Jump to content
WinClub
Saze99

System na samsung n130

Recommended Posts

Na tym procesorze praktycznie nic nie działa komfortowo. W dodatku tylko 1 GB RAM. Jeżeli chcesz coś z Windows to jedynie :

Ostrzegam jednak komfortowo nie będzie. Żeby Office działał prawidłowo trzeba go zoptymalizować (polecam poradniki na askvg), do tego w/w Win jest mocno okrojony, więc ma problem z niektórymi rzeczami typu odtwarzanie filmów. Na pewno na tym sprzęcie nie obejrzysz na YT nic w 720p. Żeby korzystać z przeglądarki również trzeba wyłączyć wszelkie wodotryski (poradniki askvg).

Na pewno nie instaluj na tym PuppyLinuxa bo tnie. Może ten UP ewentualnie spróbuj z ArchLinux.

Teraz, rasoir0591 napisał:

Na tym procesorze praktycznie nic nie działa komfortowo. W dodatku tylko 1 GB RAM.

Nawet system.

Uświadom użytkownika że ma złom i tyle.

Teraz, m4s napisał:

Nawet system.

Uświadom użytkownika że ma złom i tyle.

Co z tego, że ma złom? On o tym wie, pyta czy istnieje coś co będzie na tym działać jako tako, a nie co ma z tym zrobić. Mniej jadu więcej pomocy, chyba że nie po to jest to forum. Do napisania czegoś na kolanie w samochodzie mu wystarczy. Może nie ma teraz $ nawet na używkę za 600 zł. Troszkę pokory, ale w końcu to Ty tu jesteś moderatorem, na pewno znasz lepiej regulamin.

Wracając do tematu, to bez sporego nakładu pracy nie przejrzysz na tym neta dobrze nawet. Nie szukaj przeglądarek typu midori czy innych mnie zasobożernych bo to nie pomoże. Z tego co pamiętam po optymalizacji i wyłączeniu wodotrysków (nawet płynne przewijanie odpuść sobie) działał najlepiej slimjet albo Centbrowser. Do tego office 2010 i można coś napisać.

To zaproponuj mu Windowsa XP a nie 7kę jak już.

Niestety wymagania sprzętowe zmieniają się i nic na to nie poradzimy.

To że ma starego netbooka ( Ha szach mat netbook a nie NetBóg - z jednym RAMem to sobie może - Chrome nie oddycha z taką ilością RAMu) to nie znaczy ze zaraz cudownie go ozdrowi.

Ma tak zwany elektrośmieć kupiony pewnie za 999 w promocji x lat temu ...( w E-magu jest ten laptop datowany na 2009 rok !!!!)

Obecnie smartfony mają więcej RAMu i odpowiednio mocniejsze procesory.

Moja empatia została jasno wyrażona - śmieć.

Moje moderowanie nie ma tu nic do tego.

P.S. Pytanie za 100 punktów: @wiktorynek przez które okno i z którego piętra byś go wywalił?

Wygoogluj sobie android x86 teoretycznie by się dało, w praktyce sam musisz sprawdzić jak działa bo nie widziałem wersji dla Atoma. :E

A co do Androida to coś znalazłem w Google [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dołożyć RAM do maksimum (jeśli się da) i instalować jakiegoś Linuxa. Próbowałbym nwm... Manjaro LXDE?

Sprzęt prehistoryczny który już w momencie premiery nie nadawał się do niczego, mając moc obliczeniową kalkulatora.

m4s likes this

ChromeOS nie wymaga zakupu licencji? RAM można wymienić kość do max 2 GB więcej nie ma sensu.

Nawet jeśli jakiś linux będzie działał sprawnie to z przeglądarką i tak pewnie będzie problem.

A Ja się tutaj nie zgodzę, jeden z moich lapków (acer) ma ten sam procek tylko ram ciut więcej bo 1.5GB, bez większych problemów używam na nim WIN7 Starter easylift, właśnie piszę tego posta z w/w lapka, może nie jest jakoś super komfortowo, ale problemów większych też nie ma. 

Lapka używam do diagnozy samochodowej, do instalowania gier na PS3 (ham), oraz do przeglądania neta (Opera max 7-9 okienek), czy nawet do pracy w środowisku sieciowym, obsługa NAS itp. wiadomo, ze większych plików nie przewale tym ,ale do samej obsługi ? Zaletą tych laptopów jest ich lekkość , mobilność i w przypadku tak jak Ja nowej baterii czas działania 6h.

Testowałem też jakiegoś Win 10 okrojonego, działał lepiej jak w/w win7 , ale nie ma sterowników pod mojego acera na win 10. 

W dniu 16.10.2019 o 11:14, bunio1 napisał:

MX linux

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sory ale przechwalony... Teraz sie podniecaja na to ja sie tym podjaralem na godzine.. Lepiej dziala z pena niz zainstalowany..

Jesli chodzi o jakiegos linuxa to bylby dobry  mCOLe na bazie manjaro lub Salient Os na bazie archa..

Obie dystrybucje leciutkie, stabilne jak kaczynski intuicyjne, wszystko potrzebne no codzien dla wiekszosci uzytkownikow.

A co do zlomu - ktos pyta to sie odpowiada a jak nie ma sie nic pozytecznego do  powiedzenia  to ^po co meczysz klawiature?

Ma sprzet jaki ma i tyle w temacie...