Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1809 LTSC x64 2k19

Recommended Posts

jedynie  skrypt removeSpy tryb high 4 nr. moze byc to przyczyna??
Masz komunikat błędu?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

nie mam zadnego komunikatu jedynie tak jak na zdjeciu  jak nie znajde przyczyny to nic sie nie stanie az tak nie tesknie za aktualizacjami ale na przyszlosc chcialbym wiedziec co i jak.

Dobra jak by cos to chyba znalazlem przyczyne usluga czas systemu windows wlaczylem i zaskoczylo ps. jakis program jest do zarzadzania aktualizacjami zeby wybierac co ma sie aktualizowac a co nie??

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To ja mam jeszcze jedno pytanie bo na screenach widac okolo 80 procesow a u mnie po instalacji jest okolo 130 czy to normalne czy cos nie tak?? system smiga ale pytam z ciekawosci

Nie ekscytujcie się tą ilością procesów - na w miarę dobrym sprzęcie ta ilość procesów nie gra roli.

Win 10 rozbija prosesy na podprocesy i DLATEGO jest ich tak dużo.

Jeśli mod wind10 ma bardzo mało procesów - to znaczy że mniej rzeczy będzie działać - ma wyłączone wiele usług i wiele rzeczy wyciętych - przeważnie nie można ich przywrócić.

Jest np - wpis na ograniczenie procesów svchost - to tylko placebo - w menadżerze jest pokazane dużo procesów mniej - w rzeczywistości jest tyle samo.

Chrome - ma kilkanaście procesów - ALE JA UWAŻAM  ŻE TO DOBRZE - można sprawdzić który podproces sprawia problemy.

2 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Chrome - ma kilkanaście procesów - ALE JA UWAŻAM  ŻE TO DOBRZE

O ile wzrost ilości procesów w Win 10 można zaakceptować (skazani na Win 10 i tak nie mają wyboru), chociaż zajętość RAM wzrosła, to już z tymi procesami w Chrome popłynąłeś. Zerknij ile łącznie pamięci pobiera nowy Chrome z 2019 roku, a ile pobiera i jak chodzi Chrome sprzed np 3-4 lat na dzisiejszym sprzęcie. Papka marketingowa korporacji sprała Wam mózgi. Za rok wcisną Wam, że 300 procesów w Win 10 i 100 procesów w Chrome to dla Waszego dobra. Są pewne granice, ale bezkrytyczne społeczeństwo przyjmie, byle kosz był ładny i menu start. Życie... i takie czasy.

Ilość procesów be Win 10 to błąd w startowej konfiguracji svchost.exe . Jest ustawiony na 3,5 GB RAMa powinien być dostosowany do ilości pamięci RAM. Można to ustawić kluczem rejestru.

jak,gdzie ?  

W rejestrze, poszukaj trick svchost reduce 

Łap linka:

P.S. w wersji v24 RemoveSPY ta funkcja będzie działała już od trybu CORE i jako osobna funkcja w menu Narzędzia X.

2 godziny temu, m4s napisał:

Po co kropkę, żadnych kropek

ee to wiktorynka było ok :) porada dla blondynki zawsze może sie przydać :)

tym bardziej że w linku ,który daleś, na screenie widac błąd ..poczytaj komentaże :)

edit

w tłumaczeniu:

w 1903 Świeża instalacja, zmieniłem wartość na dziesiętną 16777216.

Wyniki: liczba procesorów od 70 do zaledwie 21
Wykorzystanie pamięci RAM od 1,9 Gb do 1,7 Gb ...

To świetne wyniki i niesamowite ... wielkie dzięki, stary.

Sc.jpg

Podajemy jak jest - jako liczbę szesnastkową

OK, moje niedopatrzenie. Wartość domyślnie wg tabelki jest w systemie szesnastkowym. Akurat tutaj mamy taki przykład, że to co w nawiasie to wartość dziesiętna i po przestawieniu kropek samo ustawia prawidłową wartość, więc w tym przypadku nie ma znaczenia co wybierzemy.

P.S. Tak na marginesie, to modyfikowanie wartości domyślnych może powodować niestabilność systemu. MS celowo rozbił procesy na podprocesy, aby uniknąć zwiech.

to ja mam jeszcze jedna sprawe jako ze to ltsc i brak sklepu ktorego oczywiscie nie chce ale nie mam wogole aplikacji teraz do obslugi grafiki ani intela ani nvidi jak chce pobrac ze strony producenta panel sterowania nvidia czy intel osyla mnie do sklepu windows no ale go nie ma i jak mam zmieniac ustawienia grafiki?? ktos ma jakis pomysl