Jump to content
PanKracyk13

Aktualizacja Windows 7 KB4499406 z błędem 66A

Recommended Posts

OUEuvtm.png

Za każdym razem przy aktualizacji (od wczoraj):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Rady z pomocy M$ sprowadzają się do niczego bo żadne linki nie są tam aktualne i prowadzą do pustych stron.

Jakieś pomysły?

`Ucz się języków:

Go to Control Panel > Programs and Features > select Microsoft .NET Framework 4 Client Profile from the list and click on the Uninstall/Change button. The Microsoft .NET Framework 4 Client Profile Maintenance window will open and select the “Repair .NET Framework 4 Client Profile to its original state”. Click next and follow the on-screen instruction.
repair-net-framework4-client-profile.png

Mam dwie wersje Frameworka: 4.6 i 4.7. Wersja 4.6 dała się naprawić, 4.7 nie dała się naprawić (błąd). 

Tak więc postanowiłem odinstalować 4.7 i instalator wywalił mi... 4.6. 4.7 nadal jest, nie daje się naprawić i nie daje się odinstalować. :)

T7PSjxh.png

Łatka od M$ oczywiście nadal wypluwa błąd przy próbie instalacji.

//eidt

Ręczna instalacja Frameworka w wersji offline 4.7.1 kończy się takim samym błędem. Instalacja idzie do przodu do 70% potem zaczyna się cofać i wypluwa błąd:

Cytat

RmRestart failed with error: 5
RmGetList failed with error: 5
Final Result: Installation failed with error code: (0x80070643), "Błąd krytyczny podczas instalacji. " (Elapsed time: 0 00:06:48).

Net Framework Cleanup Tool

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wpierw spróbowałem .NET FRAMEWORK SETUP VERIFICATION TOOL, wersje 4.6 i 4.7 przeszły weryfikację pozytywnie.

Potem .NET REPAIR TOOL, program zakończył zadanie bez błędu.

Na koniec w/w .NET FRAMEWORK CLEANUP TOOL, który poprawnie wyczyścił wszystkie śmieci.

Instalacja  Frameworka w 4.7.1 wywala błąd jak wcześniej, instalacja 4.6.2 nawet  się nie rozpoczyna:

Cytat

Final Result: Installation failed with error code: (0x80070643), "Błąd krytyczny podczas instalacji. " (Elapsed time: 0 00:02:39).

To są jakieś jaja.

Odinstaluj wszystkie NET Frameworki 4.x i zainstaluj najnowszy 4.8: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Po restarcie WU powinno pobrać poprawkę oznaczoną również 4499406 lecz inny składnik 4495626 lub pobierz go ręcznie i zainstaluj.

Niestety instalka Frameworka zachowuje się tak jak poprzednie, instaluje się i cofa wypluwając błąd.

Wcześniej próbowałem instalować łaty manualnie i pojedynczo, skończyło się na tym, że Windows po instalacji prosi o restart i po resatrcie wycofuje zmiany. Ten Cleaner coś namieszał i to konkretnie bo brakuje części systemu, np. Manager urządzeń się nie uruchamia i jemu podobne składniki.

Zmarnowałem cały dzień na dochodzenie do powodu i na tym kończę, mam na szczęście regularnie zgrywane obrazy partycji systemowych więc dam sobie jakoś radę. Dzięki za rady.