Jump to content
P4VL0

Jaki Adblock? Ublock? a może Pi-hole?

Recommended Posts

Jakieś propozycje? Słyszałem o Pi-hole czyli oprogramowaniu, które blokuje reklamy na poziomie całej sieci. Jak to z tym jest? Warto? Wiem, że do tego będzie wymagane jakieś urządzenie (np pi zero, niby 50zł ale jednak). Noo i słyszałem, że nie blokuje on reklam na youtube.

6 godzin temu, kp1971 napisał:

Na dzień dzisiejszy Nano Adblocker i Nano Defender (na bazie uBlock Orgin).

5 godzin temu, nudzija napisał:

nano adblocker i nano defender

Również używam i sobie chwalę. Lepsze rozwiązanie niż popularny Adblock.

Polecam uMatrix'a bardzo lekki i niezawodny.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

polecam sam  mam na linux mint xfce 18.3 jak i w8.1

adguard tez dobry i polecam jeszcze rozszerzenie privacy badger :thumbsup:

21 minut temu, Radzior2010 napisał:

Lepsze rozwiązanie niż popularny Adblock.

Uściślij tylko czy masz na myśli to co napisałeś, czy Adblock Plus, bo to dwa inne dodatki. Podobnie jak uBlock i uBlock Origin.

Dlaczego jest tak ważne uściślenie nazw? - ponieważ na stronie rozszerzeń dla Firefox znajduje się w ofercie ok. 600!!! różnych blockerów i nazwy mają bardzo podobne.

11 minut temu, wiktorynek napisał:

Uściślij tylko czy masz na myśli to co napisałeś, czy Adblock Plus, bo to dwa inne dodatki. Podobnie jak uBlock i uBlock Origin.

Dlaczego jest tak ważne uściślenie nazw? - ponieważ na stronie rozszerzeń dla Firefox znajduje się w ofercie ok. 600!!! różnych blockerów i nazwy mają bardzo podobne.

Mam na myśli Adblock Plus.

Osobiście używam Nano Adblocker i Nano Defender na Cent Browser (Windows 8.1) i Kiwi Browser (Android). Według mnie ten zestaw jest najszybszy, ponieważ liczy się czas reakcji rozszerzenia bo filtry to i tak wszyscy biorą z jednego wora... Oczywiście według moich potrzeb oraz "paranoi reklamowej" wyselekcjonowałem sobie filtry wbudowane oraz dodałem: AlleBlock i KAD - Przekręty. Co do kupna malinki... Może jednak lepiej sprawdzić czy w routerze jest możliwość dodania filtrów z opcją auto update. Wadą takiego rozwiązania są same filtry - wchodzisz np na allegro, router blokuje informację o ciasteczkach albo RODO i  masz freeze strony. Nano Adblocker można wyłączyć dla danej strony.

Informacje:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]