Jump to content
WinClub
bat

(WINDOWS 10x64 LITE)+Framework (817mb)

Recommended Posts

50 minut temu, pasi17 napisał:

I czy mogę Cię prosić o listę tego co usuwałeś, najlepiej na priv, żeby nie zaśmiecać tutaj :)

co prawda znajdują się w plikach info64.txt  

8msfwiK.png

Teraz, marcelgg napisał:

co prawda znajdują się w plikach info64.txt  

Ok :) A wiesz może czy może się tak stać, że jak "za dużo usunę" to windows w ogóle się nie uruchomi? :)

Czy jest jakieś zabezpieczenie na to?

9 godzin temu, pasi17 napisał:

Ok :) A wiesz może czy może się tak stać, że jak "za dużo usunę" to windows w ogóle się nie uruchomi? :)

Czy jest jakieś zabezpieczenie na to?

w programie WinRecuder masz opcje zabezpieczające byś tego nie zrobił ;) Sprawdź sobie Winreducer-a oraz NT-Lite a zobaczysz na ile możesz sobie pozwolić ;)

21 godzin temu, pasi17 napisał:

Ale ja nie biadole. Wyrażam tylko swoją opinię.

Mam prawo do wyrażania swojej opinii.

Tym bardziej jeżeli opinia jest na plus dla autora.

Nie na tym to polega, że "zrób sam". On jest od tworzenia.

Ja mu tylko dałem sugestię, a nie każe, że musi tak robić bo ja tak chce...

Jasne może kiedyś coś zrobie, ale jak na razie brak czasu, dlatego korzystam z modów innych :)

A z której konkretnie wersji systemu Ty korzystałeś? To był czysty Windows 10 x64 (ten ze strony microsoftu)?

I czy mogę Cię prosić o listę tego co usuwałeś, najlepiej na priv, żeby nie zaśmiecać tutaj :)

A i jeszcze jedno czy jak będę usuwał niektóre funkcje z systemu to może się stać tak, że windows wcale się nie uruchomi bo za dużo pousuwam?

Pytam bo nie bawiłem się nigdy w to :)

tu jest opis:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Metoda na bootowanie i instalowanie tej wersji z frameworkiem na VirtualBox. 

1-otwieramy w PowerIso (może być portable) obraz w wersji bez frameworka (który nie miał problemów z bootem i instalacją na VB)

2- usuwamy wszystkie pliki i katalogi z obrazu (do czysta)

3- dodajemy(kopiujemy) wszystkie pliki i katalogi z zamontowanego normalnie (pod jakąś literką w systemie) obrazu iso z frameworkiem

4- w Poweriso dajemy 'zapisz jako', nadajemy nazwę i mamy nowe ISO.

U mnie zadziałało. 

system nieźle odchudzony, 30 procesów po instalacji i 40 po załadowaniu sterowników jednakże za dużo rzeczy nie chodzi jako powinno i nie bardzo chce się przekonywać co jeszcze nie chodzi

rozumiem że stery wywalone ALE warto zostawić takie podstawowe jak na przykład intelowski sterownik LAN oraz SCSI Disk Device (czyli popularne Seagate dyski na USB a tego nie wykrywa Iobits)

instalator od Office się pluje o powershell i pokrewne

ustawianie skojarzeń i aplikacji domyślnych, problem bo nie chce się zaznaczyć lub wybrać

okienko od wyboru przeglądarki domyślnej nie daje się poprawnie wybrać i zatwierdzić wyboru

W10 Digital License C# w żadnej wersji nie chce/może aktywować systemu

11 godzin temu, telemach napisał:

system nieźle odchudzony, 30 procesów po instalacji i 40 po załadowaniu sterowników jednakże za dużo rzeczy nie chodzi jako powinno i nie bardzo chce się przekonywać co jeszcze nie chodzi

rozumiem że stery wywalone ALE warto zostawić takie podstawowe jak na przykład intelowski sterownik LAN oraz SCSI Disk Device (czyli popularne Seagate dyski na USB a tego nie wykrywa Iobits)

instalator od Office się pluje o powershell i pokrewne

ustawianie skojarzeń i aplikacji domyślnych, problem bo nie chce się zaznaczyć lub wybrać

okienko od wyboru przeglądarki domyślnej nie daje się poprawnie wybrać i zatwierdzić wyboru

W10 Digital License C# w żadnej wersji nie chce/może aktywować systemu

To system na bardzo słabe kompy a co do aktywatora to możesz spróbować tym(radzi sobie tam gdzie inne polgną) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zainstalowałem LTSB i zdziwko bo po instalacji programów, sterowników i optymalizacji mam poniżej 40 procesów i 0,7 Gb zajętej pamięci a wszystko śmiga jak należy zatem ten system nie dość że na słabe kompy to jeszcze pod bardzo wąskie zastosowanie aby jakiś konkretny program sobie jedynie na nim działał

Godzinę temu, telemach napisał:

zainstalowałem LTSB i zdziwko bo po instalacji programów, sterowników i optymalizacji mam poniżej 40 procesów i 0,7 Gb zajętej pamięci a wszystko śmiga jak należy zatem ten system nie dość że na słabe kompy to jeszcze pod bardzo wąskie zastosowanie aby jakiś konkretny program sobie jedynie na nim działał

Prawda.

System za**biaszczy <3 Problem jest z niektórymi programami wymagającymi .net frameworka. Nie wiem dlaczego. Instalacja starszych wersji programów pomaga. Mógłbyś zrobić aktualizację zawierającą Twój system + all vcredist, wszystkie wersje direct x i do tego wszystkie wersje .net frameworka. Twój system jest genialny do gier. Mam go na trzech urządzeniach i bardzo szanuję Twoją pracę :)

On 10/7/2019 at 1:40 PM, Drelas said:

System za**biaszczy <3 Problem jest z niektórymi programami wymagającymi .net frameworka. Nie wiem dlaczego. Instalacja starszych wersji programów pomaga. Mógłbyś zrobić aktualizację zawierającą Twój system + all vcredist, wszystkie wersje direct x i do tego wszystkie wersje .net frameworka. Twój system jest genialny do gier. Mam go na trzech urządzeniach i bardzo szanuję Twoją pracę :)

Zgadzam się to jedna z najwydajniejszych modyfikacji jakie powstały,naprawdę brakuje odnowionej wersji tego moda.

Zrobiłem bootable iso wersji z frameworkiem za pomocą imgburn i taki komunikat wyskoczył

19 godzin temu, Pliks napisał:

Zrobiłem bootable iso wersji z frameworkiem za pomocą imgburn i taki komunikat wyskoczył

to ściągnij oryginalne iso i podmień plik install.esd

W dniu 7.03.2020 o 21:54, Dlpe napisał:

chetnie zobaczylbym 1709 tak wycietego

dobra robota : )

Czekam na oficjala 2020 i wtedy go "potne"

3 godziny temu, bat napisał:

Czekam na oficjala 2020 i wtedy go "potne"

Jasne, pobawilem sie presetem ktory dales i pozmienialem pare rzeczy pod swoje wymagania. Calosc zrobilem na 1709, wiec jak nie masz nic przeciwko to moge ja udostepnic.

Co do wyszukiwania w starcie to rozumiem, ze wystarczy odznaczyc usuwanie Windows Search zeby dzialalo normalnie? Uzywam startisback

2 godziny temu, Dlpe napisał:

Jasne, pobawilem sie presetem ktory dales i pozmienialem pare rzeczy pod swoje wymagania. Calosc zrobilem na 1709, wiec jak nie masz nic przeciwko to moge ja udostepnic.

Co do wyszukiwania w starcie to rozumiem, ze wystarczy odznaczyc usuwanie Windows Search zeby dzialalo normalnie? Uzywam startisback

Spoko, co do "Windows Search" to po zaznaczeniu danej pozycji "WinReducer" wyświetla na dole opis za co ona odpowiada.

Dlpe likes this

W dniu 28.05.2020 o 16:26, berthold61 napisał:

Ściągnąłem już jest na dysku , będzie trochę czasu to zapodam , ciekawe czy mój klucz capnie .

ONLY HOME !!!

witam, modyfikacja bardzo mi sie podoba wszystko zainstalowane oprocz kamery pod usb logitech c920 "windows nie moze uruchomic tego urzadzenia poniewaz informacje o konfiguracji w rejestrze sa niekompetne (kod19) czy ktos mial taki problem i moze pomoc ??