Jump to content
WinClub
gabriel0

Oszukanie programów dedykowanych na nowsze systemy.

Recommended Posts

Witam.
Dnia dzisiejszego wyszła kolejna paranoja.
Toteż zwracam się do was z prośbą o podpowiedź, w jaki sposób oszukać programy które żądają nowszej wersji systemu. Przykładowo Wargaming game center.

Wczoraj jeszcze w to grałem a dziś weszła aktualizacja. Skoro w grze nic się nie zmieniło, to niby dlaczego miało by nie działać? Niestety nie mam pojęcia skąd program uruchamiający bierze informację odnośnie aktualnego systemu.

wargaming.net zaprzestał wsparcia dla windows XP, i Vista, teraz wspierają Windows 7 w górę, w przypadku wot blitz zaprzestali wsparcia dla windows phone 7.5 7.8 8.0 8.1 i windows mobile 10 i android 5.1.1 i starszych a także windows 8.1 RT, gry już nie uruchomimy na starych wersjach androida . Przeszli na biblioteki DX 11 zaprzestając wsparcia 9.0c czy tam któregoś, obecnie pracują nad DX 12, Ray trackingiem, i ulepszeniem silnika core, wraz z ostatnią aktualizacją wprowadzili 64 bitową wersję klienta gry. Więc progres gigantyczny, niestety okupiony brakiem możliwości uruchamiania gier na starych systemach. 

10 godzin temu, gabriel0 napisał:

Wczoraj jeszcze w to grałem a dziś weszła aktualizacja. Skoro w grze nic się nie zmieniło, to niby dlaczego miało by nie działać? Niestety nie mam pojęcia skąd program uruchamiający bierze informację odnośnie aktualnego systemu.

O z tym nie ma żadnego problemu w końcu Windows sam się chwali w jakiej wersji jest. A zresztą po co sprawdzać wersję systemu wystarczy narzucić iż konkretne biblioteki musza być w konkretnych wersjach (na przykład nie starszych niż np.3,5) a w tej wersji znajdują się od Win 7 i tyle. Biblioteka nie taka to znaczy iż system nie taki i koniec zabawy. A biblioteki nie podmienisz bo  ta z 7 nie zadziała w XP ani w Win VISTA.

Dowiedziałem się tyle ze "GetSystemInfo" bierze informację z kernel32. Nie dałoby rady zmodyfikować na tyle oryginalnego jądra, żeby chociaż sprawiało wrażenie nowszego? Nie wydaje mi się żeby program potrzebował jakichś nowszych procedur niż ma obecnie kernel z XP. Spróbować nie zaszkodzi. Bo programu startowego nie udało mi się zmodyfikować. Jestem za bardzo głąb w tym temacie.

W dniu 6.11.2019 o 20:53, gabriel0 napisał:

Skoro grałeś, to odinstaluj tą aktualizację.

W dniu 6.11.2019 o 20:53, gabriel0 napisał:

Skoro w grze nic się nie zmieniło, to niby dlaczego miało by nie działać?

Skoro w grze nic się nie zmieniło, to o jaką aktualizacje może chodzić.

4 minuty temu, Mr.Straight napisał:

@jarexpol Jak ma odinstalować aktualizacje w grze polegającej na zabawie MP?
Może zanim napiszesz coś głupiego to lepiej poczytać?

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ty oczywiście inaczej napisać nie potrafisz.

12 godzin temu, gabriel0 napisał:

Dowiedziałem się tyle ze "GetSystemInfo" bierze informację z kernel32. Nie dałoby rady zmodyfikować na tyle oryginalnego jądra, żeby chociaż sprawiało wrażenie nowszego? Nie wydaje mi się żeby program potrzebował jakichś nowszych procedur niż ma obecnie kernel z XP. Spróbować nie zaszkodzi. Bo programu startowego nie udało mi się zmodyfikować. Jestem za bardzo głąb w tym temacie.

A niby jak chcesz przerobić krenel win XP aby wyglądało iż jest to win 7? A zresztą  to skąd wiesz iż nawet gdyby Ci się to jakimś cudem udało  to tylko ta zmiana wystarczy? XP i 7 różnią się bardzo mocno. Już prędzej taki numer by się udał z VISTĄ tam różnice są zdecydowanie mniejsze. Zresztą wątpię by jakąś prostą sztuczka dało się oszukać program - bo to nie tylko chodzi o wersję sytemu lecz zapewne jeszcze i o inne rzeczy np. tak jak pisałem wczesnej wersje konkretnych bibliotek. Wystarczy iż gra zażąda procedury co ma nowsza a nie miała starsza i program Ci się zawiesi lub wysypie z niebieskim ekranem . Zresztą ta dyskusja jest bezcelowa przecież sam nie napiszesz od nowa jądra sytemu przerabiając go dla swych potrzeb. 

Wina tego że się "nie da" to to że poddajecie się na starcie.
Osobiście wiem że w przypadku zażądania procedury wejścia której nie będzie w moim jądrze systemu nic nie zdziałam, tak z ciekawości chciałem wypróbować przeróbkę o której wspomniałem. Nie wydaje mi się by wargaming porzucił wsparcie 7-demki 32bit gdyż o tym nie widziałem żadnych wzmianek.
Tak samo wiem że różnica między 32 a 64 jest nie do przeskoczenia.