Jump to content
WinClub
MadDragory

Lenovo g50-30 problem z wejściem do biosu

Recommended Posts

Cześć,

Nie wiem co się stało. Dostałem go od brata bo nie chciało mu się kupić SSD,

Problem w tym że nie wiem jak wejść do biosu  bo wyskakuje mi  efi network 0 for ipv6 (lub) ipv4 68-f7-28-2a-c0-75 boot failed.

W laptopie jest nowy dysk SSD

Takie coś mam:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W Lenovo znajduje się po lewej stronie (obok wylotu powietrza) mały przycisk z tego co wiem i nazywa on się NOVO. Spróbuj go wcisnąć i laptop powinien wystartować oraz pokażą Ci się opcje. Kliknij BIOS Setup, bo taka opcja powinna się pokazać i w tym momencie powinien pokazać się BIOS.

Dzięki znalazłem.

Jak mam ustawić  Boot priority boot? Tak samo jak mode - Legacy support

Instalacja Windows 7 nie powodzenie spowodowane blue screen po pierwszym restarcie  . Tylko nie wiem jaki jest np. 0x0000000 bo szybko mrugnie i koniec .  To co mam zainstalować win8?

1 minutę temu, jarexpol napisał:

Napisz czy laptop uruchomił się z dysku SSD.

Dysk SSD bios widzi a po restarcie jeszcze mam menu w którym mogę wybrać tryb awaryjny itd.

16 minut temu, jarexpol napisał:

A może tak parametry lapka, jaki miał system.

Na naklejce pisze Windows 8 nic dalej nie wiem .

Specs:
Cpu Intel® Celeron® N2830
Pamięć ram 4GB DDR3

GPU iintel HD? Integra

Dysk SANDISK SSD Plus 240 GB

W zakładce Exit mogę ustawić z jakim os ma być kompatybilny. Jak wybiorę other os to będzie  z każdym?

Sata controller mode mam na AHCI

W ostatniej karcie (EXIT) w BIOS powinieneś mieć coś takiego jak OS Optimized Defaults i ustaw na Win 7 OS.     Zapisz i wyjdź, a następnie uruchom BIOS ponownie.

W Configuration powinna być opcja Intel Virtual Technology i to daj na Enabled. a USB Mode na USB 2.0. Hotkey Mode na Disabled.
Zakładka BOOT.. Boot Mode na Legacy Support, a Boot Priority na Legacy First.

W  karcie EXIT ustawiłem na Win7 OS i zapisałem a  w Configuration   Intel Virtual Technology  już było  Enabled. 

Nie mam tej opcji USB Mode - USB 2.0. Tu akurat nic nie musiałem robić bo w  Hotkey Mode już było  Disabled.

Reszta ustawiana .

Coś ten laptop nie chce Win7 :( .

Muszę znaleźć na niego Win8 lub 8.1 bo ich nie mam (klucz mam )

11 minut temu, MadDragory napisał:

W  karcie EXIT ustawiłem na Win7 OS i zapisałem a  w Configuration   Intel Virtual Technology  już było  Enabled. 

Nie mam tej opcji USB Mode - USB 2.0. Tu akurat nic nie musiałem robić bo w  Hotkey Mode już było 

No to działa Win 7, czy nie działa.

18 minut temu, MadDragory napisał:

Nie mam tej opcji USB Mode - USB 2.0. Tu akurat nic nie musiałem robić bo w  Hotkey Mode już było  Di

Najpierw te ustawienia w Biosie, potem instalacja Win 7.

2 minuty temu, MadDragory napisał:

Jak to pisze mój  brat "luz" nic się nie stało ;) . Wróżbitą Maciejem nie jesteś :E

Luz to jest, będziesz próbował z płyty.

Dam se siana z Win7.

Czy ktoś z forum zachomikował Windows 8.1 bing with update 3 core x64 ( szukam Win8.1 z usługą Bing). Widziałem że  na OLX w ogłoszeniach w/w laptop/y miały wgrane taki system.

Edit.

Win8.1 z usługą bing to inaczej Core czy internet kłamie?

@Radzior2010

Kurcze dzięki. 

Przyznam szczerze że mi słabo szło szukanie Win8.1 z usługą bing. Jedyną jaką znalazłem to z 2015, która została usunięta z forum z tematem.

Edit.

"Wypalam" na pendrive a jutro zainstaluje (piszę tak żeby postów/komentarzy było mniej ),

Teraz, MadDragory napisał:

@Radzior2010

Kurcze dzięki. 

Przyznam szczerze że mi słabo szło szukanie Win8.1 z usługą bing. Jedyną jaką znalazłem to z 2015, która została usunięta z forum z tematem.

Nie ma problemu :) Poszukałem na forum i jest wersja z 2017 roku też, ale linki usunięte niestety. Myślę, że ta wersja którą Ci wysłałem będzie się sprawować prawidłowo.

Przyglądam się, ale nie miałem czasu napisać.

Wejście do biosu oprócz tego małego przycisku, również Fn + F2 jak w każdym nowszym Lenovo - oczywiście nie zadziała gdy mamy zainstalowany Win 8, 8.1, 10 i uruchomiony hybrid boot, gdyż wtedy nie ma pełnego restartu.

W dniu 13.06.2019 o 12:37, MadDragory napisał:

Nie chce zatrybić win7

Nie ma żadnych przeszkód, aby zainstalować Win 7. Ustawienia w biosie jak podali wyżej, czyli najpierw zmiana schematu z Windows 8 na Other Os i po ponownym wejściu do biosu mamy dodatkowe opcje: z UEFI Mode na Legacy i Boot Priority na Legacy.

Oczywiście zapomniałeś wyzerować dysk i tablice partycji GPT na dysku uniemożliwiły instalację Win 7 na MBR. Instalacja z USB 2.0

W dniu 13.06.2019 o 12:37, MadDragory napisał:

Wgrałem win8.1 pro ale to nie koniec problemu.

Jedyny problem jaki mógł być, to aktywacja. Te laptopy wychodziły tylko z Win 8.1 x64 with Bing de facto Core z "ulepszeniami" Microsoftu.

W dniu 12.06.2019 o 21:54, MadDragory napisał:

Specs:
Cpu Intel® Celeron® N2830
Pamięć ram 4GB DDR3

GPU iintel HD? Integra

Dysk SANDISK SSD Plus 240 GB

Dysk SSD ratuje od biedy sytuację. Procesor dramat. Pamięć RAM jednokanałowa. Grafika słabiutka. Jedyny plus tego laptopa, to całkowita bezgłośność - chłodzenie pasywne, brak wentylatora.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information