Jump to content
WinClub
feru89

Win10 mod jak najbardziej przypominający Win7

Recommended Posts

Witam. Od wielu lat siedzę na Windows 7 x64 na edycji DreamOS i wstrzymywałem się z przesiadką na nowsze windy, głównie przez ten cholerny pustakowy interfejs rodem z tabletów, wycięciem lub pochowaniem wielu przydatnych i podstawowych funkcji systemu itp....

Jednak zmodernizowałem trochę swojego PC, głównie pod kątem gier i szukam zmodyfikowanej edycji Windows 10, która jest zoptymalizowana  oraz ma wygląd Windows 7 z AERO i np z przywróconym klasycznym menu Start i innymi pierdółkami, które znamy z Windows 7. Ważne też, by działały starsze gry, bo mam sporą kolekcję gier z lat 1990-2005, w które regularnie gram i chciałbym by również działały bezproblemowo na "Dyszce". Oczywiście fajnie by było, jakby te obowiązkowe aktualizacje były zupełnie wyłączone, bo mi to w cholerę nie potrzebne.

U mnie Pc działa 24 na dobę i jest też moim miejscem pracy, bo jestem producentem muzycznym, więc potrzebuje by komputer działał stabilnie zawsze. Do tej pory WinDream OS x64 był dla mnie ideałem i dzięki wielkie A-Team za tą edycje.

Za przesiadką oczywiście przemawia obsługa DX12, która jest coraz częściej stosowana w grach i gdyby Win7 miał obsługę w pełni ostatniego DirectX to nie przesiadałbym się z tego systemu zapewne przez kolejne lata :D 

Istnieje jakaś modyfikacja, która spełniała by chociaż część moich potrzeb? Widziałem co prawda Windows 8.1 Desktop Edition 2019 i się zastanawiam nad nim, jednak wolałbym już przesiąść się na nowy system.

Edit: Pomyliłem dział, miałem temat dać do działu z Win 10, a przez nieuwagę dałem do Win 7. Proszę moderacje o przeniesienie tematu i sorry za kłopot ;)

Dzięki panowie za propozycje, oba systemy wydają się ok, jednak to jeszcze nie jest to <_<. Mi najbardziej zależy na tym by to był system jak najbardziej przypominający stary dobry Win 7. Jestem już tak mocno przyzwyczajony do Aero w Win 7, że bardzo bym chciał aby była jakaś wersja Dyszki, która ma jak najwięcej ficzerów ze swojego starszego brata względem wyglądu oraz funkcjonalności. Wiem, że samemu można przywrócić Aero i zmienić ikony  czy dołożyć stara wersje start menu itp, jednak dokładanie tych dodatków może powodować więcej problemów niż korzyści (tak jak kiedyś modne transformation packi, które często psuły cały system)... Dlatego też szukam jakiegoś zoptymalizowanego i ogarniętego moda z przywróconymi funkcjami z najlepszej wg mnie wersji systemu MS i wywalonymi najbardziej wkurzającymi opcjami z nowych wersji systemu. Dlatego tak sobię wysoko cenie Win7 DreamOS. Ostatnio robiłem format 3 lata temu i od tamtego czasu komputer działa praktycznie tak dobrze jak świeżo po instalacji.

Od kiedy używam tego moda to instaluje go każdemu znajomemu, któremu składam kompy czy jak robię formaty i każdy jest bardzo zadowolony.    

Wspomniana przeze mnie wersja Win 8.1 Desktop edition póki co spełnia te wymagania i wciąż szukam czegoś takiego zbudowanego na Win 10.

Może ktoś ze zdolniachów z forum mógłby zrobić taką edycję dla mnie? Oczywiście nie w ramach wolontariatu, szczegóły omówimy już prywatnie jak ktoś by sie zdecydował  B)

Obawiam się iż wymagasz niemożliwego i szukasz czegoś czego się zrobić nie da.. Niestety coś takiego jak Win 10  z interfejsem będącym powiedzmy w 95% kopią tego z Win 7 nie istnieje z prostej przyczyny Win 10 różni się całkowicie od Win 7.  Ewentualne upodobnienie interfejsu Win 10 do Win 7 może nastąpić jedynie za pomącą dodatkowych programów upodabniających powiedzmy w 80%  10 do 7.  Natomiast całkowicie zmienić się wszystkiego nie da - to co było w innym miejscu w innym miejscu pozostanie. Aby zrobić coś takiego jak szukasz trzeba by napisać w zasadzie system na nowo bo zwykłymi modyfikacjami się tego nie załatwi. I chyba się trzeba będzie do tego przyzwyczaić - w przyszłym roku 7 podzieli los XP i VISTY.

Szanownemu autorowi tematu proponuję zainstalowanie dwóch systemów operacyjnych przynajmniej na dwóch fizycznie różnych dyskach, a najlepiej na dwóch komputerach. Ponieważ nawet jeśli Pan gra i równocześnie robi coś soft od obróbki dźwięku, to właśnie tym bardziej profesjonalnie będzie to się odbywało, na dwóch fizycznie różnych komputerach. Na prawdę polecam to rozwiązanie. W obecnych czasach komputer potrafi pobierać kilkadziesiąt watów, więc nie będzie to obciążało zbyt mocno finansowo. Na jednym komputerze można sobie zainstalować na dwóch różnych dyskach Win7 i Win10 - oba pod gry. A na drugim kompie bym wybrał jeden SO pod soft do obróbki dźwięku.

whJspkl.png

Mam taki system 10 bardziej podobny do 7, niemodyfikowany, nieusuwany, niemodowany ale zmieniono tylko wygląd themes i do wyboru zmiany wyglądu jest 10 opcji . Pobrałem w wersji ang. potem zmieniłem spolszczenie i działa w 100% język Polski tylko wystarczy trzeba pobrać i zmienić .Menu start jest taki sam jak w 7

..::Wysłane z czarnej skrzynki Matrix::..

jakiś link moze?

Linka nie mam, mam plik torrenta albo jutro mogę wrzucić obraz ISO na server MEGA z linkiem do pobrania.

..::Wysłane z czarnej skrzynki Matrix::..

4 godziny temu, typek_2 napisał:

oki- dzieki

Windows 10 Pro x64 19H1 18362.295
Wszystkie aktualizacje do 20 sierpnia 2019 r
Rozmiar 4,50 gb

Usunięte: Nie

Wyłączone: Nie

Dodane aplikacje:

10 Custom Themes
30 Reaper Images
UltraUX Theme Patcher
Ribbon Disabler 4
Blade Custom Cursor Set
Pry Light Custom Icon Pack
7-Zip 1805 x64
Ashampoo WinOptimizer 15.00.05
DirectX 9 updates (for older games and apps)
Google Chrome Version 75.0.370.100
IOBit Uninstaller 7.5.0.7
Lightshot 5.4.0.1
MPC-HC Player 1.7.17
MS Visual C++ AIO
Process Hacker 2.39
Right Click Enhancer Pro 4.5.3.0
Smart Defrag 6.0.1.116
StartisBack AIO
UltraISO 9.7.1.3519
WPD (Windows Privacy Dashboard)

Plik torrenta: