Jump to content
laryflinta

Windows 10 May 2019 Update

Recommended Posts

Czyli co jednym słowem kaszanka. Nowościami będzie tylko wygląd? Czyli wydajność zostaje taka sama. Ciekawe kiedy wyjdzie...

S7 Edge Tapatalk

Wczoraj wymusiłem aktualizację Windowsa Pro 64 bit. do wersji 1903. Okazało się że na mim komputerze (procesor INTEL XEON X5470 przystosowanym do gniazda LGA 775, płyta główna ASUS P5Q) nie można uruchomić piaskownicy gdyż procesor nie ma możliwości translacji adresów drugiego poziomu (SLAT).

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

32 minuty temu, kris51 napisał:

procesor nie ma możliwości translacji adresów drugiego poziomu (SLAT)

Normalka: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja na Xeonie miałem choćby problemy z wirtualizacją w VirtualBoxie.

Zainstalowałem na próbę SANDBOXIE i działa bez problemu, także COMODO INTERNET SECURITY ma dobrze działającą piaskownicę.

Czy Microsoft musiał tak komplikować swoją piaskownicę ?

20 minut temu, kris51 napisał:

Czy Microsoft musiał tak komplikować swoją piaskownicę ?

Tak.

Windows Sandbox to nic innego jak maszyna wirtualna Hyper-V z automatycznie instalowanym Windows 10.

Jak wiadomo Hyper-V wymaga sprzętowej wirtualizacji z rozszerzeniami, których Twój Xeon niestety nie ma. 

Przed chwilą aktualizowałem i po ponownym uruchomieniu stanęło na logo MSI. Cofnąłem instalację i próbuję jeszcze raz (miałem podłączone do USB słuchawki bluetooth na ładowanie, teraz odpiąłem może to one przeszkadzały).

znane są trzy usterki, które mogą nie doczekać się naprawy przed premierą aktualizacji. Windows 10 1903 nie dogaduje się z kartami dźwiękowymi X-Fi, niektórymi czytnikami kart pamięci Realteka oraz na niektórych urządzeniach zrywa połączenie z Siecią po przejściu w stan uśpienia.

Tak w ogóle kiedy ma być ten update? Zaraz czerwiec będzie...

Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

Należy pobrać i uruchomić program "Asystent aktualizacji do systemu Windows 10" (Windows10Upgrade9252.exe). To wymusi aktualizację.

Edited by kris51
Uzupełnienie

7 godzin temu, razor1995 napisał:

Spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia USB oprócz myszy/klawiatury. Jest problem który uniemożliwia aktualizację z podłączonymi urządzeniami USB. 

Za drugim razem wszystko było odłączone, mysz bezprzewodowa też.

U mnie update przeszedł bez problemu oraz działa jak należy, nie zauważyłem na razie żadnych błędów.

2 godziny temu, Arai napisał:

Tak w ogóle kiedy ma być ten update? Zaraz czerwiec będzie...

Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

Ten update jest od wtorku :D 

Wszystko wskazuje że zdążą go jeszcze wycofać z powodu ilości błędów

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dlaczego mają go wycofywać, skoro nie instaluje sie samodzielnie, tylko trzeba go wyszukać? W Slow Ring i w Release Preview właśnie wyszła nowa delta .145

Witam, mam problem.

Przy próbie instalacji przez Asystenta Aktualizacji ostatecznie dostaję taki komunikat jak poniżej.

"Na Twoim komputerze znajduje się sterownik lub usługa która nie jest przygotowana do działania w tej wersji systemu Windows"

Oczywiście nie ma żadnych informacji jaka usługa czy jaki sterownik. W jaki sposób to sprawdzić? Co zrobić żeby ten update jednak się zainstalował? 

1 minutę temu, andrzejz napisał:

Witam, mam problem.

Przy próbie instalacji przez Asystenta Aktualizacji ostatecznie dostaję taki komunikat jak poniżej.

"Na Twoim komputerze znajduje się sterownik lub usługa która nie jest przygotowana do działania w tej wersji systemu Windows"

Oczywiście nie ma żadnych informacji jaka usługa czy jaki sterownik. W jaki sposób to sprawdzić? Co zrobić żeby ten update jednak się zainstalował? 

Spróbuj Instalacji z ISO przy wyłączonym internecie z poziomu aktywnego systemu

Nvidia wypuściła dziś stery które podobno już działają i nie powodują problemów z kodem 43 na sandy brdge,ale jeszcze nie sprawdziłem...głównie to mnie wstrzymało bo stery do creativa się już pojawiły jakiś czas temu.