Jump to content
jou300

Karta wifi Broadcom

Recommended Posts

Witam, szukam dystrybucji, która automatycznie wykryje sterowniki broadcom wifi. Jak narazie znalazłem mageia, ale mi nie leży. Czy znacie jakieś dystrybucję w sparciem broadcom ?

ja zas po instalacji na lenovo z565 czy to MXlinux  czy tez mint xfce 18.3 mam problem z wifi BCM 4352 ac , po instalacji kernela powyzej 4.15  przestaje mi widziec sieci i dzialac wifi ,czy to czysty kernel czy tez xanmod lub liquorix :wacko:

nie wiem jak to naprawic 

lan dziala ok

W dniu 18.06.2019 o 17:01, jou300 napisał:

Witam, szukam dystrybucji, która automatycznie wykryje sterowniki broadcom wifi. Jak narazie znalazłem mageia, ale mi nie leży. Czy znacie jakieś dystrybucję w sparciem broadcom ?

Ja mam też broadkoma i super działa z tym linux Q4os , wymagania ok 65mb i wszystkomający i zero problemów z wifi .

17 minut temu, berthold61 napisał:

Ja mam też broadkoma i super działa z tym linux Q4os , wymagania ok 65mb i wszystkomający i zero problemów z wifi .

a jaki model masz kolego taki jak ja ?

jesli tak to wez zainstaluj na probe najnowszy kernel i zobacz czy ci bedzie dzialac wifi nadal ok

No przecież ci pisałem że linux działał idealnie na tej karcie zwłaszcza q4os bo linuxmint miał z tym problem a np ubuntu nie byłem w stanie uruchomić tzw wifi mimo że mint to taki inny ubuntu, sprawdź sobie tą dystrybucję Q4os a zobaczysz przecież to tylko z pena odpalasz bez instalacji i już wiesz czy działa czy nie .

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

z pena mi nic nie da sprawdzenie , pisalem ci ze ja mam problem po UPDATE jak zrobie kernel powyzej 4.15 czy to orginal czy modowany

to mi nie dziala wifi

a na usb live nie idzie zainstalowac kernela i sprawdzic bez reboot

testowalem bo instalowalem wpierwej na MXlinux i teraz siedze na mint xfce i  lipa ,wiec  zostawilem kernel 4.15 zeby wifi dzialalo, ale mnie to wku.ia ze nie dziala mi wifi na nowszych kernelach :(

ps. czy mozesz u siebie zainstalowac na probe najnowszy kernel xanmod i zobaczyc czy ci zadziala wifi ?