Jump to content
WinClub
Dlpe

Poszukuje moda 1809, z liczba procesow ponizej 50.

Recommended Posts

Teraz, obnibus napisał:

Musisz działać sam :) 

Dzieki, tak myslalem po moich obszernych poszukiwaniach. Niestety GTX 1660 Ti nie chodzi na niczym ponizej. Ktory program polecasz do odchudzenia systemu i czy moze sa jakies poradniki, bo dzial Poradniki jest strasznie chaotyczny

20 minut temu, P4VL0 napisał:

Może mój system Ci podpasuje?

Próbowałem, ale to nadal nie to. Przyzwyczajony jestem do 1607 LTSB i ciezko cos znalezc teraz. 

19 minut temu, M4T  napisał:

Marne szanse :E a cóż to za karta ?

GTX 1660TI, niestety ale sterowniki działają dopiero od 1809 :X

EDIT@ W tej chwili skonczylem robic pierwszego moda, zobaczymy jak pojdzie na VM. Czy polecacie jakos szczegolnie testowac?

MPB Gamer Elegant Edition

Na Vm miałem coś około 37 procesów.

Build : Windows 10 Pro RS5 v.1809.17763.348 En-Us x64 ESD Pre-Activated

Wersja tylko Angielska !!!

Cytat

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

58 minut temu, wiktorynek napisał:

1809 LTSC

Gdyby to bylo takie proste, wlasnie na tym pracowapem jako podstawce i ciezko zejsc. tak nisko.

24 minuty temu, enterprise2000 napisał:

MPB Gamer Elegant Edition

Na Vm miałem coś około 37 procesów.

Build : Windows 10 Pro RS5 v.1809.17763.348 En-Us x64 ESD Pre-Activated

Wersja tylko Angielska !!!

Dzieki, fajna sprawa, ale to juz wyprute toralnie. Mimo wszystko testne

Troszkę offtopic.

Z moich obserwacji wynika, że Windows 10 na maszynie virtualnej odpala 40-50 procesów, a na żywym systemie jakieś 80.  (Orginalny nie modyfikowany ma jakieś 120)

Większość jest związana z obsługa sieci i jest tworzona przez "svchost.exe"

Te procesy nie mulą znacząco systemu!!!

Największym zamulaczem jest Defender i "Diagnostyka" (czytaj telemetria)

Po wywaleniu Defendera i telemetii system chodzi lekko i wywalenie kolejnych 40 procesów poprawii jego szybkość o jakieś 1-2 procent.

Gra nie warta świeczki, maleje stabilność systemu, a nie widać znaczącego przyśpieszenia.

Już więcej Ci da wyłączenie ochrony przed Meltdown i Spectre ( u mnie na Intelu od 5 do 10% rośnie wydajność w benchmarkach)

Tyle z mojej strony odnośnie procesów.

Dlpe and danielmolenda82 like this

W dniu 3.08.2019 o 11:04, enterprise2000 napisał:

Troszkę offtopic.

Z moich obserwacji wynika, że Windows 10 na maszynie virtualnej odpala 40-50 procesów, a na żywym systemie jakieś 80.  (Orginalny nie modyfikowany ma jakieś 120)

Większość jest związana z obsługa sieci i jest tworzona przez "svchost.exe"

Te procesy nie mulą znacząco systemu!!!

Największym zamulaczem jest Defender i "Diagnostyka" (czytaj telemetria)

Po wywaleniu Defendera i telemetii system chodzi lekko i wywalenie kolejnych 40 procesów poprawii jego szybkość o jakieś 1-2 procent.

Gra nie warta świeczki, maleje stabilność systemu, a nie widać znaczącego przyśpieszenia.

Już więcej Ci da wyłączenie ochrony przed Meltdown i Spectre ( u mnie na Intelu od 5 do 10% rośnie wydajność w benchmarkach)

Tyle z mojej strony odnośnie procesów.

Dzieki bardzo, ja nawet na zwyklym nie mam problemow  z wydajnoscia bo latam na i7-9700k z OC 4,9Ghz. Tu bardziej chodzi o sam fakt tego, ze 1607 od MrT jest prosty, nie ma gowna i smiga pieknie.

Toś mnie teraz niemiło zaskoczył. Karty GTX 10xx instalują się na 1607 ltsb bez problemu, a już 16xx nie? Właśnie brat miał kupować GTX 1660 pod 1607 ltsb, no to muszę go poinformować. I nawet najstarsze drivery do 1660 nie wchodzą?

Dlpe likes this

2 godziny temu, Widzior napisał:

Toś mnie teraz niemiło zaskoczył. Karty GTX 10xx instalują się na 1607 ltsb bez problemu, a już 16xx nie? Właśnie brat miał kupować GTX 1660 pod 1607 ltsb, no to muszę go poinformować. I nawet najstarsze drivery do 1660 nie wchodzą?

Nie wchodza, probowalem wszystkiego gtx 1660, 1660 ti i rtxy dzialaja od 1809. O ile rtxy rozumiem bo uzywaja czegos tam potrzebnego co zostalo wprowadzone od 1809 to natomiast 1660/ti to totalny wymysl i forsowanie do aktualizacji ;x

Ludzie na forum nvidii zajmujacy sie obrobka wideo pisali sporo o tym, ze jest to dla nich uciazliwe, bo uzywaja 1607 LTSB profesjonalnie, ale bez odzewu.

source: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Widzior likes this