Jump to content
WinClub
Twistek

LTSC i LTSB - pytania

Recommended Posts

1. Rozumiem ze obie te wersje to to tamo tyle że wraz z nowsza wersją została tylko zmieniona nazwa?

2. Najnowsza wersja to 1809, build 17763.107 dostępna tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3. Ta wersja windows'a posiada tyle samo "szpiegów" co "normalna"

Aktualnie używam czystego win 8.1 + skrypty UUWUA + RemoveSPY i wszystko do tej pory działa normalnie zastanawiam się nad przejściem na tą wersje windowsa 10 tylko nie wiem czy warto i czy nie będzie jakiś problemów po zastosowaniu skryptów

1. Z grubsza-tak.

2.To wersja pierwsza-ostatnia jest z marca-różni się tym że ma zintegrowane nowsze aktualizacje.

3.Posiada trochę mniej- nie ma sklepu,app,edge itp.

Nie wiem jak po tych skryptach - ja używam innych z MDL.

Tu-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - masz dobrą stronę do optymalizacji 1809-niektórych rzeczy nie ma w LTSC, więc może wyskoczyć błąd-nic nie szkodzi, idż dalej.

A tu-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - masz świetną modyfikowaną wersję LTSB - 1607 - Z NASZEGO FORUM.

Tu nie musisz nic modyfikować -zrobił to nasz admin. Jeśli coś nie działa - często wystarczy włączyć funkcje lub w usługach.

W najnowszych buildach tak wiele rzeczy jest zależnych od drugich że nie wiadomo co się stanie jak usuniesz.

1.Wersje:

- LTSC (Long-Term Servicing Channel)

- LTSB (Long-Term Servicing Branch)
"Kanał obsługi długoterminowej Long-Term Servicing Channel (dawniej Long Term Servicing Branch (LTSB))"
Źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. "Uwaga: aktualizacja systemu Windows 10 z października 2018 (wersja 1809) została wydana ponownie 13 listopada 2018 r. W związku z tym skorygowano daty udzielania pomocy technicznej."

Źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3. Tyle samo co w zwykłym IoT Core, Enterprise.

4. Ostatnio klientowi instalowałem Win 10 Home wszystko ogarnąłem wedle zlecenia. W piątek klient odebrał i już 2x dzwonił:
- Dlaczego filmy na DVD nie odtwarza

- TouchPad sam się uruchamia, jak jest wpięta mysz na USB

Najlepsze jest to, że sprawdzałem wszystko i działało :22