Jump to content
N3RO

Który build jest aktualnie najbardziej stabilny?

Recommended Posts

Zainstalowałem kilka dni temu najnowszy 1903 + aktualizacje i wciąż doświadczam losowych trzasków i przycięć dźwięku w każdej aplikacji oraz spadki FPS w grach. Spędziłem około 40 godzin, aby rozwiązać ten problem i nic nie pomogło. Naprawdę próbowałem wszystkiego! Od odinstalowania/instalacji najnowszych sterowników, ustawienia zasilania, aż po zmiany ustawień dźwięku. Więc problem prawdopodobnie musi dotyczyć opóźnienia , na które wielu ludzi narzeka w tej majowej aktualizacji. To jest moje np. podczas odtwarzania pliku FLAC przez MusicBee (słuchawki na USB podłączone do portu USB 3.0). [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pytanie brzmi, która kompilacja jest najbardziej stabilna? Moja ostatnia jakiej używałem to 1607. Zastanawiam się nad 1809 April 2019 v17763.437, a może jakaś wcześniejsza?

Bulidy  to mamy  w F1   a tu mamy  do czynienia  z badziewiem  nad badziewiem  i ile ich wydań i ile sprzętów  tyle problemów !.

Jeżeli  nie potrafisz  sam sobie jeszcze  takiego moda zrobić  to  musisz się szkolić ( masz poradniki tu na forum  ) i samemu pod swój  sprzęt  takowy spłodzić nie ma  idealnego - jednemu  będzie działał  w miarę dobrze a  już na innym sprzęcie będzie robił cuda.

59 minut temu, woj_ani217 napisał:

Bulidy  to mamy  w F1 

tam to raczej bolidy :)

Zastanawiam się nad 1809 April 2019 v17763.437, ....i to jest słuszny kierunek bo u mnie ta wersja bez problemu 

Godzinę temu, jarexpol napisał:

I tu masz odpowiedź.

To, że używałem nie znaczy, że była stabilna. Pamiętam, że miałem dużo problemów z audio i nie tylko. Ale je zignorowałem lub nie pamiętam ich rozwiązania.

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

Bulidy  to mamy  w F1   a tu mamy  do czynienia  z badziewiem  nad badziewiem  i ile ich wydań i ile sprzętów  tyle problemów !.

Jeżeli  nie potrafisz  sam sobie jeszcze  takiego moda zrobić  to  musisz się szkolić ( masz poradniki tu na forum  ) i samemu pod swój  sprzęt  takowy spłodzić nie ma  idealnego - jednemu  będzie działał  w miarę dobrze a  już na innym sprzęcie będzie robił cuda.

Nie wiem w jakim języku do mnie piszesz, ale słowo "Bulid" nie istnieje. "z badziewiem  nad badziewiem  i ile ich wydań i ile sprzętów  tyle problemów !." ??? Nie wiem czy próbujesz pisać po polsku czy tworzysz jakieś głębokie przemyślenia poetyckie.
Zrobić moda? Równie dobrze mógłbyś napisać, że mam stworzyć własny system operacyjny. Ponieważ jaki jest sens korzystać z usług ShitSoftu skoro są same problemy, prawda?

Pytanie jest proste. Która wersja systemu sprawia najmniej problemów do dnia dzisiejszego 16.06.2019? Spodziewałem się normalnej odpowiedzi, ale chyba nie mam co na nią liczyć. Więc pozostaje metoda prób i błędów. Instalacja i deinstalacja do momentu, aż trafię na odpowiednią.

11 minut temu, renatan napisał:

tam to raczej bolidy :)

Zastanawiam się nad 1809 April 2019 v17763.437, ....i to jest słuszny kierunek bo u mnie ta wersja bez problemu 

Dzięki za opinie. Jutro zacznę od tej wersji i zobaczę jak będzie się sprawować.

6 minut temu, N3RO napisał:

To, że używałem nie znaczy, że był stabilny. Pamiętam, że miałem dużo problemów z audio i nie tylko. Ale je zignorowałem lub nie pamiętam ich rozwiązania.

Nie wiem w jakim języku do mnie mówisz, ale słowo "Bulid" nie istnieje. "z badziewiem  nad badziewiem  i ile ich wydań i ile sprzętów  tyle problemów !." ??? Nie wiem czy próbujesz pisać po polsku czy tworzysz jakieś głębokie przemyślenia poetyckie.
Zrobić moda? Równie dobrze mógłbyś napisać, że mam stworzyć własny system operacyjny. Ponieważ jaki jest sens korzystać z usług ShitSoftu skoro są same problemy, prawda?

Pytanie jest proste. Która wersja systemu sprawia najmniej problemów do dnia dzisiejszego 16.06.2019? Spodziewałem się normalnej odpowiedzi, ale chyba nie mam co na nią liczyć. Więc pozostaje metoda prób i błędów. Instalacja i deinstalacja do momentu, aż trafię na odpowiednią.

Nikt Ci nie odpowie, która wersja jest bezproblemowa. U jednych działa dobrze wersja "A" u innych "B". Niekiedy aktualizacja powoduje problemy.  Jeśli masz na tyle cierpliwości i umiejętności możesz sam na własną rękę próbować zoptymalizować 10-tkę. Jednakże robisz to na swoją odpowiedzialność i po takiej czynności pewne usługi mogą nie zadziałać. W zależności od tego co wyłączysz ;)

9 minut temu, N3RO napisał:

To, że używałem nie znaczy, że był stabilny. Pamiętam, że miałem dużo problemów z audio i nie tylko. Ale je zignorowałem lub nie pamiętam ich rozwiązania.

Nie wiem w jakim języku do mnie mówisz, ale słowo "Bulid" nie istnieje. "z badziewiem  nad badziewiem  i ile ich wydań i ile sprzętów  tyle problemów !." ??? Nie wiem czy próbujesz pisać po polsku czy tworzysz jakieś głębokie przemyślenia poetyckie.

Jak byś  kamieniami w szkołę nie rzucał   to byś  zrozumiał co piszę  a nie poprawiał  swojego wpisu  a potem   udawał  głupiego.

To badziewie  ( win 10 )  jest  tak  nie dopracowanym ( od samego początku  )  systemem że nazwanie go badziewiem to jest nad wyraz  delikatnym określeniem.

" Zrobić moda? Równie dobrze mógłbyś napisać, że mam stworzyć własny system operacyjny. "   jak jesteś taki  mądry  to czemu nie !?  jeszcze zarobisz sporo kasy jak będzie dobry  ale widzę że ty nawet nie umiesz  ze zrozumieniem czytać  a co dopiero  system  stworzyć.

"  Więc pozostaje metoda prób i błędów. Instalacja i deinstalacja do momentu, aż trafię na odpowiednią. "   więc sam sobie już odpowiedziałeś  nie ma  dobrej wersji  bo tak jak pisałem  na jednym sprzęcie będzie w miarę dobrze  działał a na innym  nie.

33 minuty temu, Radzior2010 napisał:

Nikt Ci nie odpowie, która wersja jest bezproblemowa. U jednych działa dobrze wersja "A" u innych "B". Niekiedy aktualizacja powoduje problemy.  Jeśli masz na tyle cierpliwości i umiejętności możesz sam na własną rękę próbować zoptymalizować 10-tkę. Jednakże robisz to na swoją odpowiedzialność i po takiej czynności pewne usługi mogą nie zadziałać. W zależności od tego co wyłączysz ;)

Prawda, ale gdy chodzi o takie krytyczne błędy jak DPC Latency, który jest raportowany masowo chociażby na r/Windows10 można uznać, że 1903 update to jakaś chora pomyłka i nie powinna ujrzeć światła dziennego. (nie u każdego użytkowanika)
Jeśli chodzi o "optymalizowanie" to robię to od momentu kiedy W10 wyszedł. Podstawowe skrypty od m4s + własne modyfikacje rejestru do tego stopnia, aby nie uszkodzić systemu & integralności niektórych usług.

8 minut temu, woj_ani217 napisał:

Jak byś  kamieniami w szkołę nie rzucał   to byś  zrozumiał co piszę  a nie poprawiał  swojego wpisu  a potem   udawał  głupiego.

To badziewie  ( win 10 )  jest  tak  nie dopracowanym ( od samego początku  )  systemem że nazwanie go badziewiem to jest nad wyraz  delikatnym określeniem.

" Zrobić moda? Równie dobrze mógłbyś napisać, że mam stworzyć własny system operacyjny. "   jak jesteś taki  mądry  to czemu nie !?  jeszcze zarobisz sporo kasy jak będzie dobry  ale widzę że ty nawet nie umiesz  ze zrozumieniem czytać  a co dopiero  system  stworzyć.

"  Więc pozostaje metoda prób i błędów. Instalacja i deinstalacja do momentu, aż trafię na odpowiednią. "   więc sam sobie już odpowiedziałeś  nie ma  dobrej wersji  bo tak jak pisałem  na jednym sprzęcie będzie w miarę dobrze  działał a na innym  nie.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Słoneczna niedziela, wyjdź na dwór i dotleń mózg. Odbiegasz od tematu. Prędzej nadajesz się na wykopkowego napinacza, niż osobę na forum systemowym.
"Jak byś  kamieniami w szkołę nie rzucał   to byś  zrozumiał co piszę  a nie poprawiał  swojego wpisu  a potem   udawał  głupiego." 1. Niczego nie poprawiałem. 2. Nie zapominaj także o tym, że większość osób, które pracują w MS przy systemie, ukończyło szkolnictwo o wysokim stopniu i są to te same osoby odpowiedzialne za ten cały syf, który aktualnie się dzieje. BRAWO!

Ja mam u siebie Windows 10 Home (o zgrozo, nie da się zainstalować innej wersji) z kompilacją 1903. Aktualizacja odbyła się normalnie przez Windows Update. To co zauważyłem do tej pory, że Lisek pobiera czasami dużo  zasobów (przy otwartych kilku sesjach potrafi się wieszać). Dźwięku jeszcze nie sprawdzałem. Kolorystyka Windows po aktualizacji do 1903 - jak dla mnie nie jest za bardzo do przyjęcia. Jasny Pasek Zadań, tło Systemu Windows to nie dla mnie. W starszych kompilacjach kolorystyka mi bardziej odpowiadała. Poczekam na kolejną aktualizację. Może po informacjach od innych użytkowników zmienią kolorystykę.

2 godziny temu, Kocurek7979 napisał:

Ja mam u siebie Windows 10 Home (o zgrozo, nie da się zainstalować innej wersji) z kompilacją 1903. Aktualizacja odbyła się normalnie przez Windows Update. To co zauważyłem do tej pory, że Lisek pobiera czasami dużo  zasobów (przy otwartych kilku sesjach potrafi się wieszać). Dźwięku jeszcze nie sprawdzałem. Kolorystyka Windows po aktualizacji do 1903 - jak dla mnie nie jest za bardzo do przyjęcia. Jasny Pasek Zadań, tło Systemu Windows to nie dla mnie. W starszych kompilacjach kolorystyka mi bardziej odpowiadała. Poczekam na kolejną aktualizację. Może po informacjach od innych użytkowników zmienią kolorystykę.

Przecież można to zmienić w ustawieniach Personalizacja--------> Kolory

Z tego co zauważyłem to chodzi o sprzęty. Ja mam najnowszą 64bit i bardzo ładnie działa. Na innym laptopie zacina się. To chyba ruletka. Nie ma sensu pisać, która wersja lepsza bo na każdym kompie działa inaczej.

Zainstalowałem wczoraj 1809 April 2019 v17763.437.  Co się okazuje? Problem nadal występuje!  Szukałem i wychodzi na to, że ostania stabilna wersja to 1703, która nie ma problemów z Latency od portów USB i innych urządzeń/sterowników. Szkoda, że dopiero dzisiaj się tego dowiedziałem. Najlepiej jednak będzie chyba spróbować 1607, albo nawet 1511 dla pewności.

Tematy osób, które miały/mają ten sam problem co ja. Nawet gdy zmienili MOBO, CPU, PSU, DAC lub Słuchawki problem nadal występował, ponieważ wina leżała/leży w systemie. Jednak musi się to tyczyć określonej grupy urządzeń i sterowników, skoro są też osoby, które tego problemu nie doświadczają.

Niektóre wpisy mają ponad 2 lata, ale widać, że MicroShit zignorował ten problem i nadal wydaje swoje upośledzone aktualizacje ¯\_(ツ)_/¯
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Więc niestety znowu muszę zrobić reinstall systemu. To już chyba szósty raz! Mam nadzieje, że ostatni. Nigdy nie miałem tylu problemów... Nigdy więcej najnowszych aktualizacji tego syfu i innym także odradzam wyżej niż 1607.