Jump to content
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2019.05-NiKKA]

Recommended Posts

W dniu 29.05.2019 o 22:50, brygada69 napisał:

Czekam z niecierpliwością na Win7  EN (english). Zawsze używam twoje mody od czasów XP. Serdeczne pozdrowienia NiKKA

1-2 dni przerwy i jeszcze mamy weekend :friends::cheers:

8 godzin temu, bractwostali napisał:

stery usb 3.0 sa zintegrowane? 

Nie, tylko aktualizacje.

A po co ci USB 3.0? 3.0 jest kompatybilne wstecz, do zainstalowania jako 2.0, trzeba może w biosie przełączyć na legacy.

Wspaniale, wszystko śmiga jak należy. Zawsze jak jest potrzeba instalacji siódemeczki to biorę od NiKKA i tak już OD LAT.

Dzięki za zrobienie świeżutkiego obrazu, a przez co i dużo zaoszczędzonego czasu.
@NiKKA.Labs w przypiętym wątku w tym dziale był kiedyś link do PayPala, a już nie ma. Chciałem rzucić na kawkę ;-)

Kłaniam się nisko, high five!

Na płycie MSI B360M PRO-VDH nie działa w żaden sposób. Próbowałem na bootowalnym USB z Rufusa (chwilowo nie mam wolnych płyt DVD-DL)

Na pokładzie 1x M2. NVMe A-DATA XPG SX8200 plus 1x SATA 1TB WD Blue.

Problemem nie jest USB3.0 (podpiąłem pożółkłą klawiature na PS2 :lUvxz:) tylko komunikat o braku sterowników napędu CD/DVD.

Napęd DVD odpiąłem od SATA - to samo.

Próbowałem jako UEFI i jako Legacy+UEFI - to samo.

Opcje USB: USB controller - enable, XHCI Habd-off - enable, Legacy USB Support - enable (na wyłączonym też próbowałem bo przecież mam klawiaturę PS2 :finger).

Podejrzenia, że może jednak coś z obsługą M.2 więc odpalam narzędzie MSI Smart Tool. Włączam opcję "Add USB drivers" oraz "Add NVMe driver". Jako cel wskazuje obraz wcześniej umieszczony Rufusem na USB.

Efekt jak wcześniej - instalator woła sterowniki CD/DVD.

Ktoś, coś .... ??

PS.

Żeby było ciekawiej, to pobrałem oryginalne ISO Win 7 x64 od MS. Rufusem na USB. Następnie MSI Smart Tool i integracja sterowników USB oraz NVMe. Efekt nieco inny - nie widzi dysku M.2.

Nie żeby coś ale to chyba jednak wina płyty głównej w tym modelu.

Do NVMe(M2), USB3.0 , 3.1 trzeba dodać sterowniki samemu, albo kreator od producenta płyty głównej. Win7 sam w sobie nie ma do tego sterowników, nawet najnowsze update nie dodają takowych [akurat tych nie] - wiadomo czemu).

Można jeszcze trick z emulacją jako IDE w biosie, ale nie mam nowszego chipsetu jak Z97 więc nie wiem. Od którejś wersji nowszej chipsetu wiem że nie można zmienić z SATA/AHCI na IDE.