Jump to content
kredacz

Windows 10 1903 x64 Długie uruchamianie +Czarny Ekran

Recommended Posts

Witajcie,otóż mam problem z startem systemu od wciśnięcia przycisku power i loga systemu kreci mi się dalej kółko na czarnym tle przez dobre 3 minuty zanim przejdzie do okna logowania Usera.

Zdaje sobie sprawę długiego uruchamiania ponieważ mam Dysk HDD ale wcześniej jak robiłem dychę na drugim sprzęcie o takiej samej konfiguracji(wszystkie programy sterowniki itp) uruchamia się normalnie czyli ekran ładowania + odrazu przejście do ekranu logowania i zajmuje max 2min.(format niestety odpada bo to komp (Tz) firmowy i są pewne programy do których nie mam instalek.

Specyfikacja:

Płyta:Asus Prime H310M-K

Procek:I3-8100

Ram-8GB

GTX 1060 3GB

DYSK HDD Toshiba P300 1TB

Tego co próbowałem to wyłączenie hibernacji plus fast boot z systemu,plan wydajności,czyszczenie rejestru(Ccleaner)Updatowanie sterów+poprzednie wersje.

Plus jeszcze pytanko które Usługi mogę wyłączyć bez obawy ze system nie wstanie.

Pozdrawiam

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na HDD to normalne, nawet po formacie. Wgrywałem 2 dni temu na czysto Windows 10 Pro for Workstation x64 i nawet po optymalizacji jest to samo.

Szybkie uruchamianie jednak na HDD minimalnie przyspiesza proces

6 godzin temu, Bladius napisał:

Na HDD to normalne, nawet po formacie. Wgrywałem 2 dni temu na czysto Windows 10 Pro for Workstation x64 i nawet po optymalizacji jest to samo.

Szybkie uruchamianie jednak na HDD minimalnie przyspiesza proces

niestety u mnie to działa inaczej, druga maszyna uruchamia się normalnie po logu windowsa odrazu panel logowania użytkownika a na pierwszej po logu jest jeszcze czarny ekran plus kółko kręcące sie..

20 godzin temu, Qrdziel napisał:

moze to pomoze:

albo inne filmy z tego kanału

Gość konkretnie nie pokazuje co wyłączyć...

Miałem kiedyś coś podobnego jak namieszałem z Defenderem.

Mianowicie w czasie rozruchu Defender coś tam sprawdza i jak brakuje mu jakiś usług lub plików, to potrafi tak drastycznie spowolnić ładowanie systemu.

Wyłącz w rejestrze usługi:

WdBoot i Wdfilter (start ustaw na 4, co znaczy wyłączone. Może być konieczne wejście w tryb awaryjny, by dało się to w rejestrze modyfikować.) Mi to kiedyś pomogło.

3 godziny temu, enterprise2000 napisał:

Miałem kiedyś coś podobnego jak namieszałem z Defenderem.

Mianowicie w czasie rozruchu Defender coś tam sprawdza i jak brakuje mu jakiś usług lub plików, to potrafi tak drastycznie spowolnić ładowanie systemu.

Wyłącz w rejestrze usługi:

WdBoot i Wdfilter (start ustaw na 4, co znaczy wyłączone. Może być konieczne wejście w tryb awaryjny, by dało się to w rejestrze modyfikować.) Mi to kiedyś pomogło.

Windows Defender u mnie całkowicie wyrzucony,nie mam tych opcji ze screena.

Czy można to wyłączyć jednocześnie nie pozbawiając się działającego Defendera?

Na necie jak sprawdzałem to BSOD lubią po tym wyskakiwać, ale to może tylko w sytuacji, gdy Defender nie jest wyłączony

13 godzin temu, Dziadek13 napisał:

Sprawdź ja też nie mam defendera ale klucze mam.

swajgi.jpg

sprawdze po 17 jak wroce do domu :)

15 godzin temu, Bladius napisał:

Czy można to wyłączyć jednocześnie nie pozbawiając się działającego Defendera?

Zrobiłem test na drugim lapku i wychodzi że można defender ma się dobrze brak problemów, jest jedno ale trza to robić w trybie awaryjnym i działa do następnego wyłączenia klucz start wraca do ustawienia "0".Choć teraz restartuje i nie zmienia się ustawienia "start z 4 na 0 )"

2mfjazp.jpg

Może dlatego wraca bo każda usługa ma ustawiony restart 3 krotnie po nieudanym uruchomieniu

Zrobiłem to przez plik .reg i nie wraca na pozycję zerową

Mi się wydaje że te usługi mimo iż domyślnie są aktywne to nie wykonują działania cały czas a jedynie podczas Skanowania offline na żądanie.

Pewności nie mam 100% 

418299934_Adnotacja2019-07-09152729.png.bee3089c0e84bd0f4fa81a2320422e1f.png

Edited by Bladius

6 godzin temu, Dziadek13 napisał:

Zrobiłem test na drugim lapku i wychodzi że można defender ma się dobrze brak problemów, jest jedno ale trza to robić w trybie awaryjnym i działa do następnego wyłączenia klucz start wraca do ustawienia "0".Choć teraz restartuje i nie zmienia się ustawienia "start z 4 na 0 )"

2mfjazp.jpg

Nie posiadam w ogole folderu WDBoot ani WdFilter