Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 ULTIMATE x64 [PL] [SP1.IE11.2019.05-NiKKA] [NVME.USB3.SATA] [TEST]

Recommended Posts

Hej!

Prośba o test!!!

Jest to samo co: Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2019.05-NiKKA] - tylko jedna dystrybucja - ULTIMATE (testowo, szybko) +++ dodałem sterownik NVME od MS, NVME od INTEL v4.3.0.1006, SATA INTEL v15.2.16.1060, USB3 INTEL v5.0.4.43v2 - do wszystkich trzech możliwych miejsc: boot.wim (instalator), winRE.wim (recovery), install.wim (windows).

Jak ktoś miał wcześniej problem z zainstalowaniem, niech spróbuje...

Szczególnie ci co mają NVME, lub(i) CPU i6xxx, 7xxx, 8xxx+

Piszczie komu się ta wersja zainstalowała, zamiast zwykłej.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

P.S. Prośba do tych co mają NVME i zainstalowali sterownik Samsung_NVM_Express_Driver_3.1, aby wyciągli z tego katalog x64 do instalacji (*.inf, *.sys). Podczas instalacji powinien być w katalogu Appdata\local\temp\

P.S. Edit - nieaktualne - sterowniki NVME od Samsunga - zintegrowane do ISO wywalają BSOD przy bootowaniu ISO!!!

Ratujesz mnie tym obrazem.

Mam i7 6700K oraz dysk NVME i zmuszony jestem przez wirua przeinstalować system.

Mialem właśnie do mojego starego obrazu "dograć" sterowniki od MS, a dokładniej KB2990941 lub/i kb3087873-v2.

Na Windows 10 nie miałem problemu z dyskiem NVME, ale na Win 7 były już trudności ze sterownikami.

Właśnie pobieram obraz i będę instalować na dysku NVME Twoja dystrybucje Win7.

Po instalacji dodam kolejny komentarz o przebiegu całego procesu i czy działają również drivery do USB3.

Pozdrawiam!

Oby zadziałało :eek:

NVME od MS dla Win7: KB2990941 i KB3087873-v2 są dograne tutaj. Oryginalny Win7SP1 nie ma tych sterowników dodanych (usuneli nawet te KB ze swojej strony MS) [Wsparcie NVME oficjalnie jest od Win8.1]

Teraz, NiKKA.Labs napisał:

Oby zadziałało :eek:

NVME od MS dla Win7: KB2990941 i KB3087873-v2 są dograne tutaj. Oryginalny Win7SP1 nie ma tych sterowników dodanych (usuneli nawet te KB ze swojej strony MS) [Wsparcie NVME oficjalnie jest od Win8.1]

Dokładnie. Te latki wycofali, ale po ich integracji dyski NVME działają poprawnie.

Ja bardziej się zastanawiam czy będzie mi działać klawiatura i myszka i czy sterowniki USB3 się poprawnie załadują.

Za 10 minut się okaże  :)

SUPER! :)

Wszystko działa!

Sterowniki do dysku NVME działają idealnie, a do tego drivery USB3 od Intela również.

Ja ma dysk A-DATA XPG SX8200 PRO M.2 2280 PCIe Gen3x4.

Płyta to ASROCK Z170 Extreme4 a do tego i7 6700K.

Ten obraz zaoszczędził mi integracji sterowników oraz tworzenia wg producenta patchowanego obrazu ISO Windowsa 7.

Teraz czekam na wersję AiO :)

Dziękuję bardzo!

Pozdrawiam!

9 minut temu, PermBan napisał:

I co się okazało?

Wszystko działa!

Szczegóły podałem w komentarzu.

4 minuty temu, pIQbID napisał:

SUPER! :)

Wszystko działa!

To był obraz testowy wersja tylko Ultimate 64bit ze sterownikami, dobrze że chociaż jedna osoba coś napisała. Dzięki.

Teraz robię Win8.1, być może potem zrobię Win7 2019.06 64bit tylko - ala ta wersja testowa czyli z dogranymi w/w sterownikami.

1 minutę temu, NiKKA.Labs napisał:

To był obraz testowy wersja tylko Ultimate 64bit ze sterownikami, dobrze że chociaż jedna osoba coś napisała. Dzięki.

Teraz robię Win8.1, być może potem zrobię Win7 2019.06 64bit tylko - lala ta wersja testowa czyli z dogranymi w/w sterownikami.

W ramach podziękowań mogę przetestować ma mojej konfiguracji fizycznie te obrazy i sterowniki zintegrowane w tych obrazach.

Póki nie ma wersji Home Premium na której pracuję będę korzystał z wersji Ultimate :)

A jeśli chodzi o 32/64 bit, to uważam, że nie ma sensu tworzyć na wyrost wersji 32 bitowych.

W dniu 11.06.2019 o 16:40, NiKKA.Labs napisał:

winclub.pl

Czemu tak wszyscy uparcie ładują hasło do pliku!? :(

ps.WinRar.5.71

9 minut temu, NiKKA.Labs napisał:

Jedno pytanie; czemu drastycznie z Win10 wracasz na Win7? ;)

Bo mie 10-tka NIEMIŁOSIERNIE WQRWIA!

26 minut temu, NiKKA.Labs napisał:

żle ściągnięte masz

Też tak pomyślałem - próbuję jeszcze raz..

Edytowałem wpis, jak odpowiedziałeś :)

ps.

teraz się wypakował :)

Póki co przenoszę dane z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 minuty temu, enterprise2000 napisał:

Asus z chipsetem Z270 procek I7-7700k, instalacja poszła gładko.

Zarówno dysk RAID jak i USB3 - no problemo.

No to miodzio - bo ja mam już kciuki sine, a jeszcze się kopiuje :/

Teraz, enterprise2000 napisał:

Tylko ściągnij sobie wcześniej od producenta sterowniki do karty sieciowej, bo ich nie zainstalował.

Mam - dziękuję

Tym którym poszła instalacja - jaki sterownik widnieje zaraz po zainstalowaniu na urządzeniu NVME?

Panel sterowania/menadżer urządzeń i poszukać urządzenia NVME i zobaczyć szczegóły sterownika. Czy jest od MS czy od INTEL?

Po zainstalowaniu oczywiście można uaktualnić obecny driver NVME tym od waszego producenta dysku takowego.

Czy ktoś instalował na Z3xx? i jaki efekt? pozytyw/negatyw?

Czy ktoś zainstalował ten system na NVME Samsunga jakiegoś?

Piszcie na jakich dyskach NVME sie instaluje, albo może nie da się.

OK. i małe podsumowanie:

NVME poszło na: Intel Z170, Z270.

Dysk: ADATA, PATRIOT

9 minut temu, NiKKA.Labs napisał:

Tym którym poszła instalacja - jaki sterownik widnieje zaraz po zainstalowaniu na urządzeniu NVME?

Producent dysku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] zbył mnie >>> nie przewidzieli sterów pod Windows-a 7 :finger:finger:finger

A tu niespodzianka, WSZYSTKO zainstalowało się od 'kopa'.

DZIĘKI - POZDRAWIAM - POLECAM!!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information