Jump to content
WinClub
potrzebuje

z370 + i5 9600k

Recommended Posts

Cześć, zamierzam zmienić swojego ryzena na i5 8/9600k ze względu na fps w grze cs go, jednak potrzebuje mocnego rdzenia.

Zamówiłem płytę z370 msi sli plus ze względu na to że będę mógł zainstalować sterowniki usb do windows 7 (na z390 się podobno nie da)

Teraz pytanie, czy jak zaktualizuję biosa do najnowszego i wsadzę nowego coffe lake i5 9600k to dalej będą działać sterowniki do windows 7 ? czy zostać przy i5 8600k ?
Wszystko jest uzależnione od płyty głównej czy od procesora ?

Pozdrawiam

13 minut temu, potrzebuje napisał:

Wszystko jest uzależnione od płyty głównej czy od procesora ?

Wszystko jest uzależnione od chipsetu płyty głównej. Sterowniki do Win 7 i Win 8.1 są do płyt z chipsetami Z370, B365, H310 R2.0

Możesz śmiało wymieniać procesor nawet na i9 9900K. Admin forum miał niedawno i9 9900K + Z370 i bez problemu Win 7 i Win 8.1

Mam nadzieję, że znasz wymagania, aby zainstalować Win 7 na tych płytach i ewentualnie dyskach NVMe?

Tu masz wszystko - temat długi, bo rozwijany stopniowo:

Na końcu najaktualniejsze wpisy.

potrzebuje likes this

Boże.. jak ja kocham Wasze forum, na pclab.pl od wczoraj nikt nie był mi w stanie odpisać, a tu proszę od razu mądra głowa odpisała :) dziękuję stary!bardzo mi pomogłeś, jestem teraz bardziej zachwycony bo już miałem po cichu brać tą i5 8600k.

Powiedz mi czy bez procesora będę w stanie zaktualizować bios ? czy muszę mieć wsadzoną starą wersję coffelake 8gen ? bo zapewne na tej płycie nie będę mógł nawet biosu odpalić z wsadzoną i5 9600k ?? i jak jest z aktualizacją ? ryzena i b450 z pena aktualizowałem bios'a i wszystko poszło jak trzeba :)

Dzięki, właśnie bałem się że nie będę mógł zaktualizować biosu bez procesora, a jednak chyba jest opcja w tej płycie M-Flash 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Więc nie będę musiał kupować/pożyczać starej 8 gen żeby zaktualizować biosa :) chyba że się mylę ? 

Ej jest chyba nawet opcja instalacji Windows 7  :D ciekawe jak to działa ^^ może nie będzie trzeba integrować do instalki sterowników..

24_test_msi_z370_sli_plus_niedroga_plyta

A to niema tak że wkładasz pendraka, wchodzisz w bios i wciskacz ten przycisk M-Flash ? ja tak aktualizowałem b450-tomahawk pod najnowsze ryzeny 3000

=EDIT= acha czyli może być tak że jednak nie odpale biosa i będę musiał jednak pożyczyć od kogoś starą 8 gen ? :( lipa

W dniu 18.05.2019 o 11:38, LAGUNA napisał:

Jeśli jest możliwość,to poproś (jeśli kupujesz w sklepie)o aktualizacje biosu do najnowszej wersji.:)

Dzięki, właśnie zadzwoniłem do x-komu i się zapytałem o aktualizację, za darmo to zrobią tylko przy zamówieniu dopisał montaż w nawiasie (aktualizacja bios) 

Teraz będę mógł rozglądać się za procesorem hehe ;) 

1 godzinę temu, LAGUNA napisał:

Tak,w x-kom jeśli u nich kupujesz płytę(podzespoły)można za darmo wykonać aktualizację Biosu.

taa... kupując Z390 miesiąc temu, "dziwnym" trafem zapomnieli o aktualizacji. 

2 godziny temu, sabrex11 napisał:

kupując Z390 miesiąc temu, "dziwnym" trafem zapomnieli o aktualizacji. 

a co tu chciałeś uaktualniać?

@potrzebuje

To jest najnowszy dla Twojej płyty

Wersja Bios=>7B46vA7
Data publikacji
2019-04-11

18 godzin temu, LAGUNA napisał:

a co tu chciałeś uaktualniać?

@potrzebuje

To jest najnowszy dla Twojej płyty

Wersja Bios=>7B46vA7
Data publikacji
2019-04-11

nie pisałbym, gdyby nie wcześniejszy wpis o prośbie o aktualizację.

Ja również składając zamówienie, prosiłem o aktualizację do najnowszej wersji BIOS, ale o tym "zapomniano" 

Płyta miała F6. Nie robiłem problemu, bo aktualizacja jest banalnie prosta, ale dałem przykład, że czasami zapominają 

2 godziny temu, sabrex11 napisał:

ale dałem przykład, że czasami zapominają 

a to tak,tutaj się zgadzam mogą zapomnieć.

Natomiast jak autor zadzwonił i poprosił o aktualizację biosu,to zrobią ją darmowo.