Jump to content
WinClub
Kolomanolo

Szukam systemu bez szpiegowania przez Microshit

Recommended Posts

W dniu 21.08.2019 o 11:32, Kolomanolo napisał:

bez szpiegujących dodatków, żadnej telemetrii i keylogera od windowsa. Nie chcę też Windows defendera ...

Mam konta na Facebooku, ponieważ nie ufam, że moje informacje nie zostaną włamane, ale istnieje duża różnica między tym a tym, co robi Windows 10.
Problem szpiegowania związany z systemem Windows został rażąco przesądzony. W Internecie znajduje się WSKAZÓWKA, jak odznaczyć dużą część gromadzonych danych. 

Innymi słowy, jakie informacje, według Pana, mają krytyczne znaczenie dla prywatności, które może gromadzić system Windows?
Jeśli chcesz być naprawdę chroniony, nie używaj w ogóle komputera. Nawet LINUX ci tam nie pomoże, ponieważ Google Chrome lub inne przeglądarki będą zbierać dane przeglądania.
Jeśli chodzi o resztę systemu Windows 10, szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to, ponieważ nie widzę nic krytycznego w gromadzonych danych. Niektóre z nich są w rzeczywistości DOBRYM POMYSŁEM.
Na przykład dobre zbieranie danych patrz NETFLIX. W rzeczywistości CHCESZ wiedzieć, jakie programy oglądałeś, szczególnie w odcinkach telewizyjnych, abyś zaczął od miejsca, w którym skończyłeś, i do nawyków przeglądania, aby mógł polecać programy (co jest podobne do monitorowania zakupów online, aby mogli polecić produkty, które możesz chcieć kupować).
INNE:
Powinienem dodać, że włączenie SECURE BOOT, jeśli płyta główna obsługuje, jest bardzo dobrym pomysłem. Może to pomóc w zapobieganiu złośliwemu oprogramowaniu, które próbuje przekraść się przez program antywirusowy podczas uruchamiania przed załadowaniem tego rozwiązania antywirusowego. :E

12 godzin temu, marcelgg napisał:

Powinienem dodać, że włączenie SECURE BOOT, jeśli płyta główna obsługuje, jest bardzo dobrym pomysłem. Może to pomóc w zapobieganiu złośliwemu oprogramowaniu, które próbuje przekraść się przez program antywirusowy podczas uruchamiania przed załadowaniem tego rozwiązania antywirusowego.

Hehehehe... tylko, że UEFI jest podatne na ataki i wirusy, a stary poczciwy bios nie. :E Na dodatek jak UEFI zostanie zhakowane, to koniec sprzętu - do kosza, bo nie da się usunąć już wirusów.

12 godzin temu, marcelgg napisał:

nie obchodzi mnie to, ponieważ nie widzę nic krytycznego w gromadzonych danych

Jak przypadkiem otworzy ci się strona z filmami, gdzie grają tylko panowie, to otrzymasz oferty ukierunkowane dla gejów. :22

Jak czytam takie dyrdymały pokroju: "nie ma nic do ukrycia" to mnie w pupie strzyka i scyzoryk mi się w kieszeni otwiera - przepraszam ale tak twierdzi tylko impotent intelektualny ze spraną mózgownicą przez korpo. No cóż gimbaza + pranie mózgu serwowane latami = efekt odmóżdżenia wtórnego.

może w tym systemie nie szpiegują ? 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a swoją droga jakbym napisał microg***o to podlega ,,korekcie" ale słowo microschit już nie ???

to bardzo ciekawe :huh:

Przespałem się i przemyślałem, że mój wpis powyżej był bez sensu - nie da się już nawrócić sprowadzonych na złą drogę. A niech im tam skanują dokumenty, rachunki, konta, zdjęcia rodzinne, kontakty, telefony. Mam to w pompie. Korporacje, organa ścigania, urzędy i korporacje się cieszą, że mają podane na talerzu.

Guest

Ale to niema sensu szukać takiego systemu bo Google i social media typu Facebook nadal będą cię szpiegować :E

1 godzinę temu, Bladius napisał:

Google

1 godzinę temu, Bladius napisał:

Facebook

Z jednego i drugiego można nie korzystać. A swoją drogą, to Google zbiera dane przeglądania i w momencie wyczyszczenia przeglądarki przepadają, a MS skanuje dysk. Na dodatek istnieje sporo pożytecznych rozszerzeń. I raczej nie zalecam korzystać z Chrome. :E

Najnowszy MediaCreationTool + odpalamy setup. Zczytuje licencje, grzebie w bebechach i zaczyna pobieranie właściwego ISO. Mamy dzisiaj 10.10.2019 ... zatem po zassaniu człowiek łudzi się iż otrzyma naj najnowszą wersję windows10 a tu d*pa. Takie cyrki tylko w Microsofcie. Przerzucamy ISO na pena, instalujemy i zonk: pobrała się kompilacja z grudnia 2018 z pominięciem wszystkiego co wydano od grudnia 18 do teraz, heheh. Następnie p****ny Windows zaczyna tańce z aktualizacjami, najpierw ssa wszystko co do lutego wydali a potem uznaje że to już stare i ssa kwiecień 2019. Cała przygoda trwa niebagatela 2-3h. Oci**eć idzie, w tym Microsofcie to same p***y pracują. Nie dało rady integry strzelić z poprawkami i dużymi "poprawkami" tak aby ściągając ISO pobrać już gotowca???? Dobrze że w Microszicie chociaż pasjansa ukończyli.

No i instalujemy sobie systemik naj najnowszy czyli z której strony jużby nie zerknął - będzie 2k19 ... no i ???

No i nadal braki, braki i braki. W czasach iPhoneów/Androidów gdy milionyyy ludzi użytkuje codziennie takowe - w Windows10 zapomniano zapodać standardowe stery aby Windows choćby wykrywał pamięci wewnętrzne urządzeń. Linuksowych i macOSowych systemów plików też nie ma na "dzień dobry", nawet k*a 4K w natywnym w MediaFrajerze nie hula bo przecież namazać swoje kodeki H265 cieżkoooo byoooo...

Podłączasz kamerę video 4K która w RAW nagrała filmiki ... a Windows mówi: nie możemy ropoznać tego typu plików...

ale i tak najbardziej w*****a mnie:

- oceń te aplikację

- poleć te aplikację

- udostępnij aplikację...

- oceń nas

- przyślij opinię

- podoba ci się ta aplikacja?

- pracujemy, zaraz wszystko będzie gotowe

- własnie dla ciebie tworzymy...

Od kiedy KOMPUTER PRACUJĄCY to MY???  MY komputer pracujemy dla Ciebie?

Oni dla mnie pracują czy mój blaszak pod biurkiem??

W tym Microszicie to chyba wszyscy podstawówek nie ukończyli...

System tak p****lony że szkoda rwać gardło.

- nie masz uprawnień

- dostęp zabroniony

- ta aplikacja nie będzie działać w win10

Do windows10 powinni dodawać gratis talony na odpoczynek w jakimś spa na tydzień  i to tak minimum raz na kwartał aby człowiek mógł uspokoić głowę.

To co Pan, Panie user1, napisał ma na pewno bardzo wiele wspólnego z tym o czym miał być ten wątek,

ale mi jakoś trudno się tego czegoś doszukać. :(

Pewnie za sprawą używanych przez Pana w nadmiarze gwiazdek (ułomny wokabularz?).

A tak w ogóle, to w czym i dlaczego to wszystko, co Pan opisał, Panu przeszkadza?

Przecież albo w końcu wykonał Pan tę zmodyfikowaną wersję systemu Windows 10 - tę.

o której brak tak się Pan burzył tu pisząc: "Przekopałem już to forum od A do Z i jak narazie nie trafiłem na nic mega proFESJONALNEGO, no wybaczcie mi moją nadwylewność ale ... jestem zdania iż "kastrację" windows trzeba zacząć od budowy a nie od ... właśnie kastracji."?

A może jednak to: "...niemodowanego Windowsika to dałoby się użytkować jedynie świeżo po opuszczeniu jakiegoś zakładu psychiatrycznego, mowa oczywiście o wujku w wersji 10 lub też będąc początkującym użyszkodnikiem komputera w przedziale wiekowym międzyyyy... powiedzmy 8 a 12 lat." był opis z własnego doświadczenia?

W sprawie Androida, o którym Pan również wcześniej zechciał napisać: "Nie używam czegoś takiego...", taż Pan "z teorii" tak mocno obeznany czy i to było tylko to takie niestosowanie się do zasady zilustrowanej przez Andrzeja Mleczkę widokiem nosorożca leżącego(?) na żyrafie? :L

PS

Wszystkie cytaty pochodzą z wątku: