Jump to content
WinClub
lukcio31

Sterowniki audio i Realtek Audio Console w Windows 10 1903

Recommended Posts

Posiadam płytę główną Asus Prime B450-PLUS. Używam karty dźwiękowej jaka jest na posiadanej płycie głównej. Ze strony internetowej asus odnośnie posiadanej płyty głównej pobrałem najnowsze dostępne sterowniki audio wersja: 6.0.1.8573 z dnia 03.04.2019 dla Windows 10 64bit. Sterowniki zainstalowałem. Po instalacji sterowników audio w Menu Start zauważyłem,że jest zainstalowany: Realtek Audio Console czyli coś do obsługi karty audio na płycie głównej. Kiedy uruchamiam z Menu Start Realtek Audio Console wyświetla się: Realtek Audio Console nie obsługuje tego urządzenia

Na płycie głównej mam kartę audio: Realtek ALC-887. Instalowałem nawet sterowniki audio do Windows 10 64bit z oficjalnej strony realtek wersja 2.82,ale nadal nie działa mi Realtek Audio Console, nawet w najnowszej wersji 1.2

Mam Windows 10 Pro 64bit wersja 1903(kompilacja systemu operacyjnego:18362.267).  Dodam,że przed reinstalacją Windows 10 Realtek Audio Console działał bez problemu,a teraz po uruchomieniu pojawia się informacja,że Realtek Audio Console nie obsługuje tego urządzenia.

Co zrobić z opisanym w poście problemem?

@kp1971 zainstalowałem podane w linku sterowniki,ale nie działa mi Realtek Audio Console,bo jak próbuję to uruchomić ,to niby coś się ładuje i nagle pojawia się: Realtek Audio Console cannot connect to rpc service

Guest

Realtek Audio Console jest do sterowników UAD, ty masz wgrane stare i nieaktualne HDA.

Na forum masz linki do najnowszych wersji

W dniu 21.08.2019 o 15:45, lukcio31 napisał:

Dopiero teraz odnowię temat

Po zainstalowaniu sterowników UAD do Realtek HD Audio działa mi bez problemu Realtek Audio Console

Temat można zamknąć

A mógłbyś podać źródło ?

Z góry dziękuje.

W nowym 2020 roku odnawiam temat

Nie mam już Windows 10 1903 a wersje 1909.Co do sterowników UAD do Realtek HD Audio to sterowniki pobrałem z tej strony:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z listy trzeba wybrać producenta płyty głównej a potem pobrać sterowniki UAD

Dziękuje za odpowiedz, niestety lipa straszna, szczerze mówiąc nie wiem którą wersję wybrać, zassałem realtek_nahimic_UAD_audio_1.3.2 i owszem konsola ruszyła ale straciłem dzwięk.

W dalszym ciągu mam jakiś konflikt, działa albo jedno albo drugie - szlag mnie już trafia :wacko:

@lukcio31możesz wskazać mi konkretną wersję ?

Próbowałem już kilu i kibel całkiem się zrobił, mam płytę MSI B450 Gamming Plus, dzięki, jestem zielony i wqrwiony

W dniu 8.01.2020 o 15:47, lukcio31 napisał:

W nowym 2020 roku odnawiam temat

Nie mam już Windows 10 1903 a wersje 1909.Co do sterowników UAD do Realtek HD Audio to sterowniki pobrałem z tej strony:

Z listy trzeba wybrać producenta płyty głównej a potem pobrać sterowniki UAD

Na tę chwilę nic mi już nie działa, przy próbie odpalenia Spotify czy Netfliksa obydwie appki sypią błędami, co robię źle ?

Próbuję również zassać stery ze strony Realtek ale idzie jak krew z nosa.

Mam sterowniki UAD z linka: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki UAD pobałem dla producenta Asus,bo mam płytę główna firmy Asus(najnowsza wersja mi nie działała,ale inna wersja mi zadziałała)

Trzeba wybrać producenta płyty głównej z listy i następnie można pobrać sterowniki UAD i sprawdzić która wersja działa.

@ML1 pobierasz sterowniki UAD z podanego linka,wybierając producenta płyty głównej

Nie polecam sterowników z oficjalnej strony Realtek,bo chyba sterowniki oficjalne są przestarzałe i są tylko w wersji Realtek HDA(Hight Definition Audio)Audio.Lepszym wyborem są sterowniki UAD

Dziękuje bardzo za chęć pomocy, niestety, nic nie wskórałem, w dalszym ciągu albo konsola albo dźwięk :(

Nie wiem czy dobrze rozumiem wasz problem ale chyba miałem podobny... Męczyłem się z tym sporo ale w końcu zainstalowanie sterownika UAD ze strony producenta płyty głównej (w moim przypadku MSI) oraz odinstalowanie Realtek Audio Console i jego ponowna instalacja z MS Store naprawiły problem...

Ja też rozwiązałem problem, wy*****ła się płyta od MSI, trzymali miesiąc w serwisie po czym wymienili na nową.

W międzyczasie kupiłem Asusa i problem nie istnieje :)

Pzdr

Mam dokładnie taki sam problem jak lukcio31 jedna gdy pobieram czy nowsze czy starsze sterowniki UAD to nadal pisze ze realtek audio console nie obsługuje mojego urządzenia.Ma ktoś jakieś pomysły?