Jump to content
WinClub
cAst0r

Pomocy w konfiguracji Windows 10

Recommended Posts

Cześć moja kobitka zakupiła laptopa dla swojej mamy (Lenovo Ideapad 330-15ARR Ryzen 5 8GB 256SSD Win10) i wypada żebym go jakoś przystosował do użytku :) Od lat korzystam z Win7 i jest to moja pierwsza styczność z Win10. Prosiłbym o porady po kolei co tam mam włączyć/wyłączyć, których aktualizacji nie ściągać itp. Po prostu, że jak go wręczymy teściowej to będzie mogła od razu z niego korzystać a ja już więcej nie będę musiał go konfigurować ;)

11 godzin temu, cAst0r napisał:

Po prostu, że jak go wręczymy teściowej to będzie mogła od razu z niego korzystać a ja już więcej nie będę musiał go konfigurować ;)

Pobożne życzenie, na chwilę obecną to niemożliwe.

11 godzin temu, cAst0r napisał:

Od lat korzystam z Win7

I to by się sprawdziło, Win 8.1 też.

13 godzin temu, cAst0r napisał:

Po prostu, że jak go wręczymy teściowej to będzie mogła od razu z niego korzystać a ja już więcej nie będę musiał go konfigurować ;)

Chyba w cuda wierzysz ! :laie_67:  przecież Ty wpadłeś  jak  " śliwka  w kompot "  - współczuje .

Poleciłbym  Ci WIN 8.1 ,ale czy sobie poradzisz ?  sterowniki tylko pod Win 10 ( trzeba sprawdzić ).

Jeżeli  już Win 10  to Prezes  wykastrował  tu jakąś  winzgrozę  dosyć dobrze co nie znaczy że trzeba  jeszcze ją  dopracować !? .

Masz  tu na forum poradniki  więc  poczytaj trochę.

Instalacja  na MBR

już podczas instalacji wyłączasz   wszystkie bzdety

instalujesz  sterowniki  -  w razie  braków  użyj  SDIO_1.5.1.700

ustawiasz zaporę  - w zaawansowanych  ustawienia  odznaczasz  szpiegi itd....

użyj  Destroy Windows 10 Spying   -  RemoveSPY_AIOv23

do czyszczenia - CCleaner64. ,  Dism++x64

blokada całkowita  uaktualnień ( całkowita jak coś będzie potrzeba to doinstalujesz ręcznie )  no  i w miarę  masz spokój   może tak a może nie.

A  na sam  koniec   dwie  setki  jedną  dla spokojności a drugą  dla zdrowotności  jak to mawiał Kargul  żeby  Teściowa  nie  " marudziła ".