Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.NVME.SATA.USB3.2019.05-NiKKA]

Recommended Posts

Myszka i klawiatura na USB przy instalacji nie działa. Podłączyłem starą mysz i klawiature i można było wtedy instalować. Po zakończonej instalacji systemu, przy próbie uruchomienia system się zawiesza w momencie ładowania:

windows7stuck.jpg?w=307

Mniej więcej w tym momencie co ten obraz, a po chwili wyskakuje bluescreen. Moje bebechy PC w razie czego:

Dysk: INTEL 660P SERIES 1TB M.2
Procesor: ryzen 5 2600
Płyta główna: Asus PRIME A320M-K

EDIT: Pomogło wgranie USB do iso z tej strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

Witam zwolennikow win 7. jestem od niedawna na tym forom i mam pytanie czy mod NiKKA z maja ogarnie taka konfiguracje j/w

jest to werrsja niemiecka jak cos jest niezrozumiale to pytajcie odpowiem.

za wszelkie sugestie w temacie instalacji 7 na tej konfiguracji bede wdziecny,

sterowniki do karty graficznej i procesora i aktualizacje biosa mam pobrane. w razie potrzeby udostepnie. Z tego co czytalem sa one kompatybilne z win 7 tylko proble bedzie z instalacja bo brak sterownikow w orginale

nie ma

Tak apropo ogromny szacon za dobra robote NiKKa !!! MS ma w glebokim powazaniu przecietnego urzytkownika jego systemu

Chetnie przetestuje moda na swoim nowyk laptopie nie mam nic di stracenia

oczywiscie interesuje mnie wersja 7 64bit ultimete lub home

Wita ponownie wszystkich.

Nawiazujac do tematu chcialem zainstalowac tego moda nietety naptkalem pewien problem korego nie potrafie "obejsc" System win 7 NiKKA jest na tyle "duzy" ze nie wgrywa sie na pena a dokladnie chodzi o pliki "install.wim" ktorego wielkosc przekracza 4GB a format fat32 ktorego potrzebuje zeby wgrac na boota nie przyjmuje plikow wiekszych niz 4 GB. Po pewnych probach modyfikacji i"dzielenia" tego pliku na 2 czesci i tak jeden z nich przekracza 4 GB. ale juz mniejsza z tym. Zame sie tym troche pozniej i sprobuje znajesc rozwiazanie podzialu tego pliku na 2 czesci tak zeby nieprzekraczaly 4 GB.

Ps. jak ktos ma jakies sugestie jak to rozwiazac bede wdzieczny i pozdrawiam :OI

Sformatować pendrive jako NTFS...

Masz w pierwszym poście:

W dniu 18.06.2019 o 20:24, NiKKA.Labs napisał:

Przygotowanie bootowalnego pendrive do instalacji Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10:

UWAGA! Robisz to na własną odpowiedzialność! Dalsze czynności kasują zawartość wybranego napędu USB!
Zrób wczesniej kopię, jeśli potrzeba!

konsola => cmd [enter]
diskpart [enter...]

list disk
select disk [wybierz_numer_dysku_USB - nie pomylić się!]
clean
create partition primary
select partition 1
active [jeśli ma być bootowalny]
format fs=ntfs quick
assign

exit
exit

skopiować zawartość DVD/.ISO na USB
instalujemy system

W dniu 28.06.2019 o 10:42, szymektoja napisał:

Hej, dzięki za upload. Dopiero testowałem na kilku sprzętach i działa super. Od siebie jedynie zmieniłem boot.wim i setup.exe na wersje z W10 oraz simplixpackiem zintegrowałem sterowoniki usb3.0 wielu innych producentów w install.wim. W takiej wersji już żadna konfiguracja nie powinna zaskoczyć instalatora. 

Raczył byś podpiąć gdzieś link?

Z góry dziękuję.

Piotr Pawel likes this

Niby są sterowniki do USB 3.0 a nie da się zaintalować systemu z USB 3.0 na płycie MSI tylko trzeba pena włożyć do 2.0.Po jakiego grzyba opis jest z USB 3.0 jak nie działa?

Inne obrazy systemu innych autorów da się instalować z USB 3 tylko nie ten.

A płytę mam bez USB 3.0 oraz obudowę też bez USB 3.0

Potrzebuje taki system jak ten ale w wersji extreme gaming, nie okrojonego z syfem nie ma sensu instalować i się bawić w konfiguracje systemu. @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

W dniu 28.10.2019 o 23:13, joltom napisał:

Niby są sterowniki do USB 3.0 a nie da się zaintalować systemu z USB 3.0 na płycie MSI tylko trzeba pena włożyć do 2.0.Po jakiego grzyba opis jest z USB 3.0 jak nie działa?

Inne obrazy systemu innych autorów da się instalować z USB 3 tylko nie ten.

A płytę mam bez USB 3.0 oraz obudowę też bez USB 3.0

Na płycie Asusa też instalka nie rusza z USB 3.0

Obrazy systemu przygotowane rufusem autora Mr.T instaluję się bez problemu z USB 3.0

Zainstalowałem ten system i powiem szczerze że tak sobie działa, zawiesza sie przy otwieraniu folderów,przeglądarki nawet podczas grania coś go tam zlaguje i nie wiem czy wina mojego kompa czy nie a słabego tez nie posiadam  (i5-4460,8gb ram ddr3,gtx 1050ti 4gb). Przy probie instalacji bitcometa czy innych programów wywalało błąd appcrasch podajże także no.Nie mowie ze nie pobierać bo g***o czy coś tylko tak jak kto woli, ale u mnie to dość lipnie działał.

Ale dokładnie ta wersja tutaj ze sterownikami?

Ja tą wersję testowałem na i5-4690K, 8GB DDR3-2400, SSD 128GB i wszystko było w porządku, system chodzi błyskawicznie. 10s to max po pełnym zainstalowaniu bootuje.

Być może masz coś z PC, sprawdź sobie dyski na błędy C4 (relokowane sektory) np. w CrystalDiskInfo: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie wiem jakie ty tam programy poinstalowałeś, nie moja sprawa, ale jak masz bitcometa to się domyślam; mogłeś sobie wirusów naściągać, przeskanuj sobie system porządnym antywirusem + dodatkowo antymalwarem:

np. Kaspersky Virus Removal Tool: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

np. Malwarebytes: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

albo HitmaPro: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4 godziny temu, Rapidsebuja napisał:

Mi przy boototwaniu u gory pojawia sie czerwony pasek calosc zawiesza sie i wyswietlacz zaczyna plowiec i cuda na kiju...

Jaki PC? Stary/nowy? Próbowałeś wersji bez sterowników, normalną?

2 godziny temu, NiKKA.Labs napisał:

Jaki PC? Stary/nowy? Próbowałeś wersji bez sterowników, normalną?

Intel(R) Pentium(R) CPU J2850 @ 2.41GHz (BFCBFBFF00030673BFCBFBFF00030673)
RAM 4.0 GB
Intel(R) HD Graphics 512MB
Windows 10 64-bit V.10.0.17763
BIOS AMI BTDDW08.213
Realtek High Definition Audio ALC669

Potrzebuje dokladnie tej wlasnie wersji...

7 godzin temu, razor1995 napisał:

@Rapidsebuja, na ten sprzęt raczej sterowniki NVME nie są Ci potrzebne :P

Czy sa potrzebne ten temat nie jest istotny. Poki co  wzuculem swojego staregi Fresha  i idzie jak przecinak :D  Z tym ze to juz staruszek a nie mam czasu na robienie od nowa z aktualizacjami itd... A akurat ten dokladnie mi pasuje no coz zrobisz...

Takze dajcie znac bo predzej mikolaj bedzie w maju niz moj sie zaktualizuje a pare zeczy mi nie lata na nim z uwagi braku postepu aktualizacji...