Skocz do zawartości

Jak prosto samemu zrobić swoje iso.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To jest prosty scrypt, kóry tworzy własne iso.
Dla tych,którzy chcą spróbować. To jest bardzo proste.
I nikt już nie musi narzekać w różnych tematach modów, że nie ma tego lub owego.

 

SCRYPT POCHODZI ZE STRONY MDL - NIE JEST TO MOJA PRODUKCJA!

 

W podanych linkach do tej strony trzeba utworzyć konto, aby zobaczyć treść tych postów.
Ale warto - jest tam wiele innych ciekawych rzeczy. Strona jest po angielsku, ale doskonale sprawuje się google tłumacz.

Z linku nr2- pobieramy scrypt- wypakowujemy go do C: - jak na dołączonym zdjęciu.
Wklejamy też swoje iso które chcemy przerobić - jak na zdjęciu + plik z linku do mojego dysku google.

 

Teraz musimy przerobić plik Start.cmd który jest w folderze - optimize-offline-master- chodzi o ścieżkę do naszego iso - tak 
jak na dołączonym screnie.

Teraz uruchamiamy Start.cmd jako administrator-warto wyłączyć na ten czas ochronę-antywirus-bo może zakłócić działanie scryptu.
Postępujemy zgodnie z tym o co poprosi scrypt.
Jeśli chodzi o obsługę to jest to wyjaśnione w linku 1 - po prostu klikamy myszką na pierwszy od góry element, który chcemy usunąć 
- zmodyfikować - i przyciskając klawisz CTRL zaznaczamy następne pozycje. Na koniec puszczamy CTRL i klikamy ok w prawym dolnym rogu 
okna scryptu. Scrypt przechodzi do następnego kroku.
W linku2 są listy co można bezpiecznie usunąc - lecz proszę nie klikać z automatu - a czytać na danej stronie scryptu co jest do 
usunięcia - wyłączenia - może ktoś chce coś dodatkowo usunąć-zostawić-wyłączyć.

Scrypt jest o tyle ciekawy, że mimo usunięcia sklepu Microsoft można się zalogować na swoje konto adm. i - chyba - aktywować system swoim 
kluczem-nie wiem-ja mam klucz na koncie microsoft i po zalogowaniu się na konto automatycznie aktywuje mi system.

Usuwa także zarezerwowane miejsce na dysku w 1903.
Tworzy także kilka drobnych modyfikacji - np. dodaje ikony w menu start - jeśli niepotrzebne można odpiąć.
 Cortana jest wyłączona-nie usunięta-WYSZUKIWANIE NORMALNIE DZIAŁA - bo o to jest najwięcej pytań w tematach o modach.

 

l


 
Do wyłączenia update - następna aktualizacja zbiorcza, która jest co miesiąc zniszczy Wasz trud - link3.

Na tej stronie jest także wiele innych przydatnych programów.

Do usunięcia telemetrji itp - Private Winten - link4. 
Bardzo dobry program-jedynie nie używać zapory - są błędy-reszta działa wspaniale.

 

link - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

link1-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link2-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link3-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

link4-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

scren-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Po instalacji-link3+link4+ zmiana-usunięcie  pliku stronicowania+ wyłączenie pliku hibernate + dism++     - czyszczenie-ja zaznaczam wszystko- i mamy swój system który zajmuje bardzo mało miejsca na dysku i jest bardzo szybki.

Usługi są nie ruszane - prócz usług usuniętych komponentów - więc powinno wszystko działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest najnowszy - który obsługuje 20H1- TO NAPRAWDĘ BARDZO PROSTE - na stronie - w pierwszym poście wszystko bardzo dobrze wytłumaczone.

Można mieć co się chce - z sklepem i bez - xbox - i bez - cortana - wyszukiwanie -  itp. Bardzo konfigurowalny - i bardzo prosty.

A jeśli chodzi o wind 10 - także można mieć jaki się chce - np. pro, enterprise itp. w FORMACIE iso. Z tej strony - WERSJA JAKĄ SIĘ CHCE - OD HOME DO ENTERPRIS - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - trzeba założyć konto ale zapewniam że warto.

Tam wszystko jest wytłumaczone.

 

Może będziecie sobie robić sami - I MIEĆ TO CO CHCECIE - zamiast pisać w każdym temacie modów - że coś nie działa.

ROZUMIEM - najlepsze sa gotowce - i niech autor poprawi to co - WAM - nie pasuje.

I jest darmowy ! Nie trzeba NTLite - z którym i tak początkujący nie da sobie rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie