Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1809 LTSC x64 2k19

Recommended Posts

Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos poradzil w jaki sposob mozna doinstalowac MS Store.

Skorzystalem z informacji ze strony: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niestety bez efektu, brak jakichkolwiek bledow przy instalacji, sekcje troubleshooting przerobilem takze.

Okno MS Store pojawia sie, ale za chwile znika i tyle widzieli...

Zdaje sobie sprawe, ze ta wersja systemu nie posiada celowo tego narzedzia, mimo to chcialbym wyprobowac.

Jeśli ci potrzebny MS Store to po cholerę chcesz korzystac z LTSC?

Na tym forum są inne mody  które to mają.

Na tym forum masz jak to zrobić - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - postaraj się.

SZUKAJ TEMATU!

NIE ROZUMIEM JAK KTOŚ MA DOBRY SYSTEM I CHCE GO SPIEPRZYĆ?

ALE JEŚLI MUS - SZUKAJ W LINKU KTÓRY PODAŁEM. Nie podam bezpośredniego bo według mnie to GŁUPOTA.

Ludzie, wytłumaczcie mi, bo naprawdę nie rozumiem, dlaczego wy z uporem maniaka robicie wszystko na odwrót i chcecie zmieniać coś, co zostało celowo zrobione inaczej? Przy każdym modzie LTSB i LTSC są dziesiątki postów, jak doinstalować sklep i inne gunwa, które w tym systemie zostały celowo usunięte. No centralnie nie kapuję.

Osobiście uważam, że posty z pytaniem o Sklep, Cortanę, Edge, Metro i apki w przypadku tematów dotyczących systemów LTSB i LTSC powinny być usuwane, a autor powinien otrzymywać ostrzeżenie.

Przyłączam się do postu kolegi @Widzior: po jaką cholerę jeden baran z drugim instaluje system bez tych komponentów, a potem pyta o możliwość ich instalacji??? Po to Microsoft je usunął, żeby ich nie było! Jak ktoś chce Sklep i inne bzdety niech instaluje zwykły system. To powinno być karalne i przewidziane przez Kodeks Karny.

BodziuRat, max699 and Franc like this

Oraz Ekskomuniką  dożywotnią  :laie_67:  , ale co tu się dziwić jak redaktor robił sondę i prosił przechodniów o wskazanie na pustej mapie Szczecina a jeden jełop szukał go w Bieszczadach , na pytanie gdzie jest Morskie Oko  inny wskazał zatokę gdańską , na pytanie  z czym kojarzy się nazwa Wieprz , jeden powiedział że to chyba rzeka , a gdzie ta rzeka jest odp. w Azji !? , inny mówi że kojarzy mu się z mięsem tylko jeden na dziesięciu odpowiedział poprawnie że to dopływ Wisły więc co się dziwić. :OI

3 minuty temu, homernet napisał:

Wiedza przychodzi z czasem . Mają nie pytać ?

rozumiem ze najpierw kupujesz telewizor a pozniej sie zastanawiasz czy uda ci sie cos do niego podlaczyc lub inne rzeczy

5 minut temu, Mr.T napisał:

rozumiem ze najpierw kupujesz telewizor a pozniej sie zastanawiasz czy uda ci sie cos do niego podlaczyc lub inne rzeczy

Czasem tak bywa , możesz to zignorować  ale też możesz pomóc .

1 godzinę temu, homernet napisał:

Mają nie pytać ?

Akurat w tym przypadku mają o tą oczywistą oczywistość nie pytać, ale że społeczeństwo ma coraz bardziej pod górkę do szkoły, to proponuję autorowi napisać wielkimi czerwonymi literami w pierwszym poście czego brakuje w systemie LTSC.

1 godzinę temu, homernet napisał:

Wiedza przychodzi z czasem . Mają nie pytać ?

Jest takie  powiedzenie  " kto pyta ten nie błądzi  " to nie znaczy że  nie trzeba  ociupinki  się wysilić i przeczytać  opis moda bo dojdzie  ( a może i jest już u nas )   do absurdu jak w U.S.A że będzie potrzebna instrukcja  obsługi  lustra albo otwierania drzwi  w którą  stronę przekręcić klamkę.

Oczywiście że wiedza przychodzi  z czasem , ale  trzeba samemu tą wiedzę posiąść  czytając  poradniki  itd..  nikt Ci tej wiedzy  tu nie  odmawia  ,ale jakiej tej wiedzy chcesz  nabyć  skoro ona została już opisana  na samym początku  tematu  przez autora  modu.

W dniu 30.10.2019 o 19:00, wiktorynek napisał:

posty z pytaniem o Sklep, Cortanę, Edge, Metro i apki w przypadku tematów dotyczących systemów LTSB i LTSC powinny być usuwane

Jako niepoprawny optymista uważam, że i tak jest dobrze, bo na forum nie ma modów edycji "S". Wyobrażacie sobie, co działo by się w takim temacie? 

Przykładowy cytat

System do niczego. Nie mogę zainstalować WinRARa ani Avasta z pendrajfa.

default_7.gif

System świetny, nigdy nie korzystałem z lepszej windy, bardzo stabilny, bez problemu instaluje każdy program.

Czas bootowania piękny.

Na początku miałem problem z aktywacją ale potem jak zassał update net frameworka to digital licencem aktywowałem bez problemu.

Do tego odpaliłem forumowy skrypt dla dysków SSD.

Szczerze mogę każdemu polecić tego moda.

Pozdro Mr.T dzięki za tak dobrą robotę.

W dniu 1.11.2019 o 19:49, woj_ani217 napisał:

Oczywiście że wiedza przychodzi  z czasem

Nie z czasem tylko z wiekiem. A kończy się na wieku od trumny. :biggrin3:

I w pełni popieram stwierdzenie poprzednika - system malina, żadnych problemów.

42 minuty temu, Wieniowaty napisał:

Nie z czasem tylko z wiekiem. A kończy się na wieku od trumny. :biggrin3:

I w pełni popieram stwierdzenie poprzednika - system malina, żadnych problemów.

Jeżeli  już chcesz   tak to dosadnie stwierdzić  to  i  z czasem i z wiekiem  a kończy się  rzeczywiście tak jak napisałeś  " na wieku od trumny  "  bo i tak człowiek umiera " głupi ".

Witam serdecznie. Mam pytanko odnośnie dysków HDD, czy na tej kompilacji 1809 nie ma spadków wydajności? Poprzednio miałem  wersję 1809 PRO i przesiadłem się na 1607 LTSB, gdzie zauważyłem spory skok wydajności na HDD. 

20 godzin temu, BodziuRat napisał:

Witam serdecznie. Mam pytanko odnośnie dysków HDD, czy na tej kompilacji 1809 nie ma spadków wydajności? Poprzednio miałem  wersję 1809 PRO i przesiadłem się na 1607 LTSB, gdzie zauważyłem spory skok wydajności na HDD. 

1607 LTSB jest lepszym wyborem pod HDD

Straszy likes this

Dzień dobry, ja mam szybkie pytanko, oczywiście system "chodzi" malinowo, ale...chciałbym się dowiedzieć, jak przywrócić, podstawowe/defaultowe ustawienia planów zasilania procesora na taki o :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

minimalny i maksymalny stan procesora, bez "udziwnień" bo teraz, jak ustawię "wyska wydajność" to na YT procesor pałuje mi na 100% przy 360p,  a na "Zrównoważony" występują przycinki i pewnie da się to ustawić pod siebie ale,  no...

Dziękuję.

2 godziny temu, kamil198790 napisał:

Dzień dobry, ja mam szybkie pytanko, oczywiście system "chodzi" malinowo, ale...chciałbym się dowiedzieć, jak przywrócić, podstawowe/defaultowe ustawienia planów zasilania procesora na taki o :

minimalny i maksymalny stan procesora, bez "udziwnień" bo teraz, jak ustawię "wyska wydajność" to na YT procesor pałuje mi na 100% przy 360p,  a na "Zrównoważony" występują przycinki i pewnie da się to ustawić pod siebie ale,  no...

Dziękuję.

100% zużycie procesora nie jest zależne od ustawień energii. Problem jest z aplikacją. To, że dasz opcje oszczędzania energii nie zmieni stanu zużycia procesora, a zmniejszy takie rzeczy jak taktowanie, napięcie itp.

Myślę że poniższą solucję warto dokleić do pierwszego wątku, wtedy skończy się g***o burza która wcale projektowi nie służy.

Brak panelu sterowania Nvidia- rozwiązanie:

1.Pobierz i zainstaluj DDU celem odinstalowania sterowników które windows zainstalował automatycznie (w wersji DCH)

2.Pobierz swoje ulubione sterowniki w normalnej wersji (bez DCH w nazwie)

3. Odłącz internet 

4.Naciśnij kombinację klawiszy logo Windows + R.

Wpisz msconfig  w polu Otwórz, a następnie wybierz opcję OK.

Wybierz kartę Rozruch.

W obszarze Opcje rozruchu wyczyść pole wyboru Bezpieczny rozruch.

5.Odinstaluj sterowniki przez DDU

6.Zrestartuj komputer

7.Zainstaluj swoje ulubione sterowniki

8.Zrestartuj komputer i dopiero wtedy podłącz internet

Masz panel sterowania Nvidia i klasyczne sterowniki.

W dniu 9.11.2019 o 12:43, kamil198790 napisał:

Dziękuję.

Jeśli słabo chodzi Ci YouTube to zainstaluj w przeglądarce rozszerzenie o nazwie h264ify. Znajdziesz je dla przeglądarek opartych o Chrome (ja używam SlimJet 24.0.5.0 w wersji 32 bit) jak i Firefox. Różnica zużycia procesora jest ogromna!

A tak przy okazji polecam wszystkim odtwarzacz multimediów o nazwie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do którego kiedyś tam zrobiłem tłumaczenie. YouTube chodzi na nim dobrze nawet na słabych komputerach.