zbychg napisał:

Ja noszę okulary.

No widzisz 12 strona a ja szukam gdzie ty to mowiłes. No spox ja okularów nie uzywam moze pora na nie.