Jump to content

Usunięte dane z SSD 2x RAID 0 - Potrzebny Soft

Recommended Posts

Witam pilnie potrzebuję soft do pobrania na PenDrive - aby uruchomić skanowanie dysków.

Potrzebuję sprawdzić czy nie doszło do nadpisania plików na tych dyskach.

Proszę o odpowiedź który software w wersji 

free uruchamiany z PenDrive ma opcję sprawdź czy pliki skasowane nie zostały nadpisane na dysku SSD 2 x RAID 0 ?

Najmocniej przepraszam zapomiałem o najważniejszym. Zapomniałem poprosić o podanie linka do Windows - do pobrania i wypalenia na USB PenDrive 32 GB. 

Przyjacielu jarexpol - zwracam się do Ciebie z bardzo serdeczną prośbą o Twój Support.

Poleć mi ISO z Windows takiej wersji aby można było nagrać na PenDrive 32 GB.

Czy jest już Winsows 10 w wersji Live - tak aby można było zainstalować na USB PenDrive 32 GB ? Proszę o Support - który Windows z tych dostępnych na forum do pobrania jako Windows w wersji Portable Lite - uruchamiany z pamięci USB zajmuje najmniej na dysku USB 32 GB ?

Dokładnie tak

Potrzebuję Windows - pewno najlepiej Windows 10 ale taki aby nie zajmował dużo miejsca czyli w wersji Live.

Chodzi mi o to aby zmieścił się na PenDrive 32 GB. 

I aby aplikacja do skanowania dysków złączonych w RAID 0 Stripping - pod kątem nadpisania plików zmieściła się po zainstalowaniu na tym samym PenDrive USB 32

GB, na którym będzie zainstalowany Live Windows 10. 

Konkretnie chodzi mi o Windows 10 w wersji już z wbudowanym narzędziem do skanowania dysków w macierzy RAID 0 Stripping - jeśli takowy istnieje, lub o Windows

10 taką wersję aby jak najmniej zajmowało ISO - po zainstalowaniu na dysku USB - chodzi o to aby zmieścić aplikację do skanowania dysków SSD w Macierzy RAID 0 

Stripping - z ważną opcją. Ta opcja to uruchomienie w opcjach trybu szukania nadpisanych plików po skasowaniu plików z tych dysków SSD - jeśli takowa istnieje. 

Pozdrawiam Serdecznie 

Napisz dokładnie, o jakie "sprawdzenie nadpisania" chodzi. Jeśli szukasz softu, który wskaże Ci coś w stylu "ten.plik został nadpisany przez tamten.plik", to szczerze wątpię, byś znalazł rozwiązanie. Jeśli jednak chodzi Tobie o konkretne pliki, które znajdowały się na macierzy i zniknęły, to jest szansa na powodzenie... choć łatwo nie będzie. 

Slovian likes this

Szanowny użytkowniku p10 - skoro nie ma takowej aplikacji która mogła by wskazać które pliki zostały nadpisane przez które to ok rozumiem.

W takim razie stworzę Windows 10 w wersji Live na USB.

Poproszę o wstawienie linku do potrzebnego narzędzia - aby wypalić ISO Windows 10 w wersji Lite na USB.

Poproszę również o narzędzie dzięki któremu mogę ogólnie sprawdzić czy skasowane pliki z macierzy zostały nadpisane przez inne pliki - proszę aby ta aplikacja miała wsparcie dla 

Windows 10 Live USB. 

Godzinę temu, jarexpol napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pierwsza z góry może być.

Przyjacielu jarexpol - zwracam się do Ciebie z bardzo serdeczną prośbą o Twoje wsparcie. 

Prześlij mi proszę linka do pobrania narzędzia do nagrania tego obrazu ISO z Windows 10 Live

9 minut temu, jarexpol napisał:

Powyżej masz dwa obrazki, klikając na każdy z nich zostaniesz przeniesiony na stronę gdzie pobierzesz narzędzie do instalacji Win 10 na USB i ISO z Win 10.

Przyjacielu jarexpol - zwracam się do Ciebie z bardzo serdeczną Prośbą o Twoje wsparcie. 

Czy te ustawienia domyślne są ok ? 

Wrzucam zrzuty ekranu.

Wiedzę, że zmieniłeś nazwę tematu i treść postów... i teraz rozumuję to tak, że chcesz po prostu odzyskać pliki, które były na tej macierzy, zostały usunięte, potrzebujesz ich, ale nie wiesz, czy przy przypadkiem miejsca po nich nie zostały nadpisane przez inne pliki i chcesz to zrobić z pomocą jakiegokolwiek zewnętrznego systemu. Czy tak?

Jeśli tak, to czy nie lepiej będzie użyć jakiegos gotowego LiveCD (np. Strelec) z wgranymi już narzędziami do odzyskiwania? 

Slovian likes this
18 godzin temu, jarexpol napisał:

Tak

Witaj przyjacielu jarexpol obecnie jestem zalogowany do forum z tego Windows 10 Lite z PenDrive.

Prześlij mi proszę Cię narzędzie, dzięki któremu będę mógł uruchomić skanowanie macierzy RAID 0 Stripping z opcją uwzględnienia ogólnego nadpisania plików.

7 godzin temu, P1O napisał:

Wiedzę, że zmieniłeś nazwę tematu i treść postów... i teraz rozumuję to tak, że chcesz po prostu odzyskać pliki, które były na tej macierzy, zostały usunięte, potrzebujesz ich, ale nie wiesz, czy przy przypadkiem miejsca po nich nie zostały nadpisane przez inne pliki i chcesz to zrobić z pomocą jakiegokolwiek zewnętrznego systemu. Czy tak?

Jeśli tak, to czy nie lepiej będzie użyć jakiegos gotowego LiveCD (np. Strelec) z wgranymi już narzędziami do odzyskiwania? 

Witaj Przyjacielu P10

Czy możesz mi pomóc ?

Prześlij mi link do pobrania LiveCD z narzędziem Strzelec.

Czy w narzędziu Strzelec jest opcja sprawdzić czy pliki zostały nadpisane ?

Obraz z powyższego linku już możesz zacząć pobierać.

Ja zacznę od ważnego pytania, bo dla mnie wciąż nie wszystko jest jasne, a tylko w ten sposób możemy przejść do ewentualnych linków i porad. Czy pliki, na sprawdzeniu których Tobie zależy, zniknęły, zostały (przypadkiem) usunięte, czy istnieją i są widoczne?