Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 ULTIMATE x64 [PL] [SP1.IE11.2019.05-NiKKA] [NVME.USB3.SATA] [TEST]

Recommended Posts

Ludziki ściągają (wg. hostingu), ale nie piszą komentów, czyli wszystko działa :)

Szkoda, że nie zostawiają feedback, wtedy było by łatwiej wspólnie działać...

I motywować do dalszych działań...

BTW:

Już nic nie piszcie, następna wersja za......nigdy...:P

e-no opisałem jak mogłem. U mnie bomba!!

A kto nie ma driverów do NVMe niech ściąga i się cieszy i nie traci cennego więcej czasu na pogadanki ze supportem :P

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 17.06.2019 o 15:16, enterprise2000 napisał:

Tylko ściągnij sobie wcześniej od producenta sterowniki do karty sieciowej, bo ich nie zainstalował.

Jak już postawisz ten system na dysku, to sterowniki do neta no problemos (lepiej mieć wcześniej przygotowane/ściągnięte pod kompa/PCB/chipset). Nie chcę dodawać więcej sterowników bo jest większa szansa na "niezagadanie" u wiekszej liczby osób/konflikty driverów/etc.

17 godzin temu, NiKKA.Labs napisał:

Ludziki ściągają (wg. hostingu), ale nie piszą komentów, czyli wszystko działa :)

Szkoda, że nie zostawiają feedback, wtedy było by łatwiej wspólnie działać...

I motywować do dalszych działań...

BTW:

Już nic nie piszcie, następna wersja za......nigdy...:P

Ludziki wolą na nowych procesorach instalować nowsze edycje windowsa.

Dla mnie przykładowo 7 jest nie używalny, bo bardzo źle skaluje się na monitorze 4k

Chyba garstka jest takich, co wraca z 10 na 7.

Ci co chcieli mieć 7, już dawno ściągnęli inne mody i po instalowali i nie mają czasu na kolejne i kolejne wersje...

Ale gdybyś zrobił jakiegoś moda na windowsa 10 Pro, albo LTSC, to na pewno więcej chętnych by się do testowania znalazło.

Co kto woli, to jego wybór, chodziło o feedback, odpowiedz, jak ktoś zainstalował już żeby puścił parę czy ok czy nie ok.

Jak kochasz Win10 to instaluj i nim żyj. Tu jest temat o Win7.

Nie robię Win10, bo MS doskonale odnajduje sie w tej kwestii ("nie będę się z koniem bił"), dba o userów jak nigdy dotąd i co pół roku wydaje swoje nowe doskonałe dzieła (zlicz ile wyszło wersji Win10 ;) ), o których notabene swoich poprzednich dziełach zapomniał i porzucił ;) :finger :gt500s::0shoot::bash::tooth::linuxlover:;)

Nie wiem tylko po co piszesz w dziale Win7 o Win10 i żale przelewasz o skalowaniu...używając Win10.

Jakbyś wiedział to to że system w tym wypadku Win7 jest kolokwialnie "udupiany" to sprawka samego MSw kooperacji z Intelem, chcieli na poziomie sterowników ograniczyć korzystanie z nowszych CPU a to równa się z mega chamstwem i ku******m i wszystko w temacie. Resztę się domyśl. Tak samo jak zablokowali DX12.

To jest podobny schemat jak u Iphoneshita, jak wyjdzie nowy model, to ten starszy już jest beee i trzeba nabyć nowy, bo poprzedniemu wgrali soft co baterię zużywało i ograniczało CPU, żeby dobić do końca telefony. Czytałeś? Nowości nowościami, ale o swoje poprzednio wyprodukowane dzieła trzeba dbać, i nikogo nie można zmusic do kupan nowego, skoro ktoś chce mieć to co ma.

Ktoś kto będzie chciał, albo uzna że Win10 jest lepszy, będzie potrzebował DX12, itp, itd, etc. to go kupi i zainstaluje. Tu nie trzeba chyba filozofii. Chyba każdy myśli po swojemu?

Godzinę temu, enterprise2000 napisał:

Chyba garstka jest takich, co wraca z 10 na 7.

:trollface::trollface:

Każdy 'napalony' na 10-tkę niech posłucha, przemyśli i prześpi się zanim namówi innych i siebie na ten S_Y_F...

Mi się dokładnie wszystkie lampki ostrzegawcze w głowie pozapalały w momencie, gdy mi M$ próbował za darmo wciskać Win10...

Win10 ma priorytet na procesy wysyłające dane na serwery... mówi Ci to coś?

ps.

A potem się pan zastanawiasz dlaczego np. masz taaaakie wysokie opłaty za ubezpieczenie zdrowotnne itp, itd...

Ja to wiedziałem już dawno, jak usunęli swoje KB od sterowników NVME dla Win7. Chcą udu pienia tego systemu (normalny czysty Win7SP1 boxowy/pudełkowy nie zainstaluje sie na NVME i bez USB3 na chipsetach Intel 1xx/2xx/3xx a ludzie jak im sie cos nie uda zainstalowac to biora nową wersję co podsunie MS bo tak łatwiej).

Kolejny przykład (jest ich w sieci miliony). Nosz qr*a M$ kasuje sobie Twoje pliki - żenada.

I nie chce mi się dalej komentować tego 'wspaniałego' sytemu... :22

ps.

A tak swoją drogą warto było by gdzieś (w bezpiecznym miejscu) tą poprawkę [Windows6.1-KB2990941-x64] zamieścić, dla potomnych :) bo z wielu miejsc 'poznikała'.

Ale czemu obciałeś końcówke v3? To jest ważne (KB2990941-v3), bo to jest trzecia generacja tej poprawki, czyli prace były poważne w tym temacie :)  (koniec końców udu pione/i Win7 dla NVME). I dodatkowo przy niej stoi jak coś KB3087873-v2

Hłe, hłe. Nawet nie wiedzialem, że są dwie wersje :eek:

Ja tam NIC nie obcinałem - walczyłem z tym, co znalazłem.

Ale trafiłem na Twoją instalkę QMPLU :)

DZIĘKS :)

To nie są dwie wersje tego samego, ta druga KB-v2 jest w razie "W" jak byłby jakiś BSOD po zainstalowaniu tej NVME-v3.

"Latka łata łatę" wg. MS :)

witam wszystkich

obecnie używam ostatniego win7 "zrobionego" przez MrT w grudniu 2017 roku.

Czy Twój mod Nikka też ma usuniętą całą telemetrię? Jeśli tak, to przy najbliższej okazji się przesiadam.

Osobiście BARDZO się cieszę, że ktoś jeszcze robi mody z win7 - dlaczego?.... bo dopóki będę mógł, będę omijał szerokim łukiem win10.

Obecnie czytam sporo o jakiś prostych dystrybucjach linuxa żeby w ogóle odejść od M$, ale jakoś nie przekonuje mnie brak wsparcia dla DirectX.

Mam rodzinę, dzieci i zależy mi na kompatybilności z resztą społeczeństwa... - dlatego pozostaje windows 7.

Dzięki Nikka za dobrą robotę dla takich co im na odrobinie prywatności zależy.

Pozdrawiam, qwer

PS: a czy to niżej, to jest to samo, tylko więcej wersji w jednym?

link: 

Dokładnie to samo, tylko tam są wszystkie wersje/dystrubucje 64bit (tu tylko ultimate)

Czytaj opis dokładnie....łatek od telemetrii nie integruję ;)

Też, aby były widoczne wszystkie wersje (Win7, bo w Win8+ to trzeba dodać ei.cfg to tak na marginesie :P ).

Ale to nie tak że wywalisz ei.cfg i nagle wszystkie 6 wersji/dystrybucji mają nagle sterowniki :)

Każdą wersję trzeba osobno otworzyć i do niej dodać. Każda dystrubucja/wersja/index to osobny temat/zagadnienie.

To taki mały wycinek z poleceń - akurat integracji driverów do install.wim

Cała operacja na 1 wersji/dystrubucji jak jest wszystko gotwe (wszystkie łatki dodawane do podstawowgo obrazu ok. 140 i potem drivery) to ok. 40min do 1godziny :)

Nie korzystam z żadnych programów - automatów; tylko odpowiednio sformułowane/zmodyfikowane polecenia/batche, selekcja KB/itp.itd.etc. Długa historia... Czysta integracja offline.

Jak ktoś zobaczy pierwszy raz te polecenia to pewnie będzie zdziwko, o co tu chodzi? :)

11 godzin temu, NiKKA.Labs napisał:

Dokładnie to samo, tylko tam są wszystkie wersje/dystrubucje 64bit (tu tylko ultimate)

Czytaj opis dokładnie....łatek od telemetrii nie integruję ;)

dzięki za odpowiedź

pozdrawiam, qwer

PS. Ustawienia Rufusa dla laików takich jak ja :)

Schemat partycjonowania: MBR

Docelowy system: BIOS (lub UEFI-CSM)

Teraz najciekawsze. Podczas instalacji jeżeli jest komunikat: Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT to

shift+F10 lub Fn+shift+F10    - wywoła konsole

diskpart

list disk

sel disk numer dysku na którym ma być instalacja systemu

clean  - wyczyści wszystko z tego dysku ze wszystkimi partycjami

convert mbr

exit

exit

wystarczy odświerzyć i zainstalować.

mirror:

Hej czy tą wersję 7 można wgrać na komputer z AMD czy tylko na Intela ? czy będzie normalnie pracować/szybko ? i pytanie do osób co już zainstalowali i testowali czy warto na dłużej zainstalować tą czy inną wersję !! bo obecnie mam Win 7 2k19 od Mr T lecz sprawia drobne problemy, wcześniej miałem 7 od Sromotnika 2019, myślałem o powrocie do Visty  ale to już stary system  ew. doradźcie co najlepiej pobrać głównie do gier !! z góry dziękuję

moja obecna konfiguiracja

Amd fx 4100

16 gb ddr3 2133 g.skill

Asrock990fx extreme3

dysk 500 sata + 500 sata

3 x gtx 260 Gainward

@Poll300 - zawsze możesz uruchomić instalator i sprawdzić czy dochodzi do etapu wyboru dysku.

i pamiętaj co w/w @garbusek [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , że może być styl partycji GPT albo MBR i nie skasuj sobie przypadkiem partycji robiąc konwersję.

Jak już coś to pobieraj full wersje wszystkie edycje:

Co polecicie na Ryzena 5 1400? Win 7, 8.1 czy 10? Tacy wszyscy podjarani tym W7, ale pamiętajcie, że w styczniu traci wsparcie :)

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Może i traci wsparcie, ale czy to znaczy, że przestanie działać?

- każda kolejna poprawka win 10 coraz bardziej obciąża podzespoły i coraz wolniej działa

- zauważyliście jak win10 od wersji 18.xxx "mieli" dysk twardy?

- wydawanie aktualizacji z błędami

- samoczynne instalowanie niechcianych aplikacji

- wyskakujące reklamy

- BRAK OFICJALNEJ/LEGALNEJ MOŻLIWOŚCI WYŁĄCZENIA windows update /skrypty i grzebanie w systemie... niby wyłączysz, a tu za jakiś czas g***o samo się włączy/

- inwigilacja

- jakiś error w systemie i wszystkie skojarzenia plików do domyślnych

- itd, itd.... nie chce mi się pisać...

DLATEGO ja jestem "podjarany" win7 - chyba, że zaproponujesz jakiś inny system z DirectX bez powyższych uciążliwości Win10

pozdrawiam, qwer

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information