Jump to content

Najlżejsza przeglądarka?

Asoie
 Share

Recommended Posts

Też lekka przeglądarka to Waterfox x64 info >>[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]    Download >>[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wersja Portable >> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jorg35 likes this

Waterfox lekki, jak się dobrze ustawi, ale to nie najnowszy mod firefoxa. Zresztą w odróżnieniu do iceweasel - ładuje foldery w systemie w appdata i w local appdata.

Do moderacji - od pierwszego  posta [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  temat dotyczy windowsa od 7 do 10, a nie linuxa. Proponuję wyodrębnić resztę z tematu i wrzucić na Software windows 10.

Widzę, że pobrało już wiele osób i chwali ustawiony przeze mnie iceweasil 75 portable. Ma powodzenie, a to dopiero dwa dni:

1sc152.png.64cdd50064da4e40f191d3305f26bc33.png

36 minut temu, adonx napisał:

To trzeba sobie ściągnąć portable i nie będzie w systemie  appdata i w local appdata, widać jakie masz pojęcie o wersjach portable.:lol:bez to wstawiłem instalkę i przenośną nie masz pojęcia o Waterfox pierw poczytaj.:lol:

iceweasel =made in China.

Nie oglądałem się na waterfox, bo jest wersja 2020 - czyli na FF 65, jak się nie mylę... Także jest program, żeby zrobić najnowszy FF przenośny:

Phyrox 75.0 portable

by [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] · 12/04/2020

Phyrox_icon.jpg?resize=128%2C128&ssl=1

Phyrox portalu Portapps uruchamia przeglądarkę [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], jako aplikację przenośną (portable). Wersja przenośna może działać z folderu w chmurze, dysku zewnętrznego lub folderu lokalnego bez instalacji w systemie Windows. Mozilla Firefox to wieloplatformowa przeglądarka internetowa stworzona i rozwijana przez Mozilla Foundation, Mozilla Corporation oraz wolontariuszy.

Mnie się trafił iceweasel i Ponad 30 użytkownikom pasi. A że chinole*? Z chińskimi serwerami nie łączy, a o to w tym wszystkim chodzi. Chińskie, ruskie, czy jakie - byle to był czysty 7-zip, albo co. Czesi z avastem wyprzedają dane - a przecież nic złego nie zaproponowałem.

Mam trzy sprzęty komputerowe, a tyle w nich chińszczyzny, że starczy na chiński rok...

W dniu 19.04.2020 o 17:52, kitaro napisał:

A co tam mogło nie chcieć się uruchomić? Dziwne.

Chcesz - masz iceweasel 75.0 32 bit [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pobierz gdzie chcesz, wypakuj i w folderze APP znajdziesz iceweasel.exe. Przypniesz do paska uruchamiania i od razu będzie gotowa, tylko dodaj zakładki, hasła i tyle.

Jakby co, to poprzedni iceweasel x64 już pobrało 12 osób, a doba jeszcze nie minęła.

Woła o hasło przy rozpakowywaniu, jakie jest ?

10 godzin temu, wlado napisał:

Woła o hasło przy rozpakowywaniu, jakie jest ?

Pobrałem i rzeczywiście woła, tylko nawet znane mi hasła nie pasują, a nie dawałbym na hasło publicznie udostępniając. Prawdopodobnie przez pomyłkę wrzuciłem backup przeglądarki zrobiony total uninstallem i dlatego były brewerie. Skasowałem plik z pcloud.

Ten pobieraj

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pora na najnowszy iceveasel 78.0.2 32 bit. Zauważyłem, że wersja 64 bit gorzej chodzi, więc dla wszystkich wrzucam spolszczony, ustawiony, z dodatkami, z zablokowaniem telemetrii i aktualizacji.

Wypakować byle gdzie i używać od win 7 do win 10. Profil i appdata oraz local appdata w profilu przeglądarki, który jest w folderze app iceveasel.

W dniu 22.07.2020 o 22:48, kitaro napisał:

Pora na najnowszy iceveasel 78.0.2 32 bit. Zauważyłem, że wersja 64 bit gorzej chodzi, więc dla wszystkich wrzucam spolszczony, ustawiony, z dodatkami, z zablokowaniem telemetrii i aktualizacji.

Wypakować byle gdzie i używać od win 7 do win 10. Profil i appdata oraz local appdata w profilu przeglądarki, który jest w folderze app iceveasel.

Wrzucisz jeszcze raz? Czy już nie używasz tego?

Nic nie kombinowałem, a mediafire zrobiło mi płatne. To skasowałem konto.

Teraz aktualny iceveasel 79.0 - ustawiony, z dodatkami.

Musiałem tylko pokombinować z YT, bo sypało błędami pokazywania obrazków propozycji i przestawało działać pobieranie. Tak w firefoxie 79.0 i w iceveasilach nawet poprzednich.

Kolejne filmy i głupoty. YT dodało aplikacji i psują na potęgę.

dimson, andre, lugasek and 1 other like this

W dniu 19.08.2020 o 10:36, kitaro napisał:

Nic nie kombinowałem, a mediafire zrobiło mi płatne. To skasowałem konto.

Teraz aktualny iceveasel 79.0 - ustawiony, z dodatkami.

Musiałem tylko pokombinować z YT, bo sypało błędami pokazywania obrazków propozycji i przestawało działać pobieranie. Tak w firefoxie 79.0 i w iceveasilach nawet poprzednich.

Kolejne filmy i głupoty. YT dodało aplikacji i psują na potęgę.

ps.ciekawe jak smiga na linux xD

1 minutę temu, kitaro napisał:

Iceweasel-v80.0.en_US_win32_clang_pgo.7z

Spolszczony, ustawiony, z dodatkami, bez bannerów google i YT.

Korzystać!

szkoda ze nie mozna przerobic na linux mint bo bym otestowal z checia xD

andre likes this

14 minut temu, G77 napisał:

tz co na debian niby?

a dzie hoopie ja juz nie wracam :linuxlover:    siedze od kilku lat i mnie tu dobrze

"Jest to przenośne środowisko wykonawcze oparte o Firefoxa w wersjach 32 i 64 bit, wykorzystujące następujące źródła: kompilacje przeglądarki internetowej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], z projektu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oraz niektóre łaty z projektu Debian.

Iceweasel – odpowiednik przeglądarki Mozilla Firefox w dystrybucji Linuksa Debian. Powodem jego powstania był konflikt pomiędzy społecznością Debiana a Fundacją Mozilla".

Cytat z portable.info.

G77 likes this

29 minut temu, kitaro napisał:

"Jest to przenośne środowisko wykonawcze oparte o Firefoxa w wersjach 32 i 64 bit, wykorzystujące następujące źródła: kompilacje przeglądarki internetowej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], z projektu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oraz niektóre łaty z projektu Debian.

Iceweasel – odpowiednik przeglądarki Mozilla Firefox w dystrybucji Linuksa Debian. Powodem jego powstania był konflikt pomiędzy społecznością Debiana a Fundacją Mozilla".

Cytat z portable.info.

yhy

wiec siedze nadal na Slimjet  jak dla mnie jest :good3:

kitaro likes this

1 godzinę temu, kitaro napisał:

Cytat z portable.info.

na 4GB ramu lepiej wersja x86 cz x64? Dodatkowo... czy mozna zmienic to aby odnosniki otwierał sie w nowych kartach ale do nich od razu nie przechodzily? I jeszcze nie pokazuje mi zadnych historycznych stron np: aby wejsc na youtube musze wpisac cała nazwe youtube bo po wipsaniu "you" nic sie nie wyswietla

14 minut temu, marzab napisał:

na 4GB ramu lepiej wersja x86

Prawda. Też mam 4 GB RAMu.

W gooogle wystarczy wpiosać YT i pierwsz ywynik na YOUTUBE Ale YT jest tu

Fotki133.png.656fb3c24f6c6d4bc30cb88166cc1e56.png

You wystarczy wpisać w google, też pierwszy wynik YOUTUBE. W paskach adresu, co nie jest adresem, jest wyszukiwanie w googlach.

Odznacz automatyczne przechodzenie do nowych kart i linki otieraj z PPM - masz wybór, albo w nowej karcie, albo w nowym oknie.

Co to są historyczne strony? Ja buszuje w web archive i pobieram np programy z dziesięciu lat choćby.

marzab likes this

2 godziny temu, G77 napisał:

szkoda ze nie mozna przerobic na linux mint bo bym otestowal z checia xD

Stary linux, to stare wine i można było wrzucać przeglądarki do XP. Teraz jest nowe wine, chyba że masz skrzypiącą taczkę linucha. Do dokumentów wine można wrzucić iceveasel 80, wypakować i skrót wysłać na pulpit.

Nie można tak?

19 godzin temu, kitaro napisał:

Stary linux, to stare wine i można było wrzucać przeglądarki do XP. Teraz jest nowe wine, chyba że masz skrzypiącą taczkę linucha. Do dokumentów wine można wrzucić iceveasel 80, wypakować i skrót wysłać na pulpit.

Nie można tak?

niby mozna , ale mnie sie nie chce tyle bawic z tym xD

W dniu 24.08.2020 o 23:41, kitaro napisał:

Prawda. Też mam 4 GB RAMu.

W gooogle wystarczy wpiosać YT i pierwsz ywynik na YOUTUBE Ale YT jest tu

You wystarczy wpisać w google, też pierwszy wynik YOUTUBE. W paskach adresu, co nie jest adresem, jest wyszukiwanie w googlach.

Odznacz automatyczne przechodzenie do nowych kart i linki otieraj z PPM - masz wybór, albo w nowej karcie, albo w nowym oknie.

Co to są historyczne strony? Ja buszuje w web archive i pobieram np programy z dziesięciu lat choćby.

dzieki, a jakis sposob na zapisane hasła? jak moge je przeneisc z chrome na firefox? Pobralem plik csv ale nie da sie go wrzucic do firefox

Trzeba ręcznie. Głupie firefoxy mają tylko zaimportowanie haseł i zakładek z internet explorer. Jak się ma starsze firefoxy, to wyrzuca się z profilu key4.db i wrzuca key4.db, key 3.db i logins.json

Widzą, ze nawet mypal ma tak:

Fotki136.png.68cd246160d1f70e72b36046c863c988.png

Są te trzy interesujące nas pliki z hasłami. Je się wkleja do folderów profilu nowych firefoxów i po nieudanej próbie pierwszego logowania byle gdzie, wyrzuca się key3/db z profilu. po uruchomieniu będą hasła cacy na tacy.

Gdy się nie ma innych takich przeglądarek, to trzeba ręcznie, ręcznie, ręcznie - no trudno.