Jump to content
WinClub
toom18

Problem z aktywacja Windows 10 pro klucz od Windows 8 pro.

Recommended Posts

Siema. 

Kupiłem Windows 8 pro. 

Do tej pory na kompie jechałem na aktywatorach i to jest cały problem. 

Zmiana klucza w Windows 10 jest nie możliwa bo mu nie pasuje coś. Więc zainstalowałem Windows 8 klucz wszedł system się aktywował. Więc zrobiłem update do Windows 10 po wszystkim sprawdzam klucz a tu pupa. Klucz jest jakiś z czapy kluczem jest kod podany przez Microsoft w razie problemu z update do Windows 10 a w informacji o aktywacji mam że aktuwawano przy użyciu licencji cyfrowej skąd od bierze ten klucz? Nie ważne czy się zaloguje do konta Microsoft czy nie klucz jest zawsze ten sam. A może tak ma być? 

Niby jest, płyta, faktura, naklejka. Ale. Pewności to dalej nie mam xD Czy każda aktywacja ma swoje niepowtarzalne id? 

Że sprzęt ma id to wiem. Ale chodzi o coś systemowego. Np policja sprawdzając komputer skąd wie że system to pirt? Pytają o fakturę? Jak nie mam to pirat? 

Ty chyba za dużo naczytałeś się głupot. Masz fakturę, masz klucz, system przeszedł aktywację? - o nic więcej nie musisz się martwić.

P.S. Klucz nie musi być w formie naklejki. Może być cyfrowy lub w przypadku Win 8/8.1 OEM dostarczanych razem z płytą może być w biosie.

8 minut temu, toom18 napisał:

Że sprzęt ma id to wiem. Ale chodzi o coś systemowego. Np policja sprawdzając komputer skąd wie że system to pirt? Pytają o fakturę? Jak nie mam to pirat? 

Hmmm... jak pamiętam u mnie na firmie jeszcze kiedyś, kiedyś podczas kontroli to chcieli 2 z 3 rzeczy:
- naklejka z kluczem
- płyta
- rachunek

Proponuję zadzwonić na infolinię MS Polska i zapytać miłego pana lub panią - faktura zakupu i klucz bezsprzecznie załatwiają sprawę. Nawet jak sprzedawca jest nieuczciwy, to nie zachodzi odpowiedzialność kupującego.

Win 10 aktualizowany z wcześniejszych systemów ma licencję cyfrową przypisaną do sprzętu. To samo aktywowany bezpośrednio kluczem od starszego systemu.

12 minut temu, wiktorynek napisał:

Nawet jak sprzedawca jest nieuczciwy, to nie zachodzi odpowiedzialność kupującego.

I o to mi chodziło. Dzięki.

Wyjasnione. 

13 godzin temu, jednorazowiec napisał:

Przy kluczach "za 5 złotych" to wyłączenie odpowiedzialności nie zadziała.

Oczywiście, że nie. Rażąca dysproporcja i nie powołasz się na nieświadomość. :lol: Za 50 pln też raczej nie, ale tu może być wyjątek akurat w przypadku Win 8 OEM, ponieważ ten system można dowolnie odsprzedawać i kupując od klienta indywidualnego czy firmy używkę, nie ma ceny minimalnej czy zdrowo rozsądkowej. Możesz go dostać nawet za darmo.

Oczywiście, w przypadku używanego Windows 8, ma Pan rację (o ile BSA, prokurator i inne "ostatnie instancje" nie uznają inaczej, a co wtedy zrobi sąd tego już nie sposób przewidzieć :().

Tylko, że z tego:

W dniu 14.05.2019 o 21:34, toom18 napisał:

Kupiłem Windows 8 pro. 

W dniu 14.05.2019 o 21:47, toom18 napisał:

jest, płyta, faktura, naklejka.

nie do końca wynika, że to licencja używana. Nadto to co Pan napisał, a do czego się odnosiłem, wygląda raczej na stwierdzenie o charakterze ogólnym, a nie odniesienie do "tu i teraz". Przynajmniej ja tak to odebrałem.

Mam nadzieję, że powyższe zdania wyjaśniają sprawę przyczyny mego wtrącenia.

PS

Choć tylko na marginesie, to warto chyba wspomnieć i o tym, że licencja Windows 8 OEM występowała w dwóch odmianach (wersjach) i w jednej z nich istniały ograniczenia związane z wprowadzaniem jej, w formie samodzielnej, do obrotu wtórnego (i nie tylko).

Windows 8 OEM występowała w dwóch odmianach (wersjach) i w jednej z nich istniały ograniczenia związane z wprowadzaniem jej, w formie samodzielnej, do obrotu wtórnego (i nie tylko).

Jakie to były wersję?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Po pierwsze - nie rozumiem pytania. To były wersje Windows 8 OEM. :biggrin3:

Po drugie - licencje systemów Windows są dostępne na stronach Microsoftu

i nic nie stoi na przeszkodzie, by dotarł sam Pan do nich i osobiście porównał ich zapisy. 

PS

Szansa na to, że ta kupiona przez Pana należy do tej gorszej, z punktu widzenia możliwości odsprzedaży,

kategorii jest znikoma (ale nie zerowa).

Z tego co rozumiem to jeśli ktoś kupił klucz do Windows 8 pro i go sprzedał to to jest legalne ale jeśli Windows 8 pro był dołączony przez producenta komputera np. PC HP czy DELL i na płycie i naklejece licencyjne mam że jest to do komputerów HP/DELL to zakup i używanie takiej licencji na PC nie tej firmy legalne już nie jest? Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka