Jump to content
WinClub
bat

(WINDOWS 10x64 LITE)+Framework (817mb)

Recommended Posts

W dniu 6.07.2019 o 10:15, Alex121 napisał:

Ok cos poszukam. Ale jakbys kiedys  robil nastepna wersie to.jak bedzie klawiatura to masz u mnie flaszke. Sam bym to zrobil tylko pewnie nie powiesz co usuwasz i jak.

moge dac Ci program którym to robie plus plik który sobie wgrasz po załadowaniu ISO, tam są elementy które usunąłem, po wgraniu tego pliku poszukaj sekcji gdzie jest klawiatura ekranowa i odznacz guzik po prawej, mozesz sobie zostawić tez inne elementy.

mlody3215 likes this

6 godzin temu, bat napisał:

moge dac Ci program którym to robie plus plik który sobie wgrasz po załadowaniu ISO, tam są elementy które usunąłem, po wgraniu tego pliku poszukaj sekcji gdzie jest klawiatura ekranowa i odznacz guzik po prawej, mozesz sobie zostawić tez inne elementy.

Ja bym prosił z twoją konfiguracją na priv ;) Bo sprawa, nie mogę zainstalować za chiny .Net Framework 3.5 z offline installator ;/

6 godzin temu, falkorikstv napisał:

Ja bym prosił z twoją konfiguracją na priv ;) Bo sprawa, nie mogę zainstalować za chiny .Net Framework 3.5 z offline installator ;/

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

po wgraniu pliku "10x64(2.1.0.0)(1011).wccf" bedziesz miał zostawiony "Framework"

W dniu 8.07.2019 o 08:09, bat napisał:

po wgraniu pliku "10x64(2.1.0.0)(1011).wccf" bedziesz miał zostawiony "Framework"

plik zadziała również w wersji 32bitowej? :D

16 godzin temu, obnibus napisał:

To nie ma znaczenia jaka wersja 

zadziała w 100%

Dokładnie, ale sam program wymaga windowsa x64 z Net.Framework.

23 godziny temu, bat napisał:

Dokładnie, ale sam program wymaga windowsa x64 z Net.Framework.

Zależy jaki program, moje programy potrzebują 32bitowego na szczęście bo coraz bliżej końca ery x86

4 godziny temu, falkorikstv napisał:

Zależy jaki program, moje programy potrzebują 32bitowego na szczęście bo coraz bliżej końca ery x86

program ktory udostepnilem w linku to wersja x64 (WinReducer v2.1.0.0 x64)

@batMam pytanie. Pewnie banalne, ale mimo prob 2x instalacji twojej wersji (bez frameworka) i wgrywaniem sterow do modemu LTE (za pomoca dedkowanego oprogramownia oraz za pomoca DoubleDrive (czy jakos taK) nie udalo mi sie tego zrobic. Co musze pobrac / zainstalowac by to ruszyło. Bo własnie takiej wersji jak twoja (bardzo okrojona) poszukiwałem, ale bez neta staje mi sie bezuzyteczna. Dzieki za jakies info. Pozdrawiam.

BTW. Instalacja na Asus Vivo Stick

5 godzin temu, leonis napisał:

@batMam pytanie. Pewnie banalne, ale mimo prob 2x instalacji twojej wersji (bez frameworka) i wgrywaniem sterow do modemu LTE (za pomoca dedkowanego oprogramownia oraz za pomoca DoubleDrive (czy jakos taK) nie udalo mi sie tego zrobic. Co musze pobrac / zainstalowac by to ruszyło. Bo własnie takiej wersji jak twoja (bardzo okrojona) poszukiwałem, ale bez neta staje mi sie bezuzyteczna. Dzieki za jakies info. Pozdrawiam.

BTW. Instalacja na Asus Vivo Stick

niestety brak wsparcia dla 3G i LTE, ale mozesz uzyc mojego pliku cfg do programu winReducer (podanego w linku) i odznaczyc pozycje:

Drivers" Name="Support - Wireless Wide Area Network (WWAN)
Network" Name="Mobile Broadband Experience" 
Services" Name="WWAN AutoConfig Service"
Services" Name="WWAN (Local Profile Assistant) Service"

programu mozesz uzyc do dowolnej pełnej wersji windowsa 10 (32,64bit)

i powinno Ci działac wsparcie modemu 3G,LTE.

4 godziny temu, t34v2 napisał:

Mod jest rewelacyjny, działa szybko. Szkoda tylko że nie ma edge i powershella...

polecam "Cent Browser" łączy najlepsze cechy opery i chroma

Nie ma też explorera, a niestety wiąże się z tym brak możliwości uruchomienia niektórych aplikacji.

Przy próbie instalacji office wywala error osetup.dll, więc brakuje jakiegoś składnika systemowego. (ta sama instalacja na tym samym sprzęcie przechodzi na "pełnym" w10).

Poprawić to  i system będzie rewelacyjny.

2 godziny temu, t34v2 napisał:

Nie ma też explorera, a niestety wiąże się z tym brak możliwości uruchomienia niektórych aplikacji.

Przy próbie instalacji office wywala error osetup.dll, więc brakuje jakiegoś składnika systemowego. (ta sama instalacja na tym samym sprzęcie przechodzi na "pełnym" w10).

Poprawić to  i system będzie rewelacyjny.

tu znajdziesz brakujące biblioteki:

Za bardzo okrojony system.
Brak Net Framework, a jak chce zainstalować to nie można bo pokazuje, że już jest zainstalowany, a włączyć też się nie da.
Brak Panelu Sterowania przez co nie można wejść w Dodaj/Usuń programy, dźwięk, drukarki czy inne opcje.
Brak Wyszukiwania na starcie, nie można nic wyszukać np. gier, programów czy funkcji systemowych.

Oczekuję na ich dodanie, bo bez tego traci się bardzo dużo czasu, żeby znaleźć jakieś obejście i w ogóle coś znaleźć.

Taka rada, najlepiej jakbyś zrobił coś takiego, że podczas instalacji systemu wyskakuje okienko:
"Co chcesz doinstalować?" I każdy by wgrywał to co potrzebuje :)

Porównałem go z innymi modyfikacjami. Bo testowałem już większość modyfikacji.
Wydajnościowo jest ok, zużywa mało ramu w benchmarkach graficznych wypada najlepiej (jakoś 2-3% lepsze wyniki) ale w testach procesora nawet o 10-15% gorsze wyniki.
Możliwe, że to przez brak Net Frameworka, który jest potrzebny do danego benchmarka CPU i dlatego pokazuje zaniżone wyniki.
Liczę na poprawę i wrócę do testów :)

6 godzin temu, pasi17 napisał:

Za bardzo okrojony system.
Brak Net Framework, a jak chce zainstalować to nie można bo pokazuje, że już jest zainstalowany, a włączyć też się nie da.
Brak Panelu Sterowania przez co nie można wejść w Dodaj/Usuń programy, dźwięk, drukarki czy inne opcje.
Brak Wyszukiwania na starcie, nie można nic wyszukać np. gier, programów czy funkcji systemowych.

Oczekuję na ich dodanie, bo bez tego traci się bardzo dużo czasu, żeby znaleźć jakieś obejście i w ogóle coś znaleźć.

Taka rada, najlepiej jakbyś zrobił coś takiego, że podczas instalacji systemu wyskakuje okienko:
"Co chcesz doinstalować?" I każdy by wgrywał to co potrzebuje :)

Porównałem go z innymi modyfikacjami. Bo testowałem już większość modyfikacji.
Wydajnościowo jest ok, zużywa mało ramu w benchmarkach graficznych wypada najlepiej (jakoś 2-3% lepsze wyniki) ale w testach procesora nawet o 10-15% gorsze wyniki.
Możliwe, że to przez brak Net Frameworka, który jest potrzebny do danego benchmarka CPU i dlatego pokazuje zaniżone wyniki.
Liczę na poprawę i wrócę do testów :)

Framework 4-4.6.2 są, pewnie mówisz o 3.5, próbowałem w mojej przeróbce go uruchomić i ciężko przywrócić jego wsparcie

Tak poza tym syntetyczne benchmarki nie pokażą ci faktycznej mocy na danej wersji. Mi sprzęt śmiga prawie 2 razy lepiej na tej modyfikacji

6 godzin temu, falkorikstv napisał:

Framework 4-4.6.2 są, pewnie mówisz o 3.5, próbowałem w mojej przeróbce go uruchomić i ciężko przywrócić jego wsparcie

Tak poza tym syntetyczne benchmarki nie pokażą ci faktycznej mocy na danej wersji. Mi sprzęt śmiga prawie 2 razy lepiej na tej modyfikacji

U mnie na tym modzie nie wykryło żadnego. Ale mniejsza z tym :)

Co do benchmarków to pokażą moc, szczególnie na słabym sprzęcie.

Zresztą widać to w codziennej pracy. Robie właśnie dla kogoś słabego lapka co potrafi ścinać przy włączonej przeglądarce.

A ta osoba się uparła na win10 "bo tak". I teraz kombinuje.

Na czystym windowsie nawet w pulpicie się zacinał a na niektórych modach to śmigał jak szalony.

Więc jak widać to w "codziennej pracy" to w benchmarkach tym bardziej.

Myślę aby wrzucić gdzieś moje testy, przy słabym sprzęcie są bardzo zauważalne.

Wiadomo jakbym testował mody na moim kompie to w ogóle bym różnicy nie zauważył, a na słabym widać od razu :D

8 godzin temu, pasi17 napisał:

U mnie na tym modzie nie wykryło żadnego. Ale mniejsza z tym :)

Co do benchmarków to pokażą moc, szczególnie na słabym sprzęcie.

Zresztą widać to w codziennej pracy. Robie właśnie dla kogoś słabego lapka co potrafi ścinać przy włączonej przeglądarce.

A ta osoba się uparła na win10 "bo tak". I teraz kombinuje.

Na czystym windowsie nawet w pulpicie się zacinał a na niektórych modach to śmigał jak szalony.

Więc jak widać to w "codziennej pracy" to w benchmarkach tym bardziej.

Myślę aby wrzucić gdzieś moje testy, przy słabym sprzęcie są bardzo zauważalne.

Wiadomo jakbym testował mody na moim kompie to w ogóle bym różnicy nie zauważył, a na słabym widać od razu :D

przy słabym lapku i win 10 podstawa to ssd i wywalenie mozliwie jak najwiecej procesów

3 godziny temu, bat napisał:

przy słabym lapku i win 10 podstawa to ssd i wywalenie mozliwie jak najwiecej procesów

To oczywiste, Ameryki tym nie odkryłeś :D

2 godziny temu, pasi17 napisał:

To oczywiste, Ameryki tym nie odkryłeś :D

wlasnie pod takie lapki robilem tego moda (kazdemu nie dogodzisz)

G77 likes this

Godzinę temu, bat napisał:

wlasnie pod takie lapki robilem tego moda (kazdemu nie dogodzisz)

Ale ja nie mówię, że Twój jest zły, Twój jest całkiem dobry, tylko ciut za dużo okrojony.

Jeśli dodałbyś te opcje, które pisałem to będzie świetny.

Lub coś w stylu "wyboru rzeczy do zainstalowania" podczas instalacji windowsa.

To nawet byłoby lepszą opcją, ale jak to zrobić to już musiałbyś pytać innych co robią mody, bo ja akurat nie wiem.

2 godziny temu, pasi17 napisał:

Ale ja nie mówię, że Twój jest zły, Twój jest całkiem dobry, tylko ciut za dużo okrojony.

To nawet byłoby lepszą opcją, ale jak to zrobić to już musiałbyś pytać innych co robią mody, bo ja akurat nie wiem.

proponuje zrobic moda "pod siebie" z dowolnej dziesiątki x32,64 tu masz program wraz ze wszystkimi komponentami wersja pl x64 (do ogarniecia w pare minut)

G77 likes this

8 godzin temu, pasi17 napisał:

pasi17 zrob sobie sam i nie biadol OK 

16 godzin temu, G77 napisał:

pasi17 zrob sobie sam i nie biadol OK 

Ale ja nie biadole. Wyrażam tylko swoją opinię.

Mam prawo do wyrażania swojej opinii.

Tym bardziej jeżeli opinia jest na plus dla autora.

Nie na tym to polega, że "zrób sam". On jest od tworzenia.

Ja mu tylko dałem sugestię, a nie każe, że musi tak robić bo ja tak chce...

21 godzin temu, bat napisał:

proponuje zrobic moda "pod siebie" z dowolnej dziesiątki x32,64 tu masz program wraz ze wszystkimi komponentami wersja pl x64 (do ogarniecia w pare minut)

Jasne może kiedyś coś zrobie, ale jak na razie brak czasu, dlatego korzystam z modów innych :)

A z której konkretnie wersji systemu Ty korzystałeś? To był czysty Windows 10 x64 (ten ze strony microsoftu)?

I czy mogę Cię prosić o listę tego co usuwałeś, najlepiej na priv, żeby nie zaśmiecać tutaj :)

A i jeszcze jedno czy jak będę usuwał niektóre funkcje z systemu to może się stać tak, że windows wcale się nie uruchomi bo za dużo pousuwam?

Pytam bo nie bawiłem się nigdy w to :)