Jump to content
WinClub
Davidmo1990

Wysokie użycie procesora

Recommended Posts

Witam, mam problem od przedwczoraj pojawił się nagle i samoistnie, chodzi o jeden z procesów pod nazwą  "Wyszukiwarka" zaraz po uruchomieniu pracuje on na okrągło i zużywa 22%/35% mocy procesora oraz kilka gigabajtów ramu po kilku godzinach pracy, proces ten nie ustaje i nie można go wyłączyć gdyż uruchomia się momentalnie od razu. Zainstalowałem dziś system na nowo jednak nic to nie dało proces ten ponownie po kilku minutach zaczyna pochłaniać zasoby.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uruchom ponownie usługę wyszukiwania systemu Windows

Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz  services.msc  i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć usługi systemu Windows. Tutaj przewiń w dół i kliknij dwukrotnie usługę wyszukiwania systemu Windows, aby uzyskać jej właściwości. Sprawdź, czy usługa działa, czy nie. Jeśli nie działa, po prostu uruchom usługę i zmień typ uruchamiania wyłączony.

Jeśli usługa jest uruchomiona, wybierz Zmień typ uruchamiania wyłącz i Zatrzymaj usługę, kliknij przycisk Zastosuj ok, aby wprowadzić zmiany. Uruchom ponownie system Windows i ponownie otwórz Otwórz właściwości wyszukiwania systemu Windows z usług systemu Windows. Tym razem zmień typ uruchamiania automatycznie (opóźniony start) i uruchom usługę obok statusu usługi. Kliknij Zastosuj i OK, aby wprowadzić zmiany, i sprawdź, czy użycie procesora zużytego przez wyszukiwarka spadło.

 

Podobnie jak np. mam tylko windows 7 

 

2w6clMh.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, marcelgg napisał:

i zmień typ uruchamiania automatycznie.

faktycznie tak zwykle doradzają a ja mam ..Automatycznie(opóźnione uruchamianie) i nic sie nie dzieje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, wczoraj bawiłem się z tym cały dzień niestety nic nie pomagało a próbowałem masy rzeczy, ostatecznie zrezygnowany zainstalowałem Windowsa ponownie ale w starszej wersji 18362.295 i problemu nie było po instalacji łatki 18362.329 problem odrazy występuje,  widocznie coś gryzie się z moją maszyna albo ta aktualizacja jest popsuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Aktualizacja KB4512941 dla systemu Windows 10 maja 2019 r. Aktualizacja może powodować wysokie wykorzystanie procesora ze względu na proces wyszukiwania, znacznie zmniejszając wydajność komputera. Jak rozwiązać problem......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem co napisano tutaj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tylko, że nie robiłem żadnych kopii zapasowych. Uruchomiłem kompa z pena wywaliłem swój cache i zastąpiłem tym z linku. I problem zniknął

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też tego nie zauważyłem. Nie wchodzę codziennie w menadżera zadań a komp chodził normalnie. Po przeczytaniu info uruchomiłem menadżera i wyszło, że mam to nieszczęsne zużycie proca na poziomie 20-25%. Po zrobieniu tego co pisałem wcześniej problem zniknął. Też nie używam cortany

Share this post


Link to post
Share on other sites

właśnie MS wypuścił poprawkę isprawę załatał

Rozwiązuje problem, który powoduje wysokie zużycie procesora przez  SearchUI.exe  dla niewielkiej liczby użytkowników. Ten problem występuje tylko na urządzeniach, które wyłączyły wyszukiwanie w Internecie za pomocą Windows Desktop Search.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information