Jump to content
WinClub
tombycz

Wyciek: Windows Insider Preview 10 Build 18975.1000

Recommended Posts

Wyciekła wewnętrzna wersja systemu operacyjnego Windows 10, która ujawnia nowe przeprojektowane menu Start. Screeny szybko upubliczniono na Twitterze i widać na nich, że Microsoft chce zastąpić tzw. „żywe” kafelki nowymi ikonkami. Być może jest to również bardzo wczesny przedsmak tego, co użytkownicy otrzymają w nadchodzącym Windows Lite. Warto podkreślić, że standardowy Windows 10 także powinien doczekać się nowego menu Start, ponieważ znajduje się on w wersji tego OS, która omyłkowo została udostępniona użytkownikom programu Windows Insider, wprowadzając przy okazji kilka innych nowych funkcji. Jak podkreśla portal The Verge, kompilacja oznaczona numerem 18947 przeznaczona było jedynie do wewnętrznych prac, ale z nieznanych przyczyn trafiła do testerów na 32-bitowych maszynach.

xmicrosoft_przypadkiem_ujawnia_nowa_wers

Cytat

Tym, co przede wszystkim rzuca się w oczy w tej wersji systemu operacyjnego Windows 10, jest zupełnie odmienione menu Start.

Tym, co przede wszystkim rzuca się w oczy w tej wersji systemu operacyjnego Windows 10, jest zupełnie odmienione menu Start. Pożegnano się tu z kafelkami i zastąpiono je dużymi ikonkami aplikacji. Brakuje tu jeszcze szlifów, ale trzeba pamiętać, że mówimy o bardzo wczesnym etapie prac. Mnie nowa koncepcja przypadła do gustu, ale też nigdy nie byłem fanem kafli, więc bez żalu się z nimi rozstanę. Mam jednak nadzieję, że Microsoft dopracuje ten pomysł, by nieco lepiej się prezentował (choć tak po prawdzie nie mamy jeszcze pewności, czy w ogóle wejdzie on w życie, czy może zostanie uśmiercony na etapie testów).

Wyciek kontrolowany, żeby po cichu sprawdzić reakcję ludzi na nowe menu.

Nawet fajne, ale awatar bym dał na prawo i taki wystający. Pasek wyszukiwania na dół.

Lub coś na wzór OpenShell

Czyli powrót do bardziej klasycznego menu start...czyli tak patrząc regres,a nie powinno być czasem odwrotnie czyli migracja z klasycznego na nowe :D

Build który podlinkowałeś, nowego staru nie zawiera.
Podałeś build RS_PRERELEASE, a nie RS_XBOX.
Dzięki za cynk o tym buildzie wiedziałem tylko nie moge znależc w sieci tego builda.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, Marecki napisał:

Może ten link pomoże: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W bazie download nie znaleziono tego builda.

A już zrobiłem to w inny sposób, mam oryginalną wersj swojego Windows zapisałem się do Windows Insider i mam w kompie czystą instalację najnowszej wersji  build 18965 ;) . Kafelki i menu start ponownie wróciło co w starszych wersjach .

Teraz, misiaczek napisał:

Kafelki i menu start ponownie wróciło co w starszych wersjach .

Po prawdzie, to nie miały do czego wracać - build 18947 nigdy nie był w oficjalnym obiegu więc i zmiany w nim prezentowane trudno traktować jako wprowadzone (i poddane ocenie Insiderów). 

14 minut temu, jednorazowiec napisał:

build 18947 nigdy nie był w oficjalnym obiegu

cyt.

W zeszłym tygodniu do Insiderów trafił [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Dziś Microsoft przypadkiem udostępnił wszystkim insiderom w Fast ring kolejną, nieprzetestowaną wewnętrznie kompilację 20H1 o numerze 19847. Jest to wczesna wersja testowa i nie powinna ona jeszcze trafić do wszystkich testerów. Tymczasem ci z nich, którzy sprawdzili dostępność aktualizacji, zostali poinformowani, że jest gotowa do pobrania.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam od wczoraj  wersję 18965 . 

Zapisałem się do Insider dopiero wczoraj wieczorem i pobrałem obraz 18950 ISO a aktualizację do 18965 otrzymałem tuż po instalacji gdyż ISO najnowszej wersji 18965 nie jest jeszcze gotowy . Co do systemu , mam go dopiero od wczoraj więc nic nie mogę powiedzieć, stabilny jest na razie żadnych uwag . Mam w komputerze same dyski SSD bez żadnych talerzowców więc nie widzę , żeby był wolniejszy czy szybszy od wersji finalnej na  której pracowałem poprzednie miesiące . 

Mimo tego cytatu(?), który Pan renatan przywołał podtrzymam swe zdanie. Ten Build trafił - czy też jednak wyciekł - najwyżej "do niektórych" Insiderów z szybkiego kręgu, a to choćby dlatego, że z jego lokalizacją było jak było.

Zresztą ten sam, zamieszczony przez Pana renatana, cytat(?) potwierdza pośrednio, to co napisałem o "oficjalnym obiegu".

49 minut temu, misiaczek napisał:

Mam od wczoraj  wersję 18965 . 

Zapisałem się do Insider dopiero wczoraj wieczorem i pobrałem obraz 18950 ISO a aktualizację do 18965 otrzymałem tuż po instalacji gdyż ISO najnowszej wersji 18965 nie jest jeszcze gotowy . Co do systemu , mam go dopiero od wczoraj więc nic nie mogę powiedzieć, stabilny jest na razie żadnych uwag . Mam w komputerze same dyski SSD bez żadnych talerzowców więc nie widzę , żeby był wolniejszy czy szybszy od wersji finalnej na  której pracowałem poprzednie miesiące . 

Możesz dać screena z menedżera zadań z użycia zasobów komputera? Ten system ma jakoś mniej tych apek metroUI czy jak?

Mam wersję 18970   ale niestety ma braki i błędy, nie działą wyszukiwanie plików , kliknięcie w menu Start powoduje zamyślenie się przez 2-3 sekundy zanim menu się otworzy . Nie polecam najnowszego tylko poprzedni tj 18965 . 

Jeśli chodzi o wyszukiwanie, to wystarczy zmienić język na angielski i wrócić do polskiego (bez restartu) - Szukaj zacznie działać. Są inne opcje - z rejestrem - ale "z telefonu" mi nie idzie ich podawać.

W dniu 3.09.2019 o 17:06, misiaczek napisał:

Mam wersję 18970   ale niestety ma braki i błędy, nie działą wyszukiwanie plików , kliknięcie w menu Start powoduje zamyślenie się przez 2-3 sekundy zanim menu się otworzy . Nie polecam najnowszego tylko poprzedni tj 18965 . 

Mam 18975.1000 i pracuje bardzo stabilnie, nie widzę błędów może coś w tym kierunku się zmienilo?

Windows 10 będzie jak Arch Linux? Microsoft po cichu testuje model rolling release