Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1809 LTSC x64 2k19

Recommended Posts

Prawdziwy dramat. Przecież jak zainstalujesz sterowniki Intela, to za każdym razem musisz przeinstalować sterowniki NVidia - to jest oczywista oczywistość zasady działania przełączania grafiki Optimus.

P.S. Teraz wybierz czystą instalację sterowników NV - ptaszek.

Nie wiem po jakiemu mam pisać. Spróbuję ostatni raz:

1. Sterownik NV instalujesz po sterowniku Intela.

2. Nie ma sensu instalować sterownika NV przed sterownikiem Intela bo nie zadziała.

3. Jak nie można zainstalować normalnie sterownika Intela (bo już namieszałeś w systemie), to zainstaluj sterownik Intela przez inf, ale po co to piszę skoro sobie nie poradzisz?

Czyli oddaj laptopa do serwisu komuś kto się zna, bo tu na odległość nic nie zdziałamy. :nono:

udalo sie zainstalowac sterownik intela musialem wczesniej usunac bierzace ale czy po instalacji nie powinien miec pod prawoklikiem ustawien grafiki intel? bo dalej nigdzie nie moge tego znalezc

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Guest

Po co ludzie w ogóle instalują modowanego windowsa  a potem skarżą się że nie ma sklepu microsoftu albo sterów się nie da zainstalować :D 

Nie wiem jak z Nvidią, ale panel sterowania Intela na 8. gen Intela teraz jest aplikacją UWP do ściągnięcia z Microsoft Store więc powodzenia na LTSC :D 

Ja mam oryginalny 1903, wyłączone parę niepotrzebnych usług, fix na svchost, usunięte apki uwp przez PowerShella i wszystko działa bezproblemowo a nie powycinane coś a potem płaczą że nie działa

W tle chodzi ThrottleStop, ESET i Logitech Options.

I gdzie te 160 usług i 2 gb ramu zajęte przez wingroze na czysto? :D  nie trzeba modować ani nic usuwać całkowicie ze systemu a wy płaczcie sobie

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Normalnie opera mydlana, kilkadziesiąt postów, żeby rozwiązać problem na jednego posta. A wcześniejsze 5 stron tematu żeby wytłumaczyć, jak ściągnąć ISO, bo są 3 obrazki i to jest problem nie do przeskoczenia dla dzisiejszych szajsfonowych homo-sapiens. Ludzie, małpa by sobie poradziła, ogarnijcie się, bo ręce opadają.

no wlasnie pisalem ze trza sklep i chyba bedzie trza wrucic do normalnej 10. ja bym nie kabinowal bo ten ltsc smiga az milo szybki start wlacza sie z mgnieniu oka a nikt nie chce pomoc ustawic zwyklej 10 zeby tak smigala

no jakos nie widze ze bys sobie poradzil bo ewidentnie trzeba pobrac panel sterowania ze sklepu i inaczej sie nie da po zainstalowaniu sterow od nvidia wyskoczyl komunikat i odnosnik wlasnie do sklepu zeby pobrac panel sterowania tak ze ten...

26 minut temu, sasik007 napisał:

no wlasnie pisalem ze trza sklep

@sasik007 - napisz tu wszystkim do czego jest ci potrzebny sklep?

Napisz może w końcu ku.rwa jaki Ty system instalujesz?

No ja pier.dole, bo nie mogę inaczej już napisać - to co mają zrobić ludzie którzy nigdy nie korzystają ze Sklepu, którzy nie mają konta Microsoft tylko lokalne i po jakiego grzyba Sklep do sterowników?

No ku.rwa po co Sklep do czegokolwiek?

Panel sterowania ze Sklepu w formie UWP? - po co? - możesz nie zezwalać sterownikom na łączenie z netem, trzeba tylko wejść w opcje. Ku.rwa w sterownikach masz panel sterowania. JPD!

Czyli @Mr.T mając i9 9900K i LTSC nie ma Sklepu i jakoś ma panel sterowania w sterownikach Intela? (jak nie korzystał z karty zewnętrznej).

Czy jakikolwiek komputer firmowy z procesorem 8, 9, 10 gen (a 90% bazuje na integrze Intela) ma połączenie ze Sklepem? - nie i nigdy nie miał i nawet konta MS nie ma.

Wykończyłem się.

P.S. Trzeba było nie kombinować tylko korzystać z tego co dał producent. Ale nie - najpierw polepszyć system polepszaczami, potem modyfikowany system, potem LTSC i jeszcze na dodatek mod, potem braki wiedzy w czymkolwiek, nie wspominam o braku w przygotowaniach sterowników przed instalacją i ich przetestowania. A jakbyś tak zaczął od instalacji na koncie lokalnym i w trybie offline, instalując sterowniki offline, to by wszystko działało. Jakbyś tak zaczął raz a dobrze to od tygodni korzystałbyś z idealnego systemu.

lou777 likes this

no to prosze powiedz mi jak mam wejsc w panel sterowania nvidia ? i nie denerwuj sie bo to ze ty masz wieksza wiedze nie znaczy ze kazdy ja ma pisze tylko ze jak chce zainstalowac panel sterowania do karty to odsyla mnie za kazdym razem do sklepu zeby z tamtad pobrac

Guest

Ale na mobilnym i5 8 generacji u mnie też nie ma ustawień grafiki Intela ani w Panelu Sterowania ani pod PPM tylko jest UWP albo nic :D 

5 minut temu, michael napisał:

nie ma ustawień grafiki Intela ani w Panelu Sterowania

Menu Start i nie ma tu nic do rzeczy i5 8 gen tylko sterowniki DCH - tak samo jest w 6, 7, 8, 9, 10 gen, bo mają te same sterowniki. Poza tym, nie trzeba tam wchodzić, aby zainstalować stery NV.

Apki możesz sobie wywalić do cna co do jednej i zablokować tak jak i Sklep w 1903 i każdym innym. I wszystko będzie działać. W ogóle można się nie łączyć online - komputer może przecież działać offline.

w menu start nie wyszukuje panelu sterowania a zalozmy ze chce zmienic ustawienia karty graficznej to bez panelu tego nie zrobie zgadza sie??

5 minut temu, sasik007 napisał:

w menu start nie wyszukuje panelu sterowania

Pokaż na screenie co masz w tym Menu Start z pełnym rozwinięciem.

Mam pomysł na Twoje problemy. Zainstaluj starsze sterowniki sprzed DCH i problem minie jak bańka mydlana: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Będzie klasyczny panel ustawień Intela. :D

Starsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i jeszcze starsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Witam.Mr.T mógłbyś dodać sterowniki NVMe do obrazu.Nie mogę zainstalować tego systemu na NVMe Samsunga 970 Evo Plus.Na innych dyskach mogę.Z obrazu Wiktorynki z NVMe instaluje się system a z Twojego nie.Twój mi się bardziej podoba więc ogromna prośba o dodanie NVMe.

1 minutę temu, joltom napisał:

mógłbyś dodać sterowniki NVMe do obrazu.Nie mogę zainstalować tego systemu na NVMe Samsunga 970 Evo Plus.

Każdy Win 10 ma wszystkie sterowniki NVMe i nic się nie dodaje. Nie ma wyjątków. Szukaj problemu w innym aspekcie.

wracam na czysty win 10 bo ciagle mam z czyms problem a nikt pomoc nie chce sadzilem ze od tego jest forum ale widocznie nie trzeba będzie zyc z tym ze w tle jest ze 180 procesow ;P ehh

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

1 minutę temu, wiktorynek napisał:

Każdy Win 10 ma wszystkie sterowniki NVMe i nic się nie dodaje. Nie ma wyjątków. Szukaj problemu w innym aspekcie.

Napisałem nie w tym dziale,miałem napisać w modach win7

10 minut temu, sasik007 napisał:

nikt pomoc nie chce sadzilem ze od tego jest forum

Jak sobie wyobrażasz pomoc na odległość w każdym detalu, aspekcie, problemie? Poczytaj trochę poradników w necie (ale nie kilka przez dzień czy tydzień tylko dziesiątki, setki, tysiące ze 2 lata), popraktykuj na sprzęcie testowym.

10 minut temu, sasik007 napisał:

w tle jest ze 180 procesow

Tak jest i tak ma być. Od 1809 już tak jest. Ma to służyć stabilności. Jak się wysypie, to mały proces i nie zawiesi kompa. Przynajmniej w teorii. Trzeba było kupić lapka 7 gen i zainstalować Win 7 lub 8.1, choć też byś sobie z tym nie poradził, więc zdany jesteś na to co otrzymasz od Microsoftu i producenta.

7 minut temu, joltom napisał:

Napisałem nie w tym dziale,miałem napisać w modach win7

Wiesz może jak samemu skutecznie dodać sterownik NVMe do obrazu

Win 7 x64 Pro 2k19

13 minut temu, wiktorynek napisał:

Wiesz może jak samemu skutecznie dodać sterownik NVMe do obrazu Win 7 x64 Pro 2k19

ja nie mowie o niewiadomo jakiej pomocy ale majac taka wiedze jak ty napewno moglbys nieco podpowiedziec co warto zrobic wlaczyc czy wylaczyc zeby choc troche poprawic sytuacje

13 minut temu, sasik007 napisał:

ciagle mam z czyms problem a nikt pomoc nie chce sadzilem ze od tego jest forum ale widocznie nie

:22 :22 :22  no ja prdle......no comment

P.S. Że ci się jeszcze Wiktorynek chce...masz cierpliwość chłopie.

Czy Ty zdajesz sobie sprawę ile to by było pisania? Czy zdajesz sobie sprawę co pewne tricki zmieniają w systemie? Ile czasu już piszesz i ile problemów poruszyliśmy? Ulepszenie Win 10 jest trudne, pracochłonne i czasochłonne, na dodatek każdy większy update niweluje Twoją pracę. Prawie bez sensu. To są zabiegi dla świadomych i dla tych co wiedzą gdzie szukać jak czegoś brakuje. Chcesz męczyć bułę 2 tygodnie, bo za jakiś czas znowu gra nie będzie działać?

Jak przygotowujesz zaaktualizowany instalator LTSC/LTSB?

W dniu 14.10.2019 o 18:48, Mr.T napisał:

Używwam tylko [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] zero dogrywanych kodeków i zero probłemów MPC BE ma wsio w sobie

W dniu 27.10.2019 o 16:55, joltom napisał:

Nie mogę zainstalować tego systemu na NVMe Samsunga 970 Evo Plus

U mnie Samsung Evo wpięty na przejściówce M2/PCIEx16 i żadnych problemów przy instalacji. Żadnych problemów z nvidią. Śmieszą mnie te wasze problemy.

37 minut temu, Wieniowaty napisał:

U mnie Samsung Evo wpięty na przejściówce M2/PCIEx16 i żadnych problemów przy instalacji. Żadnych problemów z nvidią. Śmieszą mnie te wasze problemy.

Twoja opinia jest nie na miejscu i nic nie wnosi.Po co w takim razie się udzielasz skoro nie pomagasz?