Skocz do zawartości

Windows 10 Home Pro v.20H2 Compact {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 15.09.2020


konuss

Rekomendowane odpowiedzi

No konuss, szacunek! Nie wiem, jak dużo osób to widzi, ale robisz naprawdę rewelacyjną robotę :pp 

Myślałem, że na Twoim MODzie z zeszłego miesiąca podziałam dłużej, a tu proszę 20H2, ładnie oczyszczone, działające bezproblemowo. Serdecznie Ci dziękuję za Twoją pracę :thanks:.

 

Drobiazgi, o których staram się pamiętać przy Twoich modach to:

- po nagraniu pena Rufusem trzeba dodać ei.cfg do foldera Sources. Tak, tak - zapomniałem i wgrywałem system 2 razy.

- trzeba włączyć usługę Bufor wydruku. Inaczej nawet nie da się wgrać sterowników do drukarki.

 

Może kogoś zainteresuje co polecam oprócz Windows 10 Home i Office z tego forum. Polecam stronkę [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] gdzie można znaleźć dużo programów w wersji portable: AIMP z dużą liczbą poprawiaczy dźwięku, Potplayer - odtworzy każdy film, pamięta pozycję, gdzie przerwałem oglądanie, ma mnóstwo ustawień, Filmora - do robienia filmów, eM Client - program pocztowy - jak dla mnie lepszy od Outlooka (uruchamia się z systemem, pracuje w tle, jest przejrzysty i bezproblemowy i może działać jako portable), Master PDF Editor. Polecam stamtąd również Tapin radio, StartIsBack (+ dodatki), IObit Driver Booster, 4K Video Downloader i inne.

Absolutnym niezbędnikiem dla osób używających komputer w nocy jest f.lux ze strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Po podaniu lokalizacji ja zmieniam domyślne ustawienie na Classic f.lux i w opcjach wyłączam notifications i hot keys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marecki napisał:

AIMP z dużą liczbą poprawiaczy dźwięku, Potplayer - odtworzy każdy film, pamięta pozycję, gdzie przerwałem oglądanie

Aimp i Potplayer to i tak darmowe programy i opcja portable każdy ma w instalatorze pobierając normalnie ze strony wydawcy. To ostatnie jest kwestią ustawienia programu - w sumie większość z nich ma zaszytą taką opcję głównie za sprawą playlisty (prócz WIndows-owych ofc). Do Potplayera mogę polecić instalację Funpacka - trochę skopali ostatnie wersji o wymuszanie instalacji jakichś 3 programów, ale mimo to dochodzą inne usprawnienia w postaci paczki kodeków. Jak ktoś ma pomysł na lepsze dodatki do tego programów proszę o info na priv nawet, by tematu nie zaśmiecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, QAUZ napisał:

No no @konuss,instalka naprawdę działa nieźle.działa prawie wszystko co mnie interesuje,po poprzednich(takich sobie) ta chyba zostanie na dłużej,jakby ci się jeszcze udało to g...WU,do 2029 zablokować jak w GHOSTSPECTRE,to miałbyś u mnie dużego plusa.dzięki i polecam.

Cześć QAUZ.

Do blokowania aktualizacji polecam absolutnie niezawodne rozwiązanie: 

 

StopUpdates10 - Totally Disable Windows 7-10 Updates and Upgrades!
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
lub
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przejmij kontrolę nad aktualizacjami i uaktualnieniami systemu Windows 10
Główne:
1.) Aktualizacje systemu Windows 100% Bulleteproof Hard Block (z podwójną ochroną)
2.) Windows Updates Soft Block - Wstrzymaj aktualizacje do 18-11-2099 z możliwością aktualizacji Windows Defender i Windows Store Apps.

Funkcje: 
1) Zatrzymuje aktualizacje systemu Windows.
2) Zatrzymuje wymuszone ulepszenia.
3) Zatrzymuje irytujące powiadomienia o aktualizacji.
4) Przywracanie aktualizacji za pomocą jednego kliknięcia. 
5) Wstrzymuje aktualizacje.
6) Wyłącza powiadomienia windows 7-8 "Koniec wsparcia" i "Koniec usługi".

Freeware (komercyjne wykorzystanie jest dozwolone).

 

Po uruchomieniu soft block (to ta druga opcja w programie):

image.png.9be2da4d29083a6c7c2cead9f0aa8e94.png

helmut112, JanKo6 i QAUZ lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PR74 napisał:

Witam pytanie do autora Konuss jest problem z ta najnowszą kompilacją z 21 i 25 podczas instalowania jest błąd testowałem na 3 laptopach i ściągałem 2 razy ten system i za każdym razem jest ten sam problem

1.) Nie napisałeś: czy sprawdziłeś sumy kontrolne? To jest podstawa.

2.) Jak już sprawdzisz i będzie OK to sprawdź pendrive. Np. tym programem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Wpierw szybkie skanowanie, a potem skanowanie powierzchni. Może być uszkodzony.

3.) Zawsze nagrywaj pena Rufusem. Zwracaj uwagę na sposób nagrania MBR czy GPT.

 

Stawiam na to, że problem jest w pozycji 1 lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Marecki napisał:

1.) Nie napisałeś: czy sprawdziłeś sumy kontrolne? To jest podstawa.

2.) Jak już sprawdzisz i będzie OK to sprawdź pendrive. Np. tym programem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Wpierw szybkie skanowanie, a potem skanowanie powierzchni. Może być uszkodzony.

3.) Zawsze nagrywaj pena Rufusem. Zwracaj uwagę na sposób nagrania MBR czy GPT.

 

Stawiam na to, że problem jest w pozycji 1 lub 2.

Pendrive jest OK obraz nagrywam tylko Rufusem bo jest dlamnie najlepszy partycje zawsze robie GPT nagrałem twoją poprzednią kompilacje Win10 2004 Home Pro (19041.338) 25.07.2020 i jest wszystko OK a te 2 nowe no nie stety wywalają sie przy instalacji sprawdzałem też od innego autora Win10 2004 AIO (19041.208) 24.04.2020 by Xardas14 i też jest OK sprawdzałem też na 2 innych pendriwach i jest to samo włąd podczas instalacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mod jest stabilny bez żadnych wad.Instalacja przebiega bez problemów.Więc wszelkie uwagi co do błędów podczas instalacji są wynikiem błędów, ale po stronie instalującego.Po instalacji system pracuje normalnie, jest szybki, lekki i bez żadnych, jak dla mnie wad.Jak macie jakieś problemy to poszukajcie je u siebie

Marecki lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kris2013 napisał:

Witam ! Mod jest stabilny bez żadnych wad.Instalacja przebiega bez problemów.Więc wszelkie uwagi co do błędów podczas instalacji są wynikiem błędów, ale po stronie instalującego.Po instalacji system pracuje normalnie, jest szybki, lekki i bez żadnych, jak dla mnie wad.Jak macie jakieś problemy to poszukajcie je u siebie

"Mod jest stabilny bez żadnych wad.Instalacja przebiega bez problemów.Więc wszelkie uwagi co do błędów podczas instalacji są wynikiem błędów, ale po stronie instalującego".

 

Instalowalem wiele modow bezproblemowo. Ten mod (pobrany 02092020) instaluje sie a na koniec cofa instalacje bez zadnego bledu. Instalowany z pendrive (rufus). Nie moge zainstalować. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Etos napisał:

Cześć, czy ten system ma powyłączaną telemetrię na starcie? Bo czytałem w komentarzach że coś tam chodziło w tle w którejś wersji. Sterowniki sam pościąga podczas instalacji, czy trzeba dogrywać ręcznie?

System jak system - zależy co masz w kompie i do kompa podłączone. Sterowniki zwykle dobrze jest samemu instalować. Przedstawiałem w jednym z postów co telemetrię wywoływało więc wystarczy do tego się zastosować. Autor biorąc rozległość środowiska systemu mógł to przeoczyć. Najlepiej ściągnij i sprawdź niż szukaj cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, SilverShai napisał:

System jak system - zależy co masz w kompie i do kompa podłączone. Sterowniki zwykle dobrze jest samemu instalować. Przedstawiałem w jednym z postów co telemetrię wywoływało więc wystarczy do tego się zastosować. Autor biorąc rozległość środowiska systemu mógł to przeoczyć. Najlepiej ściągnij i sprawdź niż szukaj cudów.

Aha czyli telemetria jest włączona a co do sterów to pytałem czy pościąga sam a nie co zwykle lepiej jest robić. Niestety sam nie mogę na razie sprawdzić bo czekam na sprzęt jak dojdzie po niedzieli i chciałem sobie ściągnąć już system i po prostu zainstalować bez problemów jak już wszystko będzie, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowszą wersję z 25.08 i nie wywołuje się nic po instalacji.

Dwa razy zostawiłem go samego po instalacji na 10min i nic się nie zadziało... ręcznie uruchomiłem ponownie, czekałem i też nic
Nie zainstalowało się Chrome, ani te inne poprawki w context menu itp

Może być przyczyna w tym, że przy instalacji zadeklarowałem, że nie mam internetu, aby utworzyć konto lokalne bez konta microsoft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SilverShai napisał:

1. Konto możesz pominąć, ale dostęp do neta musisz dać
2. Pendrive właściwie przygotowany? Warto było by zrobić pełen jego format nawet i potem wgrać - czasami błahostka, ale potrafi być źródłem problemu.

1. Na internecie piszą, że trzeba odłączyć internet, aby kontynuować z kontem lokalnym, że nie ma innej opcji... spróbowałem nawet założyć to konto M$ i to samo, po instalacji żadnego komunikatu jak kiedyś, że ma się za dwie minuty uruchomić ponownie..., czekam i 10 minut, uruchamiam ponownie ręcznie i nic, żadnego odzewu od post install... a na poprzedniej wersji z 2004 miałem

2. pendrive rufusem, gpt, nawet ostatnio go formatowałem low level format toolem

edit

tak dodam, że instalacja ogółem ok, pomyślna, drivery zaciąga

tylko ten post install się nie załącza, żadne chrome, te inne ficzery pod prawoklikiem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie