Jump to content
WinClub
Piterson0506

Wymiana karty graficznej na nową

Recommended Posts

Siemanko winclubowicze!

Sukcesywnie rozbudowuję swoją jednostkę o nowe komponenty. Zmieniłem procka,dokupiłem ramu i przyszedł czas na grafikę. Aktualnie posiadam GTX 1050ti - jest spoko ale do nowych gierek już zaczyna łapać zadyszki :)

Jak każdy nastolatek nie mam za dużo kaski więc myślę by wydać jak najmniej i mieć jak największą wydajność. I teraz kluczowe pytanie AMD vs NVIDIA. Mam na oku 2 oferty:

GTX 1660 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

RADEON RX 580 8gb - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I tak wiem, 1660 będzie o te średnio 10% wydajniejszy, oglądałem porównania.Chodzi mi bardziej o to czy warto  dopłacać 150zł za gtx'a? Wiadomo piechotą nie chodzi :D

W przyszłości planuję zakup monitora 144Hz ( jak przyjdą lepsze czasy) więc zależy mi na wydajności w grach e-sportowych ( Overwatch, LoL, Fortnite, CS:GO, R6S, PUBG, Rocket League ) , grywam także okazjonalnie w Battlefield V, The Division 2 i Forza Horizon 4 - gdzie obecna grafika już nie daje rady :(

Proszę o jakieś opinie o kartach powyżej, może o konkretnych modelach?  :)

Dzięki!

Procek : AMD Ryzen 5 2600

RAM - 16 GB 

Płyta główna - Gigabyte B450m Ds3h

Grafika - Asus Nvidia GTX 1050ti 4gb Cerberus OC

OS Windows 10 Pro x64

Wydajniejszy jest GTX1660, karty często nie wymieniasz, więc moim zdaniem warto rozbudować o wydajniejszy model.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ogólnie kary wydajnosciowo podobne ale np w takim fortnite czy PUBG lepiej radzi sobie gf a juz w bf5, division  czy forza radek chodzi wydajniej.

Co  nie wybierzesz, bedzie dobre z tych dwóch serii . Wybieraj tylko z dobrym systemem chłodzenia i jak najdłuższą gwarancją

Godzinę temu, Widzior napisał:

Różnica w cenie zwróci mu się w rok jak kupi GTX 1660, radki żrą prąd jak Pawłowicz sałatkę w sejmie. Drivery też ma lepsze NV. Zdecydowanie brałbym 1660.

1660 bedzie lepsze, biorą mniej prądu różnica około 60 W.  Ale jak słusze o lepszych driverach to mnie aż ściska, takie ciągłe gadanie głupot. No chyba ze ktoś uwielbia telemertie i  experianse od nvidii, poki co radki takego badziweia nie mają. Stabilność identyczna.  Aha tu  propo wżerania, bo jak mówią wbić komuś coś do łba to mu tak zostanie na zawsze.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Poniżej 1100zł dostaniesz bez problemu MSI GeForce GTX 1660 Armor OC 6GB GDDR5 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]