Jump to content
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2019.05-NiKKA]

Recommended Posts

Cześć.Czy można coś zrobić żeby mieć wersję np.tylko profesjonalną ? Nie wiem co i jak ale w Biosie nie mogę ustawić usb i instalka leci tylko z dvd. Z góry dzięki i sorry za zawracanie. Pozdrawiam

P$ - Jak co to płyta Asus P5KPL AM-SE i wiem że można było z usb ale teraz mam tylko dvd

9 godzin temu, slav111 napisał:

Cześć.Czy można coś zrobić żeby mieć wersję np.tylko profesjonalną ? Nie wiem co i jak ale w Biosie nie mogę ustawić usb i instalka leci tylko z dvd. Z góry dzięki i sorry za zawracanie. Pozdrawiam

P$ - Jak co to płyta Asus P5KPL AM-SE i wiem że można było z usb ale teraz mam tylko dvd

Przecież masz wybór w instalatorze jaką wersję chcesz zainstalować, niezaleznie z czego instalujesz, czy USB, czy DVD. Patrz na screen w 1 poście.

W dniu 23.05.2019 o 23:14, dstjr napisał:

@NiKKA.Labs

A jeśli całkowicie Windows Update jest wyłączony to nie trzeba ukrywać tych aktualizacji?

No to w porządku. :)

Domyślnie po zainstalowaniu Win7 Windows Update jest wyłączony.

Na WU nie trzeba ukrywać tych aktualizacji. Ukrywa się po to, żeby przy gąszczu KB ich nie zainstalować przypadkiem, jak ktoś nie chce ich mieć.

20 godzin temu, vegeta80 napisał:

Włącza się szybciej win 7 z przydzielonymi czterema rdzeniami w wirtualnej maszynie niż win 10 zainstalowany normalnie.

Aż zrobiłem testa Bootracer'em na testowym PC (i5-4690K, 8GB@2400, SSD128GB-Vertex4):

Zaraz po czystej instalce 2019.05.

Win7_64bit_2019.05_1.png

A tak na przyszłość to wiadomo, że to dział "modyfikacje", ale wersja NiKKA to jest w sumie uaktualnienie,  jakie powinien sam MS wydać jako następny SP :) i skompilować ISO.

Są tylko wrzucone te KB co wypluwa WU (minus te co potem czyści cleanmgr.exe - oczyszczanie systemu), zintegrowane w obrazie. To tylko uaktualnienie obrazu ISO ;) nie przez MS no to w sumie niech będzie modyfikacja ;)

36 minut temu, NiKKA.Labs napisał:

Przecież masz wybór w instalatorze jaką wersję chcesz zainstalować, niezaleznie z czego instalujesz, czy USB, czy DVD. Patrz na screen w 1 poście.

Domyślnie po zainstalowaniu Win7 Windows Update jest wyłączony.

Na WU nie trzeba ukrywać tych aktualizacji. Ukrywa się po to, żeby przy gąszczu KB ich nie zainstalować przypadkiem, jak ktoś nie chce ich mieć.

Wiem.Chodziło mi żeby zainstalować na DvD 4.7 GB.Dzięki

40 minut temu, slav111 napisał:

Wiem.Chodziło mi żeby zainstalować na DvD 4.7 GB.Dzięki 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jest szansa zmieścić na DVD5, ale to trzeba by wyeksportować tylko 1xPro, usunąć 2 katalogi (w sumie i tak zbędne) i zapisać nowe ISO i wypalić. Zostało by 7MB.

Poczekaj na wersję ESD, na pewno się zmieści na DVD5.

DVD9 nie nagrywa ci?

1 godzinę temu, NiKKA.Labs napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jest szansa zmieścić na DVD5, ale to trzeba by wyeksportować tylko 1xPro, usunąć 2 katalogi (w sumie i tak zbędne) i zapisać nowe ISO i wypalić. Zostało by 7MB.

Poczekaj na wersję ESD, na pewno się zmieści na DVD5.

DVD9 nie nagrywa ci?

Dokładnie tak.Nie nagrywa.Spoko poczekam.Dzięki

Zawsze odkąd pamiętam używałem obrazu od [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ale muszę powiedzieć Nikka Świetna robota. System chodzi Miodzio DZIĘKI.

W dniu 21.05.2019 o 17:58, NiKKA.Labs napisał:

TYLKO CZYSTA INSTALACJA, NIE UAKTUALNIENIE!!!

Można coś więcej na ten temat?

Tzn. "NIE UAKTUALNIENIE" jako brak możliwości uaktualnienia istniejącej instalacji Windows 7 poprzez setup.exe z poziomu uruchomionego systemu, czy innego systemu (np. Vista) poprzez setup.exe z poziomu uruchomionego obecnego systemu. Pytam z uwagi na potrzebę wiedzy "jak używać" oraz przez  ciekawość powodu, przez który uaktualnienie nie działa..

Wielkie dzięki, win7 nadal żyje :]

Files.fm leci 32MBps bo więcej mi dysk nie wyrabia, ale pamiętajcie że 5GB naraz dla niektórych to dużo, zwłaszcza gdy mają mobilny internet, a nic nie wkurza bardziej jak błąd przy 99% bo limit się skończył. Dlatego też mam malutką prośbę od zwykłych śmiertelników aby dzielić duże pliki na party po 2 GB albo 3 GB.

Pozdrawiam.

Mile mnie zaskoczyłeś powrotem jak "syn marnotrawny" na łono rodziny. Zawsze bardzo ceniłem sobie Twoje wstawki. Tę oczywiście "zassałem" i po powrocie z wakacji położę go na domowych kompach. Życzę zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i sukcesów na tej niwie.

Serdecznie pozdrawiam:)

16 godzin temu, P1O napisał:

Można coś więcej na ten temat? 

Tzn. "NIE UAKTUALNIENIE" jako brak możliwości uaktualnienia istniejącej instalacji Windows 7 poprzez setup.exe z poziomu uruchomionego systemu, czy innego systemu (np. Vista) poprzez setup.exe z poziomu uruchomionego obecnego systemu. Pytam z uwagi na potrzebę wiedzy "jak używać" oraz przez  ciekawość powodu, przez który uaktualnienie nie działa..

Ze starego Win7 zgrać swoje ważne dane (zrobić kopię, backup) i najlepiej zrobić świeżą, czystą instalację Win7.

Takie Uaktualnienie może nieźle rozwalić system robiąc tzw. "nakładkę". MS ma to niedopracowane.

W instalatorze windows najlepiej wybrać - Niestandardowa (zaawansowane) - Zainstaluj nową kopię systemu Windows:Win7_tylko_jako_uaktualnienie.png

Co jeśli wyciągnę pendrive przed pierwszym restartem podczas instalacji? Zawsze tak robiłem podczas instalacji win7 z innych źródeł i wszystko było w porządku.

2 godziny temu, Artbeo napisał:

Co jeśli wyciągnę pendrive przed pierwszym restartem podczas instalacji? Zawsze tak robiłem podczas instalacji win7 z innych źródeł i wszystko było w porządku.

Najlepiej wyciąg pendrive, jak zobaczysz pulpit. Wiesz, tak dla pewności. :)

16 godzin temu, johhny95 napisał:

Wyrzuca mi błąd 800B0100 podczas instalacji poprawki service packa 1 . Co zrobić w takiej sytuacji ? 

Przy jakim KB wyrzuca błąd na WU? KB976932? KB ma ok. 9MB?

To jest stary Service Stack (nie mylić z Service Pack).

Spróbuj ręcznie zainstalować/przeinstalować. Wejdż do katalogu updates\KB_RunOnce na DVD/ISO i uruchom Windows6.1-KB2533552-xXX.msu

Tak trochę odchodząc od tematu,ale pewnie ważne pytanie co do dalszych planów autora modów:NiKKA   kiedy planujesz  wydać  kolejne mody  8.1 albo 10.Co do dychy  sam jestem ciekaw jak ogarniesz temat.Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę

Na pewno nie Win10, bo sam MS sam wydaje co ok. 6 miesięcy nowe wersje.

Do aktualizacji 06.2019 jest 2 tygodnie; być może zrobię Win7 jeszcze EN (english) tak jak PL jest zrobiony.

W czerwcu może Win8.1 aktualny.

Może, może, bo różnie to bywa... i może być nagła zmiana priorytetów życiowych ;)

W dniu 28.05.2019 o 18:11, johhny95 napisał:

Wyrzuca mi błąd 800B0100 podczas instalacji poprawki service packa 1 . Co zrobić w takiej sytuacji ? 

To nie jest Service Pack, tylko Service Stack - stary.

Na WU wyświetla się KB976932 (SP1) ok.9MB a tak naprawdę to instaluje [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (Service Stack)

Ściąg to i zainstaluj ręcznie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie musi to być w sumie wrzucone. Bez tego będzie dobrze. MS spaprał sprawę robiąć SP1 (hiehie, pewnie chciał zakonczyć żywot Win7(SP1) wtedy i jedna łatka determinowałaby koniec wsparcia; albo koniec albo Win8(8.1) - tylko wiadomo że równorzedna wersja do Win7SP1 - wersja Server Windows Server 2008 R2 - ma wsparcie do 01.2020, początkowo Win7SP1 miał wsparcie do 01.2015 (ostatecznie rozszerzył wsparcie W7SP1 do 2010):

win7_wsparcie.png

Obecne aktualizacje i tak wymagają najnowszego Service Stack (KB, łatka która jest wymagana do kontynuowania dalszych aktualizacji).

Najnowsza wersja natenczas to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i jest ona wrzucona w wersji 2019.05, zastępuje wszystkie poprzednie wersje:

Service_stack_win7.PNG