Skocz do zawartości

Komputer do gier zamiast Xbox One S 3-3,5tys


peerik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.07.2019 o 21:31, kamiloxf napisał:

bo to jak bardzo problematyczne jest okrojone UEFI MSI dla Ryzen 3000 to jakiś żart

Jakieś konkrety? Bo z tego co wiem, to oprócz zubożonej szaty graficznej i wycięciu wsparcia prehistorycznych CPU i chwilowo RAIDa, to funkcjonalność się nie zmieniła.

Co do konfiguracji, to: nie polecam zasilaczy SIlentiumPC; grafikę na dzień dzisiejszy brałbym GTX 1660 (Ti się nie opłaca), ale niedługo wychodzą tańsze AMD Navi (konkurencja dla 1660 Ti), warto poczekać. RX570/580 to nie jest zbyt udana konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniach w grach wydawało mi się że RX580 naprawdę delikatnie wygrywa a nawet te różnice są niewielkie. Do tego zawsze te 2gb vram mają więcej

 

 

 

Edit. Zastanawiam się jeszcze czy w podobnym budżecie nie zdobędę niczego używanego a lepszego... Jakby nie było, najlepiej całość a nie składanie części przez miesiące szukając okazji

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Widzior napisał:

Jakieś konkrety? Bo z tego co wiem, to oprócz zubożonej szaty graficznej i wycięciu wsparcia prehistorycznych CPU i chwilowo RAIDa, to funkcjonalność się nie zmieniła.

Co do konfiguracji, to: nie polecam zasilaczy SIlentiumPC; grafikę na dzień dzisiejszy brałbym GTX 1660 (Ti się nie opłaca), ale niedługo wychodzą tańsze AMD Navi (konkurencja dla 1660 Ti), warto poczekać. RX570/580 to nie jest zbyt udana konstrukcja.

Chociażby problemy z zapisywaniem profilu X.M.P (płyta sama sobie obniżyła wartości do takich jak chciała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peerik

Dopisujesz o aktualizacje biosu

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ma rację z tym bisem @kamiloxf  i to nie tylko z tym profilem.

 

P.S

Cytat

Zastanawiam się czy jakieś tanie wodne nie byłoby lepsze chłodzenie do CPU.

Zamiast w tą wodę,zainwestuj w lepszy i pewny zasilacz np.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

a pamięci weź sobie razy 2 nie 4.

 

W grach w zupełności wystarczy Ryzen 5,dopiero jak się zajmiesz grafiką to można brać Ryzena7 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, LAGUNA napisał:

@peerik

Dopisujesz o aktualizacje biosu

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ma rację z tym bisem @kamiloxf  i to nie tylko z tym profilem.

 

P.S

Zamiast w tą wodę,zainwestuj w lepszy i pewny zasilacz np.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

a pamięci weź sobie razy 2 nie 4.

 

W grach w zupełności wystarczy Ryzen 5,dopiero jak się zajmiesz grafiką to można brać Ryzena7 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

chociaż raz ktoś poleca coś  poza MSI  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jeszcze dodam jeśli w morele chcesz kupować,a mają go Tobie złożyć to dodaj sobie :

Umieść w koszyku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W koszyku z zamówieniem w polu "Wpisz kod promocyjny" dodaj: W3FHN58JFW

Koszty wysyłki i cena usługi składania komputera zostaną zmienione automatycznie na 1 zł - gotowe!

 

P.S

Tutaj jeszcze masz testy w grach między obiema kartam

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Bardzo dobre pamięci jeśli chodzi o Ryzeny są,
Pamięć G.Skill TridentZ DDR4 16GB
 ale kosz pamięci 3200 MHz CL14 na B-die mały nie jest. Zastanów się 3 razy czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę teraz jeszcze raz to wszystko przemyśleć i porównać. Dziękuję bardzo każdemu za wskazówki.

Zasilacz mogę zmienić ale myślę również o rozbudowie w przyszłości, chociaż grafika na pewno za szybko nie zostanie zmieniona.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamiloxf napisał:

chociaż raz ktoś poleca coś  poza MSI

To sobie zobacz, jak wspaniale się przegrzewają Asusy i Asrocki, zresztą tańsze Gigabyte mają to samo, a MSI nawet najtańsza płyta i sekcja zasilania daje radę -

 

3 godziny temu, LAGUNA napisał:

ewentualnie jeden moduł 2933MHz 16 GB na start

Laguna jak zawsze w formie, weź człowieku nie pisz takich bredni, bo jeszcze ktoś tak zrobi :22 Dla Ryzena TYLKO DUAL CHANNEL Z DWÓCH JEDNOSTRONNYCH KOŚCI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a daj tańszy zasilacz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

5 minut temu, Widzior napisał:

Laguna jak zawsze w formie, weź człowieku nie pisz takich bredni,

ja podałem ewentualnie w jednej kości,potem dokupi,a brednie to raczej nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, prawdopodobnie ostatnia opcja. Tyle co do MOBO. Wybrałem taką z polecenia. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ostatnia burza, co jest nie tak? Płyta będzie dobra czy znajdzie się lepsza? Jak już tak naciągamy budżet to poprawki do perfekcji zwiększam budżet do 4k ;) :L 

Ale już to musi być the best of the best albo to co jest ;) 

Dojdzie jeszcze pasta i składam to sam raczej. Chyba po 4 latach za dużo nie zapomniałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peerik napisał:

Dobra panowie, prawdopodobnie ostatnia opcja. Tyle co do MOBO. Wybrałem taką z polecenia. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ostatnia burza, co jest nie tak? Płyta będzie dobra czy znajdzie się lepsza? Jak już tak naciągamy budżet to poprawki do perfekcji zwiększam budżet do 4k ;) :L 

Ale już to musi być the best of the best albo to co jest ;) 

Dojdzie jeszcze pasta i składam to sam raczej. Chyba po 4 latach za dużo nie zapomniałem :) 

pastę masz w pudełku z chłodzeniem
Przy tym procku nie ma sensu robienie manualnego OC więc ta płyta wystarczy ze spokojem do tego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peerik napisał:

Jeżeli chodzi o GTX 1060.. czy to Asus czy Gigabyte nie ma większej różnicy poza ceną?

Zasilacz powinien wystarczyć faktycznie ten 550w nawet po dołożeniu następnych dysków.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

co do kart to u mnie wygląda to w takiej kolejności jeżeli chodzi o vendorów
Zotac
ASUS (seria Strix)
MSI
EVGA
Palit 
Gigabyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony z GTX 1060 od Asusa, tutaj mnie znienawidzicie za wersję "turbo". Dla mnie hałas jest mały, nie mam porównania z lepszymi, a różnica wydajności dla mnie rzędu 2/5fps jest mała (czy to jest 45 a 50fps jest ok)

Przetestowałem standardowo swoją ulubioną forze horizon 4, wszystko na max, wyżej się nie da, zblokowane do 60fps, spadnie do 45fps i niżej już nie, jedynie przy wyścigu w deszczu w trakcie nocy.

Watch Dogs 2 niestety na max już nie idzie, ale wysokie/ultra pomieszane już mam 40-50fps, też dla mnie super.

Sprzęt jest dla mnie naprawdę szybki, sprostał moim oczekiwaniom na tą chwilę, czuję że w co będę chciał zagrać do średnich ustawień nie zejdę. Grafika jak będzie słabym gardłem zostanie zmieniona na lepszą kiedy przestanie wystarczać.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Teraz tylko muszę kupić dobrą klawiaturę bezprzewodową i myszkę, ale z tym dopiero za jakiś czas wrócę z tematem abyście mi polecili gdy będę miał określony budżet i będę gotów na zakup.

 

Nie żałuję zakupu i o to właśnie chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie