Jump to content
WinClub
franekfranek

Wyszukiwanie w outlook a dysk SSD i systemy modyfikowane

Recommended Posts

Pracuję dużo z outlookiem, wydaje mi się, że wyszukiwanie w tym programie nie zawsze zwraca wszystkie wiadomości.. indeksowanie plików z racji dysku SSD jest wyłączone. Co zrobić żeby naprawić usprawnić takie wyszukiwanie ? Czy włączenie indeksacji tylko dla plików Outlook rozwiąże problem i nie zaszkodzi dyskowi ? Ogólnie w systemie wyłączone również windows search, bo praktycznie w ogóle nie przeszukuję komputera. Chodzi o sytuacje dla systemów modyfikowanych i m.in. produktów lidera w tej dziedzinie Szanownego Kolegi Sromotnika :) np

1 godzinę temu, franekfranek napisał:

Pracuję dużo z outlookiem, wydaje mi się, że wyszukiwanie w tym programie nie zawsze zwraca wszystkie wiadomości.. indeksowanie plików z racji dysku SSD jest wyłączone. Co zrobić żeby naprawić usprawnić takie wyszukiwanie ? Czy włączenie indeksacji tylko dla plików Outlook rozwiąże problem i nie zaszkodzi dyskowi ? Ogólnie w systemie wyłączone również windows search, bo praktycznie w ogóle nie przeszukuję komputera. Chodzi o sytuacje dla systemów modyfikowanych i m.in. produktów lidera w tej dziedzinie Szanownego Kolegi Sromotnika :)

Prawdopodobnie - tak jak piszesz, należałoby uruchomić wspomnianą usługę i indeksację, ale czy warto spowalniać system?

Hmmm... cel to prawidłowe wyniki wyszukiwania ewnt ich naprawa, bo kiedyś na standardowych wersjach windows 7 co jakiś czas "naprawiałem" indeksację i było ok. Nie zależy mi na włączeniu powyższych usług tym bardziej spowalnianiu. Przy okazji czy warto cytować moja treść dopiero co przedstawioną i dobrze widoczną nad Twoim wpisem ? Wymusza to tylko konieczność przewijania. I tak układ forum jest dość nie ergonomiczny, bo każdej nowej linii wpisu towarzyszy, kilkanaście inych linijek. Przy powiększeniu rzędu 70 % (da niektórych to już pikseloza) widać jedynie dwa może trzy wpisy.

Jak wyłączyć chatbox, któy pokazuje się na górze strony  ? Jak widzę gołym okiem jest tylko opcja on/off co do powiadomień dźwiękowych.