Jump to content
WinClub
Slovian

Windows 10 ROG EDITION 2019 - Instalacja Testowa na PenDrive USB 3.0

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie wszystkich na forum. Zwracam się do Was zbardzo serdeczną Prośbą o Wasze wsparcie techniczne. W jakiej konfiguracji zalecacie zainstalować Windows 10 ROG EDITION 2019 na PenDrive USB 3.0 - tylko w celu sprawdzenia czy pójdzie na tym Windows Visual Studio ? 

Więc konkretnie chodzi mi o wybór - który tryb instalacji tego Windows najlepiej wybrać - instalując na USB przez WinToUSB ? 

Są trzy tryby do wyboru w menu

1 - Legacy 

2 - VHD 

3 -VHDX 

W trybie Legacy strasznie długo ładuje się na USB 3.0.

Zwracam się do Was z bardzo serdeczną Prośbą o Wasze Wsparcie - w którym trybie szybciej łądują się pliki na PenDrive ?

Potrzebuję przetestować czy Visual Studio wstanie mi na tym Windowsie - proszę o Wsparcie czy tryb wyboru w Menu - a są trzy powyżej opsiałem - wpływa na to możliwość późniejszego

zainstalowania aplikacji Visual Studio na ten Dysk w Windows 10 ? 

Proszę o poradę - który tryb wybrać aby mieć możliwość rozbudowy Dysku - mój PenDrive ma 32 GB więc nie jestem pewień czy Visual Studio poprawnie mi się zainstaluje na ten dysk.

5 minut temu, Crazy36 napisał:

Ja to bym Ci radził użyć rufusa bo jest lepszy [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

rufus jest do tworzenia botowalnego pena z systemem a nie instalowania systemu na penie

8 minut temu, nudzija napisał:

rufus jest do tworzenia botowalnego pena z systemem a nie instalowania systemu na penie

Otóż nieprawda kolego. Korzystając z Rufus możemy również stworzyć Windows ToGo

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zaś Windows ToGo można stworzyć również i z pomocą:

Czy też :

Dzięki Wszystkim za cenne porady. Czy mogę dowiedzieć się więcej na temat narzędzia WinToUSB ? Czy to narzędzie jest po prostu mało kompatybilne z obrazem Windows 10 ? 

Ja potrzebuję stworzyć stabilny dysk USB z PenDrive. Więc pomyślałem o WinTo USB.

Jeśli WinToUSB jest mało kompatybilne z Windows 10 - to bardzo proszę o informację na ten temat. 

Potrzebuję nagrać Windowsa 10 - na dysk zewnętrzny USB - w taki sposób aby Przetestować Visual Studio od Microsoftu. 

Ja nie tworzyłem nigdy dysku zewnętrznego z Windowsem 10 - więc nie orientuję się który soft jest najbardziej stabilny pod Win 10 - po Tuningu. Przypominam że rozmawiamy o Windows 10 ROG EDITION 2019 - czyli jest to

Windows zmodyfikowany.

1 minutę temu, Slovian napisał:

Potrzebuję nagrać Windowsa 10 - na dysk zewnętrzny USB - w taki sposób aby Przetestować Visual Studio od Microsoftu. 

Dlaczego chcesz to testować na pendrive z Windows ToGo ? Nie można tego zrobić na maszynie wirtualnej ?

Ok więc podeślij nazwę Maszyny Wirtualnej która ma pełne wsparcie dla Windowsa 10, w wersji 64 - Bit.

Czy na Wirtualnej maszynie można zainstalować Visual Studio ?

5 minut temu, Slovian napisał:

Czy na VirtualBox da się uruchomić instalator Visual Studio ?

tak, da się też na vhd system zainstalować a vhd można podpiąć do bootmenu i używać jak normalnego systemu

12 godzin temu, nudzija napisał:

Masz racje chyba byłem zaspany i coś żle zrozumniałem :OI

Witaj Geralt z Rivii - nie jest to syf od razu mówię. 

Porównijąc do standardowego Windows 10 Pro - gdzie miałem tą sama konfigurację Macierzy RAID 0 Strip - zwykła dzieśiątka jest w czarnej "Jestem Idiotą".

Windows ten jest super zrobiony - zainstalowałem Go na żywca - bardzo ważna informacja - działa instalator Visual Studio 100% Working Tested. 

W tej chwili mam tą wersję - patrzyć na zrzut z ekranu >

Mam wersje 2017 - czy może Ktoś wstawić linka do wersji 2018 lub 2019 ? 

Zwracam się z bardzo serdeczną Prośbą o Wasze wsparcie.

Wstawcie linka do wersji 2018 lub 2019 to Wam przetestuje - wrzucę screeny z konfiguracji w RAID 0 Strip.

Ktoś wie jak ustawić te Skiny - Paski w Windows 10 ROG 2019 ? 

W dniu 13.10.2019 o 23:02, nudzija napisał:

Więc tak: 

Ja sam po prostu z przyzwyczajenia wczytwałem MBR do Rufus.

Przez to mi nie uruchamiało się bootowanie z USB 3.0

Nagrałem jeszcze raz ISO w GPT - przestawiłem w Menu Bios - opcje Bootowania - bo ten typ tak ma : tzn... 

W tym Bios pomimo tego że ustawiłem :) USB Drive Bootoing na Pierwszą pozycję to nawet jak to wczytałem jako opcję w Bios to i tak nie bootował się z USB 3.0.

Przydało by się jeszcze dowieddzieć jaki to tutaj siedzi Bios - a konkretnie jakiego producenta jest ? 

Dzwoniłem do HP - ale kazali mi czekać 3 dni na e-maila się odezwą.

Chodzi o to że w tej chwili mam 16 GB RAM DDR3 o taktowaniu 2133 Mhz.

Nie jestem pewien czy te pamięci chodzą na pełnym taktowaniu 2133 Mhz - czyli na najszybszej częstotiwości Taktowania DDR3.

Więc aby to chodziło prawdopodobnie trzeba będzie wgrywać modyfikowanego Biosa.

Ale z tym poczekajmy aż HP napisze jaki tu jest doładnie Bios - aby poszukać dedykowany Modyfikowany Bios do tej płyty.

Ale uruchomiłem dodatkowe Opcje w Menu Bios i działa.

Ustawiłem na pierwszą pozycję w Boot Options Prioryty Order USB Generic Boot - jakoś tak to się zwało i wreszcie mój PenDrive USB 3.0 jest wykrywalny w USB 3.0.

Ta informacja była mi potrzebna aby zrozumieć że MBR nie będzie współpracował z USB 3.0. 

Przynajmniej ja tak to rozumiem.

To jest mod z tego forum - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A jeśli chodzi o skiny - personalizuj - kompozycje i klikasz daną kompozycję - to ogólna zasada.

Boczny pasek to jakiś dock - a górny to pasek zadań ustawiony u góry. A z prawej strony to rainmeter.

Dzięki zbigniew59 - mam potwierdzenie od autora tego Moda na Facebooku - że Wersja ELEGANT Edition nie obsługuje Dynamicznych Dysków. 

Czy jest coś wiadomo Komuś na ten temat ?

W tej chwili usługę Konwrsji Dysków na Dynamiczne obsuguje tylko Windows 10 - Mod ROG praktycznie wszyskie wersje od wersji v1 do wersji v5.

Ale szybszy ze zwględu na mniejsze obciążenie grafincze jest Elegant Edition -  a czy może mi Ktoś napisać z Forumowiczów - czy Elegant Edition obsłuży konwersję dysków na Dynamic ?

Noi najważniejsze pytanie czy Elegant Edition Testował Ktoś na macierzy RAID 0 Strip po 2x SSD ?

Musisz zapytać na tamtym forum - tu raczej nikt ci nie odpowie.  W internecie są różne opinie na temat modów z tamtego forum.

Ja także znam to forum tylko z tego że publikują różne mody - mi chodziło tylko o modyfikacje wizualne.

A na ich forum ciekawe mody - wizualnie są w dziale VIP - dosyć droga opcja.

A do modyfikacji wizualnych są inne strony - darmowe - np. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A z gotowych programów - nie trzeba żadnych wielkich umiejętności aby z nich korzystać - windowblinds - do kompozycji - startisback - menu start oraz do ikon - iconpackager.

Niestety płatne - ale współpracują ze sobą - ten sam producent.  I mają ogromną bazę motywów.

PLUS -  rainmeter - też ma ogromną bazę motywów.

Sama aplikacja rainmeter jest darmowa.

Wsumie to nie post w tym temacie.

13 godzin temu, Slovian napisał:

Ja sam po prostu z przyzwyczajenia wczytwałem MBR do Rufus.

Przez to mi nie uruchamiało się bootowanie z USB 3.0

13 godzin temu, Slovian napisał:

a informacja była mi potrzebna aby zrozumieć że MBR nie będzie współpracował z USB 3.0. 

A co to za bzdury? Od kiedy MBR ma cokolwiek wspólnego z USB 3.0? Każdy system od Win 8 ma wbudowane sterowniki xHCI odpowiadające za obsługę USB 3.0 - do Win 7 można zintegrować.

Po prostu miałeś złe ustawienia biosu lub coś źle robiłeś. Na dodatek męczysz się z jakimś badziewnym modem systemu zamiast testować na systemie czystym oryginalnym. Sam sobie stworzyłeś błędne koło.

P.S. A poza tym dobrze ci radzą wyżej, abyś zainstalował na maszynie wirtualnej dla testu.

Szanowny Geralcie z Rivi cała przyjemność po mojej stronie. Jeśli możesz to w wolnej chwili czasu przetestuj też wersję Elegant 

> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

5 godzin temu, Slovian napisał:

Szanowny Geralcie z Rivi cała przyjemność po mojej stronie. Jeśli możesz to w wolnej chwili czasu przetestuj też wersję Elegant 

> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Myślę,że jeżeli Ciebie interesuje jak coś działa, to powinneś sam to sobie przetestować. Taki samodzielne testy są najlepsze bo przecież jednego interesuje to a innego co inne. Testując samodzielne dowiesz się tego co chcesz a i podszkolisz się trochę. Wszystko to można zrobić na maszynie wirtualnej VMware lub virtualbox jak kto woli.

Drogi @Slovian

Z wielką przyjemnością przetestuję owy mod i podzielę się jego wynikami gdyż sam szukam czegoś nowego :)

Mi system ma służyć głownie do grania.Windows 10 bez wycinek jest w mojej opinii nieakceptowalny.

W wolnej chwili odezwę się, sprawdzę również czy nie ma jakiegoś syfu.

Ukłony

Pozdrawiam

W dniu 16.10.2019 o 14:25, Marcel1 napisał:

Myślę,że jeżeli Ciebie interesuje jak coś działa, to powinneś sam to sobie przetestować. Taki samodzielne testy są najlepsze bo przecież jednego interesuje to a innego co inne. Testując samodzielne dowiesz się tego co chcesz a i podszkolisz się trochę. Wszystko to można zrobić na maszynie wirtualnej VMware lub virtualbox jak kto woli.

A Virtual Box - posiada wsparcie dla Dysków Dynamicznych ustawionych w RAID 0 Strip ? Jeśli nie ma to nie proponuj mi aplikacji bez podstawowego wsparcia pod parametry mojego PC Laptopa. Pozdr Przyjacielu :)