Skocz do zawartości

Mierzenie startu komputera


vegeta80

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, ampa napisał:

Może jak byś podał specyfikację kompa to ktoś by coś więcej napisał bo pewnie ona też w tym pomaga.

I tu byś się pomylił. Jak napisałem wcześniej system na dysku SSD SATA startuje szybciej niż na dysku SSD NVMe - różnica jest minimalna 2-3 sekundy. Nie ma natomiast znaczenia czy to dysk MLC czy TLC. Nie ma też znaczenia procesor czy to i3 czy i7. Niewielkie znaczenie ma też generacja. Praktycznie każda generacja posiadająca port SATA III startuje tak samo czyli od 2 gen Sandy Brigde. Przykładowo laptopy 3 gen Ivy Bridge są znane z niezwykle szybkiego startu, tylko czy różnica 2-3 sekund robi jakąś różnicę? Generalnie jak komuś system użytkowy czyli ze wszystkimi sterownikami i programami startuje w 25 sekund do pełnego uruchomienia, to powinien zapomnieć o jakiejś modyfikacji. Ważniejsze korzyści z SSD to czas pakowania i rozpakowywania archiwów, czas kopiowania plików, czas instalacji programów, gier i systemu, czas wczytywania poziomów gier.

G77 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, G77 napisał:

chopie tam ni ma co uwalic , uslug jak nie wisz kere to nie ruszaj (ja wyebalem uslugi zbedne) ino programy 

ja tam wlasnie odchudzilem  nowy roczny lenovo  v110  z org w10 x64  bylo 180 procesow , zrobilem ze jest 85  :)

i odrazu lapek lepiej wstaje i smiga itd.

Dzięki nawet fajny programik pobawię się. A jak bym robił aktualizacje systemu do nowej wersji to nie przeszkadza jak wyłączę niektóre usługi i procesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, G77 napisał:

fajnie jak by byl gotowy skrypt ktory wylancza zbedne uslugi  :)

Możesz sam sobie zrobić taki  -   bo te  domyślne ustawienia znajdują się w gałęzi rejestru    HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \

np.   w pliku reg   "NoLockScreen"=dword:00000001     , oczywiście  najpierw kopię  domyślnych ustawień.

Ja to wolę robić ręcznie  - pewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

no to mnie tez to dopadlo tz. robilem lapka lenovo v110 koledze czyscilem z telemetri itd 

i  zrobilem na cacy w10 , ale zachcialo mi sie WUpdate

i wiecie co sie stalo ,  po tym  boot w10 ponad 1min   jakas qurva lipa , nie wiem co to sie porobilo 

idzie to jakos cofnac , ino co to powoduje 

wczesniej przed WUpdate 20s no moze 30s max boot do pelnego systemu   :blink:

 

ps. teraz albo format ,albo co do jasnej ciasnej , a chcialem tego uniknac bo jest orginal w10 z kluczem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie