Skocz do zawartości

Multibootowalny usb obsługujący UEFI i GPT


xavier59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy można połączyć ze sobą na multi usb dwa bootowalne obrazy Acronisa, czyli True Image i Disk Director?

Szukałem po necie jakiegoś poradnika i nic nie znalazłem. Póki co mam na dwóch osobnych pendrive te

obrazy i odpalam je na lapku w trybie UEFI i GPT. Jest Acronis 2012 mający te dwa programy w jednym 

bootowalnym iso, ale nie obsługuje trybu UEFI i muszę za każdym razem w biosie zmieniać na LEGACY.

 

Miałem oczywiście na myśli multibootowalny pendrive pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stens napisał:

To trzeba mieć zainstalowane te dwa programy i z programu Acronis disk dyrektory  tworzysz nośnik ratunkowy. Program sam wyłapie True Image.

Zainstalowałem obydwa i zarejestrowałem. Acronis True Image 2016 wywalił błąd przy tworzeniu obrazu iso,

dopiero Acronis Disk Director 12.5 utworzył taki obraz, ale po wgraniu go rufusem na pendrive okno bootowania

tylko na ułamek sekundy się wyświetla i nie można wybrać opcji dalszego bootowania. Coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stens napisał:

No masz opcję od razu nagrać na pena.

Tak zrobiłem i nic się nie zmieniło, czyli menu bootowania pojawia się tylko na ułamek sekundy.

2 godziny temu, laryflinta napisał:

polecam to narzedzie robisz pena i wrzucasz iso jakie chcesz i masz multinarzedziowego pena :)

Niestety nie bootuje pod UEFI i GPT. Zrobiłem zgodnie z instrukcją na filmie i nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xavier59 napisał:

Tak zrobiłem i nic się nie zmieniło, czyli menu bootowania pojawia się tylko na ułamek sekundy.

Niestety nie bootuje pod UEFI i GPT. Zrobiłem zgodnie z instrukcją na filmie i nie zadziałało.

Ciezko z tym bedzie zeby nie wylaczac uefi. Mozesz sprobowac jezeli to jest win 10 uruchomic awaryjnie tam jest opcja uruchom z usb moze zadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, laryflinta napisał:

Tak zrobiłem i nic się nie zmieniło, czyli menu bootowania pojawia się tylko na ułamek sekundy.

Niestety nie bootuje pod UEFI i GPT. Zrobiłem zgodnie z instrukcją na filmie i nie zadziałało.

Skoro wiesz, to trzymaj klawisz odpowiedzialny za uruchomienie boot menu wciśnięty przy uruchamianiu kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zbigniew59 napisał:

AIO Boot - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Znalazłem w necie wersję portable tego programu i w opisie było, że obsługuje UEFI. Będę próbował zrobić multi tym programem.

Godzinę temu, jarexpol napisał:

Skoro wiesz, to trzymaj klawisz odpowiedzialny za uruchomienie boot menu wciśnięty przy uruchamianiu kompa.

Próbowałem i tej możliwości, niestety nie działa.

3 godziny temu, laryflinta napisał:

Ciezko z tym bedzie zeby nie wylaczac uefi. Mozesz sprobowac jezeli to jest win 10 uruchomic awaryjnie tam jest opcja uruchom z usb moze zadziala

Mam Windowsa 8.1 modyfikowanego przez Nikkę i działa bezproblemowo. Z multi usb na UEFI jest problem, bo pendrive

musi być przekonwertowany na GPT, a większość programów do tworzenie multi nie posiada tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zbigniew59 napisał:

AIO Boot - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

AIO Boot też poległ przy tworzeniu multi pod UEFI i GPT. Wygląda na to, że nie istnieje program, który

by sprostał temu zadaniu, skoro sam ACRONIS nie potrafi stworzyć multi pod UEFI i GPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie