Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1809 LTSC x64 2k19

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuje zrobić przesiadke z Win7 na Lenovo AIO B320 z 4GB  RAM, HDD?

Da radę ten system na takim kompie czy lepiej instalować Win 8.1?

Komputer dla starszej osoby.

Antyvirus domyslny Defender.

Witam,

Włączyłem funkcję "Ujednolicony Filtr Zapisu (UWF), ale niestety nie działa.

Komenda "uwfmgr filter enable" zwraca komunikat: Could not enable the Unified Write Filter (Nie ma więcej dostępnych punktów końcowych z programu mapowania punktów końcowych.).

Czy ktoś wie dlaczego? 

Nie mam grafiki nvidia tylko amd i integre intela.  Z intel jest tak jak pisze Wiktorynek, jeśli ktoś nie ma sklepu bo go usunął, to wtedy nie pobierze panelu sterowania grafiką. Chociaż w sumie mała bieda, bo w tym panelu nie ma nic ciekawego dla mnie on jedynie jest potrzebny do poprawy kolorów nasycenia. Do gier mam amd 

W dniu 24.12.2019 o 10:20, doominiqs napisał:

Hej przy każdym wyłączaniu komputera przez 5 min wyświetla się napis "Przygotowanie systemu windows. Prosze nie wyłączać komputera." Da się to wywalić?

Pewnie że się da. Odpowiednia kastracja aktualizacji. :)

Ale zabłysnąłeś ! Masz post więcej - i co to wnosi do tamatu ?

Chyba chodzi o to jak to zrobić?  - Jak już udzielasz się w tym temacie.

Zawsze można napisać - pewno że się da ! - na każde pytanie i w każdym temacie.

21 minut temu, GrelYk napisał:

Najlepiej kupić oryginalny  :)

a nie kombinować z aktywatorami, które pobieracie najczęściej z wirusem( trojan, rootkit) gratis. 

:p

Dziwne u mnie wszystkie systemy zawsze na aktywatorach i zawsze bez problemu. @Mr.Straight ma rację, trzeba wiedzieć co pobierać i skąd :P

Mr.T mysle ze sie nie obrazisz w linku znajduja sie pliki do dodania ms STORE do ltsc

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

hasło= winclub

W dniu 2.09.2019 o 08:40, Mr.T napisał:

Win 10 1809 LTSC x64 2k19

Mr.T mysle ze sie nie obrazisz w linku znajduja sie pliki do dodania ms STORE do ltsc

hasło= winclub

lou777 and JanKo6 like this

Dokładnie @Mr. T 
strona sprawdzona sam tam kupuje.
No tak masz rację @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] trzeba wiedzieć skąd pobierać, ale jak wiesz 90% ludzi nawet na tym forum sam widziałeś nie raz, że nie wiedzą skąd Windows nawet  pobrać :D a co mówić tu o aktywatorze. 

@Mr.T
mam mały problem z tą wersją Windowsa.
W związku z końcem WU dla windows 7, postanowiłem się przesiąść na coś nowszego.
Od dwóch dni testuję to cudeńko Win 10 1809 LTSC x64 2k19, było ciężko się połapać, ale już jest ok.
Problem ma z kolei z "kopia zapasowa", chciałem zrobić sobie kopie zapasową, ale wyskoczyło okienko.
Więc poszedłem do ""Usługi" i włączyłem ją
I dalej nie działa mi kopia zapasowa, czy coś jeszcze trzeba uruchomić??

19 godzin temu, zbigniew59 napisał:

Najlepiej użyć programu do kopii zapasowych np. Acronis - jest na naszym forum.

Mam najnowsza wersje tego PL, i ku mojemu zdziwieniu nie  moge zrobic pelnej kopi calego dysku, 

wywala blad, z koleji jesli wybiore manualnie partycje (wszystkie) to zrobi backup bezproblemu.

Spróbuj tym - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - nagraj na pena i uruchom - to win PE - są tam programy między inymi do tworzenia kopii.

Acronis  - różne wersje - także.

Przeczytałem cały wątek - faktycznie powinien byc FAQ na początku odnośnie linków i Store :).

Ale po lekturze doszedłem do wniosku, że sam mógłbym spamować różnymi problemami, gdyż szukam wersji w10, aby pracować z aplikacjami 2d/3d (open i commercial) + czasami pograć sobie w gierkę AAA (na konsumenckim sprzęcie AM4 - rtx 2060 super itd.). Cos mnie jednak wewnętrzenie ostrzega przed wersją LTSC w takim zastosowaniu (nie mam za bardzo czasu na szukanie przyczyn i rozwiązywanie problemów). Jest jakaś wersja w10 najprzyjaźniejsza takim zastosowaniom? Zależy mi na braku aktualizacji; kompletnie wyciętej.

W końcu zainstalowałeś tą wersję czy dopiero się zastanawiasz nad instalacją? Poza tym słabe masz wyczucie - LTSC jest wersją dla firm, powinna bardziej odpowiadać programom graficznym (a przynajmniej nie być gorsza) niż "zwykła" dziesiątka.

Co do aktualizacji - niektóre programy CAD/CAM sprawdzają przy instalacji obecność modułu WU w systemie - jak jest wycięty - instalacja zostaje przerwana. (Nie wiem dokładnie jakich programów używasz, ale ostatnio najnowsze drivery do radeona nie chciały mi się wgrać przy wyciętym WU na innym modzie) Tu musiałbyś sam potestować oprogramowanie na swoim sprzęcie.

Co do gier - LTSC nie ma sklepu ani xboksa - jak Ci te moduły są potrzebne do grania, nie instaluj tego moda (ja swoje gry mam z GOG, wszystkie działają).

Na forum są mody różnych twórców, musisz poczytać opisy i poszukać najbardziej odpowiedniego dla siebie, ja mógłbym tylko zgadywać który najlepiej się sprawdzi na Twoim sprzęcie i używanym przez Ciebie oprogramowaniu

Dopiero chcę wybrać w miarę sensownie, aby nie spamować.

Dotychczas korzystałem z W7 - to było kilka lat bez aktualizacji, antywirusów (sam defender), jedynie blokery reklam i to było 5 lat pełnego spokoju, bez ani jednego bluescreena, problemów ze sterownikami, ani 1h przestoju. Ale nie łudzę się, że uda mi się to na W10; niestety muszę przejść. Będę korzystał Adobe Cloud, a tam chyba już tylko na W10 odpalają się aplikacje (?) Do tego:

- Blender

- ZBrush

- steam/epic/gog

- hp laserjet 1018

- mikrofon USB

Reszta może się sypać, gdyż znam mnóstwo zamienników.

Doczytam o innych wersjach, ale dziękuje jeśli pojawi się jakaś wskazówka dla osób o podobnych potrzebach.

Pozdrawiam.

W dniu 11.01.2020 o 11:57, _euphonic_ napisał:

Mam najnowsza wersje tego PL, i ku mojemu zdziwieniu nie  moge zrobic pelnej kopi calego dysku, 

wywala blad, z koleji jesli wybiore manualnie partycje (wszystkie) to zrobi backup bezproblemu.

Acronis robi kopie dysków jak i partycji bez problemu. To najlepszy program tego typu gdyż obsługuje wszystkie typy partycji. Używam go od lat, więc wiem co mówię - nieraz mi tyłek uratował. :)

Właśnie zrobiłem kopię dysku. Wersja Acronisa 2020-22510.

Oczywiście musi być uruchamiany z płyty lub pena a nie z windowsa.

W dniu 5.01.2020 o 15:43, GrelYk napisał:

Dokładnie @Mr. T 
strona sprawdzona sam tam kupuje.
No tak masz rację @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] trzeba wiedzieć skąd pobierać, ale jak wiesz 90% ludzi nawet na tym forum sam widziałeś nie raz, że nie wiedzą skąd Windows nawet  pobrać :D a co mówić tu o aktywatorze. 

Moze  to bedzie spamowe pytanie, ale jak wyglada sprawa fizyczna z zakupiona tutaj licencja?
Dostane jakis dokument, czy coś - zapewne naklejek juz nie produkują haha :D
No i inne pytanie, czy tą licencja aktywuja tylko ta wersje LTSC? - tzn jesli aktywuja ja na tym modzie, to czy potem w razie aktualizacji modow, lu tez czystego iso LTSC - tez da sie aktywowac?
W jaki sposob docieraja licencje i skad? Wybrac opcje z vatem czy tez nie :D ?? 

3 godziny temu, _euphonic_ napisał:

czy tą licencja aktywuja tylko ta wersje LTSC?

Oczywiście, a jak myślałeś? Mod czy oryginał nie ma znaczenia w żadnym systemie, ani żadnym sposobie licencjonowania.

W dniu 12.01.2020 o 13:38, zbigniew59 napisał:

W LTSC są tylko aktualizacje bezpieczeństwa więc w niczym nie powinny przeszkadzać.

Nieprawda - są te same aktualizacje co do standardowego 1809, czyli zbiorcze, NET, service stack, flash: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 godziny temu, rustin napisał:

Czy w tej wersji jest możliwość ustawienia logowania za pomocą odciska palca ? laptop skaner posiada, hp 8470p

Jeśli sterownik Fingerprint obsługuje Win 10, to nie ma znaczenia rodzaj wersji, edycji, kompilacji.