Jump to content
zbigniew59

Jak prosto samemu zrobić swoje iso.

Recommended Posts

To jest prosty scrypt, kóry tworzy własne iso.
Dla tych,którzy chcą spróbować. To jest bardzo proste.
I nikt już nie musi narzekać w różnych tematach modów, że nie ma tego lub owego.

SCRYPT POCHODZI ZE STRONY MDL - NIE JEST TO MOJA PRODUKCJA!

W podanych linkach do tej strony trzeba utworzyć konto, aby zobaczyć treść tych postów.
Ale warto - jest tam wiele innych ciekawych rzeczy. Strona jest po angielsku, ale doskonale sprawuje się google tłumacz.

Z linku nr2- pobieramy scrypt- wypakowujemy go do C: - jak na dołączonym zdjęciu.
Wklejamy też swoje iso które chcemy przerobić - jak na zdjęciu + plik z linku do mojego dysku google.

W instrukcji pisze, aby zainstalować ADK Deployment Tool - NIE TRZEBA - ten plik - oscdimg.exe  jest wyciągnięty z tego SDK i WYSTARCZY NA KONIEC 
- GDY SCRYPT O TO POPROSI - WSKAZAĆ ŚCIEŻKĘ DO NIEGO - A SCRYPT UTWORZY NOWE ISO + plik z logami. Warto je otworzyć i przeczytać 
co zostało usunięte i zmienione.

Teraz musimy przerobić plik Start.cmd który jest w folderze - optimize-offline-master- chodzi o ścieżkę do naszego iso - tak 
jak na dołączonym screnie.

Teraz uruchamiamy Start.cmd jako administrator-warto wyłączyć na ten czas ochronę-antywirus-bo może zakłócić działanie scryptu.
Postępujemy zgodnie z tym o co poprosi scrypt.
Jeśli chodzi o obsługę to jest to wyjaśnione w linku 1 - po prostu klikamy myszką na pierwszy od góry element, który chcemy usunąć 
- zmodyfikować - i przyciskając klawisz CTRL zaznaczamy następne pozycje. Na koniec puszczamy CTRL i klikamy ok w prawym dolnym rogu 
okna scryptu. Scrypt przechodzi do następnego kroku.
W linku2 są listy co można bezpiecznie usunąc - lecz proszę nie klikać z automatu - a czytać na danej stronie scryptu co jest do 
usunięcia - wyłączenia - może ktoś chce coś dodatkowo usunąć-zostawić-wyłączyć.

Scrypt jest o tyle ciekawy, że mimo usunięcia sklepu Microsoft można się zalogować na swoje konto adm. i - chyba - aktywować system swoim 
kluczem-nie wiem-ja mam klucz na koncie microsoft i po zalogowaniu się na konto automatycznie aktywuje mi system.

Usuwa także zarezerwowane miejsce na dysku w 1903.
Tworzy także kilka drobnych modyfikacji - np. dodaje ikony w menu start - jeśli niepotrzebne można odpiąć.
 Cortana jest wyłączona-nie usunięta-WYSZUKIWANIE NORMALNIE DZIAŁA - bo o to jest najwięcej pytań w tematach o modach.

Do wyłączenia update - następna aktualizacja zbiorcza, która jest co miesiąc zniszczy Wasz trud - link3.

Na tej stronie jest także wiele innych przydatnych programów.

Do usunięcia telemetrji itp - Private Winten - link4. 
Bardzo dobry program-jedynie nie używać zapory - są błędy-reszta działa wspaniale.

link-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link1-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link2-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link3-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link4-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

scren-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link do pliku oscdimg.exe -  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Po instalacji-link3+link4+ zmiana-usunięcie  pliku stronicowania+ wyłączenie pliku hibernate + dism++     - czyszczenie-ja zaznaczam wszystko- i mamy swój system który zajmuje bardzo mało miejsca na dysku i jest bardzo szybki.

Usługi są nie ruszane - prócz usług usuniętych komponentów - więc powinno wszystko działać.

Ciekawa koncepcja, dużo tweaków robi wrażenie w logu.

Chyba nie wszedł Ci screen, co zmienić aby skrypt ruszył - dołączam.

Z początku dziwny jest sposób zaznaczania pozycji. Troszkę zgłupiałem, ale się udało.

Klikamy pierwszą i jest zabarwiona na niebiesko, co oznacza zaznaczoną.

Potem aby zaznaczyć kolejną, przytrzymać klawisz Ctrl i kliknąć lewym klawiszem myszy, w tę opcję która nas interesuje.

Nie jest to kombajn typu Ntlite, ale ma potencjał.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]