Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2019.05-NiKKA]

Recommended Posts

W dniu 29.05.2019 o 22:50, brygada69 napisał:

Czekam z niecierpliwością na Win7  EN (english). Zawsze używam twoje mody od czasów XP. Serdeczne pozdrowienia NiKKA

1-2 dni przerwy i jeszcze mamy weekend :friends::cheers:

RemixPL1994 likes this

8 godzin temu, bractwostali napisał:

stery usb 3.0 sa zintegrowane? 

Nie, tylko aktualizacje.

A po co ci USB 3.0? 3.0 jest kompatybilne wstecz, do zainstalowania jako 2.0, trzeba może w biosie przełączyć na legacy.

Wspaniale, wszystko śmiga jak należy. Zawsze jak jest potrzeba instalacji siódemeczki to biorę od NiKKA i tak już OD LAT.

Dzięki za zrobienie świeżutkiego obrazu, a przez co i dużo zaoszczędzonego czasu.
@NiKKA.Labs w przypiętym wątku w tym dziale był kiedyś link do PayPala, a już nie ma. Chciałem rzucić na kawkę ;-)

Kłaniam się nisko, high five!

NiKKA.Labs likes this

Na płycie MSI B360M PRO-VDH nie działa w żaden sposób. Próbowałem na bootowalnym USB z Rufusa (chwilowo nie mam wolnych płyt DVD-DL)

Na pokładzie 1x M2. NVMe A-DATA XPG SX8200 plus 1x SATA 1TB WD Blue.

Problemem nie jest USB3.0 (podpiąłem pożółkłą klawiature na PS2 :lUvxz:) tylko komunikat o braku sterowników napędu CD/DVD.

Napęd DVD odpiąłem od SATA - to samo.

Próbowałem jako UEFI i jako Legacy+UEFI - to samo.

Opcje USB: USB controller - enable, XHCI Habd-off - enable, Legacy USB Support - enable (na wyłączonym też próbowałem bo przecież mam klawiaturę PS2 :finger).

Podejrzenia, że może jednak coś z obsługą M.2 więc odpalam narzędzie MSI Smart Tool. Włączam opcję "Add USB drivers" oraz "Add NVMe driver". Jako cel wskazuje obraz wcześniej umieszczony Rufusem na USB.

Efekt jak wcześniej - instalator woła sterowniki CD/DVD.

Ktoś, coś .... ??

PS.

Żeby było ciekawiej, to pobrałem oryginalne ISO Win 7 x64 od MS. Rufusem na USB. Następnie MSI Smart Tool i integracja sterowników USB oraz NVMe. Efekt nieco inny - nie widzi dysku M.2.

Nie żeby coś ale to chyba jednak wina płyty głównej w tym modelu.

Do NVMe(M2), USB3.0 , 3.1 trzeba dodać sterowniki samemu, albo kreator od producenta płyty głównej. Win7 sam w sobie nie ma do tego sterowników, nawet najnowsze update nie dodają takowych [akurat tych nie] - wiadomo czemu).

Można jeszcze trick z emulacją jako IDE w biosie, ale nie mam nowszego chipsetu jak Z97 więc nie wiem. Od którejś wersji nowszej chipsetu wiem że nie można zmienić z SATA/AHCI na IDE.

jnm likes this

Witam , mam taki problem że zainstalowałem system windows 7 i przestały mi działać gry .  Problem polega na tym że jak odpalam grę to nic się nie włańcza procesor chodzi na 100 % i nic się nie dzieję i zauważyłem że odpowiedzialny za to jest '' rundll32.exe '' wirusa nie posiadam bo to nowy system dopiero zainstalowany .   Wcześniej na zainstalowanym windows 7 ultimate x64 z 2017 roku wszystko działało  i na windows 10 też wszystkie gry działają  , więc myślę ze może microsoft dał jakąś łatkę która powoduje to że gry się nie odpalają żeby przejść na windows 10 .

Proszę pomóżcie  bo już wyczerpałem limit odpowiedzi na ten problem .

Do tematu dodam tyle że ostatnio sprawdzałem więc gry na steama działają bez problemu nawet i te stare , ale gry pudełkowe i na GoGa już nie chodzą tyczy się  wszystkich gier tych starych jak i nowych .

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe to jak najbardziej spełniam kryteria , więc jak ktoś wie jak naprawić ten problem to niech pomoże bo już nie mam sił do tego .

22 godziny temu, bractwostali napisał:

ja mam tak samo ze starszymi grami proces rundll32.exe  tez obciąża strasznie procesor lecz u mnie nie dochodzi do 100%

Przeczytaj to: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (po angielsku, ale mogę przełożyć na język polski jeśli będzie taka wola).

Podsumowując problem: Microsoft ostatnio (bodajże w czerwcu tego roku) zdjął domenę związaną z Eksploratorem gier (domena ta była wykorzystana przez ten eksplorator w celu pobierania metadanych dot. gier, nawet jeśli opcje zbierania metadanych są wyłączone). Przed uruchomieniem starej gry, system wywołuje proces rundll32 (wraz z plikiem dll gameux.dll) w celu połączenia pod tę domenę, a gdyż ta domena jest zdjęta, cały czas będzie w pętli połączenia. Z tego powodu gra się nie załaduje, a proces rundll32 z powodu tej pętli obciąża ten procesor.

m4s, Kosiara and Franc like this

1 minutę temu, bractwostali napisał:

a da rade skasowac calkowicie ten proces albo zrobic tak zeby sie wyłączał sam po paru sec ?

W linku co ja podałem są dwa fixy dot. tego problemu. Polecam ten pierwszy, gdyż likwiduje ten problem w samym jego rdzeniu (polecam przeczytać post UCyborga z MSFN, co zrobił ten fix).

m4s likes this

Witajcie. Więc sprawa ma się tak: mam lapka Lenovo G580 i ta modyfikacja mi nie działa właściwie. Już tłumaczę.

Instalując Win7 z mojej oryginalnej płytki instalator podczas tworzenia partycji tworzy dwie partycje: jedna ok 100MB a druga to reszta dysku w moim przypadku ok 230GB. Po instalacji wszystko działa - stwierdzam to po widocznej ikonce bluetooth na pasku zadań w prawym dolnym rogu od razu po zainstalowaniu systemu (jeśli jej nie ma to znaczy że jest kicha - sprawdzałem to i system nie działa prawidłowo).

Tak właśnie stało się po instalacji tej wersji. Wybrałem tą zgodną z moją oryginalną płytką (Home premium) i podczas tworzenia partycji instalator stworzył 3 partycje !? Oprócz tych 2 w/w jakaś MSR (o ile dobrze pamiętam) i przez to system nie będzie działał dobrze - a dokładniej jego funkcje takie jak np. bluetooth którego z resztą nie widać i nawet próba doinstalowania sterowników kończy się fiaskiem - nie działa.

Jako ciekawostkę dodam, że spróbowałem zrobić tak: najpierw wsadziłem płytkę z oryginałem i stworzyłem nim partycje. Wyłączyłem instalator i włączyłem instalkę tej modyfikacji. Tak się stało że stworzone wcześniej partycje zostały zapamiętane, ale ta modyfikacja na nich już nie chciała się zainstalować. Wyświetlił się komunikat że wymaga to partycji coś na G nie pamiętam.

Próbuję jeszcze z modyfikacją

może z nią się uda.

No chyba że robię cos nie tak.

@Dj_Majster Po testuj też na systemach od Mr.T i daj znać jak wygląda tam sprawa. A co do testów, ewentualnych problemów i błędów to mógłbyś zrobić jakieś screeny, nagrać film z zarówno działającego i nie działającego obrazu i pokazać różnicę tak aby autor modyfikacji mógł to sprawdzić u siebie, potwierdzić lub zaprzeczyć czy dać jakieś wskazówki. @NiKKA.Labs

W folderze "EXTRAS" znajduje się między innymi:

- NET Framework 4.7.2 32bit_64bit EN_PL Win7 (2019.05)

- NET Framework 4.8 32bit_64bit EN_PL Win7 (2019.05)

Instalować oba, czy tylko 4.8?