Jump to content

Blokowanie reklam

Recommended Posts

Witam. Używam Firefoxa i poszukuje czegoś do blokowania reklam i żeby nie zwalniało też pracy przeglądarki.

Wszędzie jest polecany Adblock Plus ale podobno dużo zbiera ram oraz nie wiem gdzie są jakieś aktualne filtry do Polski.

Co polecacie?

Adblock chyba nie jest takim pochłaniaczem ramu, co spowalniaczem przeglądarki, jeśli ma dużo filtrów.

Filtry, to standardowo co dodają przy instalacji,

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dodatkowo jeszcze ten skrypt do greasemonkey [no i filtr też do adblocka]

adblok siada na ram :D on tylko nie wyświetla okienek reklam ale nie zapobiega ich załadowaniu :D co nie zmienia faktu ze jest dobry , Można tez wiele reklam blokować przez edycje pliku host , ale tu czasem jakieś potrzebne strony nie działają . Za to nie pobiera i nie ładuje nic do ramu bo system ma zablokowane łaczenie z serwerami :D 

To fani Adblocka Spróbujcie tej wtyczki, Adguard AdBlocker: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
i Adblock pójdzie w zapomnienie.. A to że Adblock nie bierze ramu i spowalnia start.. Wystarczy otworzyć kilka kart.
Sam jego twórca się żalił na ten problem, i szuka rozwiązania.

Wyniki analiz zużycia pamięci dla kilku wersji Firefoksa, opublikowane na łamach bloga Nicholasa Nethercote z Mozilli: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wystarczy jedynie włączyć AdBlocka Plus, by zużycie pamięci przez przeglądarkę Mozilli wzrosło o nawet 70 MB – większość z tego idzie na JavaScript. Widać było to dobrze w naszym teście: z jedną otwartą kartą, Firefox (kompilacja dla Windows) zabierał 128 MB. Z włączonym ABP zużycie pamięci wzrastało do 212 MB. Przy 10 otwartych kartach Firefox potrzebował 376 MB, z ABP już 550 MB. Otwarte podczas testu strony nie były szczególnie wymagające – w niektórych wypadkach sytuacja może wyglądać znacznie gorzej. Głównym winowajcą są tu pływające ramki (iframe).

Każda umieszczona w layoucie strony pływająca ramka zwiększa zużycie pamięci przez Firefoksa z włączonym ABP o 4 MB. Niby to nie jest wiele, ale dla witryn korzystających z wielu elementów iframe szybko dochodzi do eskalacji zużycia pamięci, nad którą przeglądarka po prostu traci kontrolę. Nethercote znalazł drastyczny przykład, stronę z testem schematu kolorów edytora vim. 400 pływających ramek oznacza, że bez ABP Firefox zużyje 370 MB na jej otwarcie i narysowanie. Wystarczy włączyć ABP i zużycie pamięci wzrasta do niemal 2 gigabajtów.

Na Bugzilli został już zgłoszony błąd związany z ekstremalnym zużyciem pamięci przez AdBlock Plusa. Udało się zlokalizować winowajcę: to kwestia obsługi arkuszy stylów (CSS). Rozszerzenie dla każdej pływającej ramki ładuje swój arkusz, zwykle o całkiem pokaźnych rozmiarach. Abonenci list z filtrami, takich jak Easylist, ładują więc ogromne ilości w sumie zbędnego kodu (który musi być nie tylko załadowany, ale i zinterpretowany), przynajmniej w porównaniu do użytkowników czystych instalacji Firefoksa.

Autor AdBlock Plusa, Władimir Palant, przyznał że niewiele w tej sprawie może zrobić. Rozpoczęto co prawda prace nad projektami, które docelowo mają zmniejszyć liczbę filtrów, ale to wszystko w kwestii CSS. Nieco więcej można zrobić w kwestii zużycia pamięci przez obiekty JavaScriptu. Nie będą to jednak jakieś przełomowe rozwiązania.

Dziękówka widze , że mało ludzi go używa.. Tak patrzyłem przed i po wgraniu to +100mb doszło na karcie startowej także też lekki nie jest albo za dużo opcji nazaznaczałem. :D Da rade go usunąć w prawym górnym rogu ? Bo tam widze jest ikonka i ile zablokował. W opcjach tam wyłączyłem niby ale nie znika.. Najważniejsze , że jest bez reklam :D

Możliwe, ale to kwestia czasu. Na Firefoksa niedawno wyskoczył z fazy beta - dużo ludzi o nim nie wie.

I tak patrząc na konkurencję jest bardzo dobrze.

Na Chrome i Operę  gdzie wtyczka była szybciej, nie ma lżejszego z tych co porównywałem , nie wiem jak jest u µBlock'a bo go nie sprawdzałem.

Z paska wystarczy zrobić w lisku: dostosuj, złapać ikonę i ściągnąć.
Jeszcze prościej najechać na ikonę i z prawokliku myszy i kliknąć.

6343057Zrzut_ekranu__4_.png

W opcjach jest wyłączenie w menu kontekstowym. Z translatora

6183658Przechwytywanie.PNG
8912240Przechwytywanie.PNG

3007554Przechwytywanie.PNG

Nie. Wszystko chodzi migiem. Może jakiś dodatek jest przyczyną?
Zobacz w przeglądarce wyłączenie: Korzystaj z acerelacji sprzętowej o ile jest dostępna
W Adobe Flash Player warto wyłączyć wspomaganie sprzętowe - pomaga przy cięciu filmów z YouTube

9391778Przechwytywanie.PNG

Może załadowałeś za dużo filtrów?
W Adguard AdBlocker z filtrami, mimo że jest masa możliwości, w zupełności wystarczają:
English filter - bo jednak wyłapuje to co nie złapie Adblock Polska
Socjal media filter - do blokowania społecznościowych, typu buttons-facebook
Phishing and malware protection - ochrona przed szkodliwymi stronami
Adblock Polska
W razie potrzeby wtyczka ma w sobie funkcję ( o ile nie wyłączymy) Aktywuj najbardziej odpowiednie filtry automatycznie.

Cały czas jechałem  na Adguardzie.  Po ostatniej aktualizacji do wersji 2.0.4 Firefox zwolnił, dlugo otwiera się strona startowa.

Instalujac dziś  nową wersje liska wrzuciłem Adblocka: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I zdziwienie. Nie wiem co poprawiono ale strony, czy startowa lub inne otwierają sie bardzo szybko.

Nie widać spowolnienia. Chodzi bardzo fajnie.

Do Adblocka warto dodać filtr komunikatów Cookies. Bardzo dobra lista: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Do Chrome można ją dodać bez problemu.

Żeby ją dodać do Firefoxa: Dodaj inny zestaw filtrów - Wybierz inny zestaw

3421177Zrzut_ekranu__2_.png

W miejsca Filtrów zamieniamy, wklejamy

Nazwa zestawu: block-the-eu-cookie-shit-list

Lokalizacja zestawu wklejamy adres: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4210329Bez_tytu__322_u.png

Subskrybujemy zestaw. I mamy filtry które na tą chwilę z ciasteczkami radzą sobie chyba najlepiej.

20361928164853o.PNG

Najlepszym rozwiązaniem jest router na linuxie (tomato), który sam blokuje reklamy, tak że nie trzeba instalować żadnych wtyczek w przeglądarkach. Na moim asusie rt-n18u z tomato mam zainstalowaną wtyczkę z tego forum [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] + baze danych typu host:

Działa to w ten sposób że router sam blokuje hosty reklamowe, a przeglądarka otrzymuje ogołoconą stronę z reklam.

Minusem jest że trzeba posiadać minimum wiedzy na temat linuxa żeby zainstalować tą wtyczkę, oraz odpowiedni typ routera z tomato.

Tak wygląda praca wtyczki na routerze:

382a4af08ad789609bb3e723522a44b7.jpg