Jump to content
WinClub
Slovian

Naprawa Karty MicroSD 64 GB

Recommended Posts

Witam obecnie mam problem techniczny z odczytaniem karty pamięci Micro SD 64 GB. 

W Systemie Windows 10 mam widziany tylko Czytnik Kart Micro SD Generic USB 3.0 zamieszczam zrzut z ekranu.

Proszę o wsparcie.

Czy mogę naprawić według tego poradnika tą karę micro SD ? 

Na zrzucie z ekranu Urządzenia i Drukarki jest problem - żółty trójkąt na urządzeniu Komputer.

Wstawiam zrzuty z ekranu z Menedzera urządzeń z aktualnymi problemami.

>

Co oznacza komenda chkdsk /f  k: ?

Normalnie nie da się sformatować tej karty.

W zarządzaniu dyskami też jest problem bo widzi tylko sam czytnik kart - bez karty Micro SD.

Wrzucam zrzut z ekranu z widoku na zarządzanie dyskami.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A czytnik jest na pewno dobry? Bo mi te chińskie padają jak kawki, i przy okazji zabierają ze sobą na tamten świat dane z karty. W telefonie, tablecie sprawdzałeś? Jak ci nie zależy na danych, to użyj HDD Low Level Format Tool lub SD Formatter.

Godzinę temu, Widzior napisał:

A czytnik jest na pewno dobry? Bo mi te chińskie padają jak kawki, i przy okazji zabierają ze sobą na tamten świat dane z karty. W telefonie, tablecie sprawdzałeś? Jak ci nie zależy na danych, to użyj HDD Low Level Format Tool lub SD Formatter.

Danych nie ma tam także spoko :) 

Przyjacielu Widzior czytnik jest powinien być sprawny technicznie.

W Smartphone w ogóle nie widzi tej karty.

W Tablecie w ogóle nie widzi tej karty.

Czy ten film do którego wstawiłem link jest tylko w tedy przydatny jak karta Micro SD jest odczytywana jako nieprzydzielone miejsce w Zarządzaniu Dyskami ?

Godzinę temu, Widzior napisał:

W powyższym poście przesyłam screeny z: 

HDD Low Level Format Tool 4.40 Free

SD Card Formater

Urządzenia i Drukarki - Narzędzie do Rozwiązywania Problemów w systemie Windows 10 nie wykryło problemów dla Czytnik Kart Pamięci.

Nic ci nie da DISKPART, jak ci system w ogóle dysku/karty nie widzi. Sprawdź, czy Flash Drive Information Extractor zobaczy kartę. Jak nie, to trup. To jakaś firmowa karta czy chińczyk z aliexpress?

Pierwsze urządzenie HDD Low Lewel Format Tool widzi mió prawidłowo mój Twardy Dysk ale karty Micro SD nie widzi pod czytnikiem, narzędzie SD Card Formater też nie widzi karty Micro SD w czytniku do kart Micro SD. Czytnik mam taki że podłączam na USB 3.0 i do tego wkładam adapter na pełną kartę SD.

2 minuty temu, Widzior napisał:

Nic ci nie da DISKPART, jak ci system w ogóle dysku/karty nie widzi. Sprawdź, czy Flash Drive Information Extractor zobaczy kartę. Jak nie, to trup. To jakaś firmowa karta czy chińczyk z aliexpress?

Tą kartę dostałem od sąsiadki za free. 

Chwilę ta karta działała poprawnie nawet Android potrafił ją widzieć poprawnie : Tablet oraz Smartphone.

4 minuty temu, Widzior napisał:

Jak to pobrać mam > [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

1 minutę temu, Widzior napisał:

Stąd pobierz, ale na moje karta trup - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

5 minut temu, Widzior napisał:

Stąd pobierz, ale na moje karta trup - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

On nic nie zrobi  ,ale serwis  co ma narzędzia do tego  może ją naprawić lub odzyskać dane.

Pewnie się przegrzała co ? , możesz spróbować ją przeczyścić  spirytusem  i wygrzać ją  - i  " albo rybki albo akwarium ".

4 minuty temu, Widzior napisał:

No nic nie widzi karty i nic nie zrobisz.

A jak by tak zapuścić aplikację do sprawdzania dysków - taką jaka jest do diagnostyki uszkodzonych HDD/ SSD ?

Mam na myśli mini narzędzia Hirens Boota.

Proszę o info który soft najlepiej się nada do zapuszczenia diagnostyki z Hiens Boot USB ?

6 minut temu, Widzior napisał:

A co ty chcesz diagnozować, jak karta dla systemu i programów nie istnieje?

Czyli nie da się żadnym softem uruchomić trybu diagnostycznego ?

Proszę o Support bo tutaj mało się znam - jeśli jest w Hirens Boot soft do diagnostyki dysku nawet jak dysk nie jest wykrywalny przez system to może da się uruchomić przez jakiś soft linuxowy itp... ? Gparted nie odczytuje niestety testowałem.

Jaki jest jeszcze soft linuxowy którym mogę sprawdzić ten dysk 64 GB ?

Widzę  że  podchodzisz do tego jak " byk do ................  "  

Wpisał byś na Yutube   i byś  wysupłał  parę filmików jak to się robi  (  tu masz  przykłady  w jednym jest tam no prawie domowy sposób ) :

51 minut temu, Slovian napisał:

Jaki jest jeszcze soft linuxowy którym mogę sprawdzić ten dysk 64 GB ?

Żadnym bo masz martwą kartę  tylko tak jak Ci podałem lub jak na filmikach.