Skocz do zawartości

Wysokie użycie procesora


Davidmo1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem od przedwczoraj pojawił się nagle i samoistnie, chodzi o jeden z procesów pod nazwą  "Wyszukiwarka" zaraz po uruchomieniu pracuje on na okrągło i zużywa 22%/35% mocy procesora oraz kilka gigabajtów ramu po kilku godzinach pracy, proces ten nie ustaje i nie można go wyłączyć gdyż uruchomia się momentalnie od razu. Zainstalowałem dziś system na nowo jednak nic to nie dało proces ten ponownie po kilku minutach zaczyna pochłaniać zasoby.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom ponownie usługę wyszukiwania systemu Windows

Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz  services.msc  i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć usługi systemu Windows. Tutaj przewiń w dół i kliknij dwukrotnie usługę wyszukiwania systemu Windows, aby uzyskać jej właściwości. Sprawdź, czy usługa działa, czy nie. Jeśli nie działa, po prostu uruchom usługę i zmień typ uruchamiania wyłączony.

Jeśli usługa jest uruchomiona, wybierz Zmień typ uruchamiania wyłącz i Zatrzymaj usługę, kliknij przycisk Zastosuj ok, aby wprowadzić zmiany. Uruchom ponownie system Windows i ponownie otwórz Otwórz właściwości wyszukiwania systemu Windows z usług systemu Windows. Tym razem zmień typ uruchamiania automatycznie (opóźniony start) i uruchom usługę obok statusu usługi. Kliknij Zastosuj i OK, aby wprowadzić zmiany, i sprawdź, czy użycie procesora zużytego przez wyszukiwarka spadło.

 

Podobnie jak np. mam tylko windows 7 

 

2w6clMh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj bawiłem się z tym cały dzień niestety nic nie pomagało a próbowałem masy rzeczy, ostatecznie zrezygnowany zainstalowałem Windowsa ponownie ale w starszej wersji 18362.295 i problemu nie było po instalacji łatki 18362.329 problem odrazy występuje,  widocznie coś gryzie się z moją maszyna albo ta aktualizacja jest popsuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Aktualizacja KB4512941 dla systemu Windows 10 maja 2019 r. Aktualizacja może powodować wysokie wykorzystanie procesora ze względu na proces wyszukiwania, znacznie zmniejszając wydajność komputera. Jak rozwiązać problem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie zauważyłem. Nie wchodzę codziennie w menadżera zadań a komp chodził normalnie. Po przeczytaniu info uruchomiłem menadżera i wyszło, że mam to nieszczęsne zużycie proca na poziomie 20-25%. Po zrobieniu tego co pisałem wcześniej problem zniknął. Też nie używam cortany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie MS wypuścił poprawkę isprawę załatał

Rozwiązuje problem, który powoduje wysokie zużycie procesora przez  SearchUI.exe  dla niewielkiej liczby użytkowników. Ten problem występuje tylko na urządzeniach, które wyłączyły wyszukiwanie w Internecie za pomocą Windows Desktop Search.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie