Jump to content
laryflinta

Czyszczenie systemu

Recommended Posts

Tego diskmaxa to sobie odpuść. Od siebie podaję paczuszkę z najnowszymi programami i programem pro która dobrze ci zoptymalizuje system + trochę własnej wiedzy o optymalizacji w systemie. Paczuszka przeskanowana antywirusem eset internet security :).

Korzystam z nich na co dzień i nigdy nic mi nie zepsuły.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kiedyś do czyszczenia rejestru był dobry jv16PowerTools, niestety zrobili z niego kombajn i do tego płatny.

Ja od siebie polecam (tylko przy instalacji trzeba odznaczyć instalacje dodatkowego syfu):

Auslogics Disk Defrag Free: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Auslogics Registry Cleaner: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

52 minuty temu, wiktorynek napisał:

Wszyscy zapomnieli o systemowym narzędziu do oczyszczania systemu (zwłaszcza w wersji zaawansowanej) od którego należy zacząć porządki i które daje najlepsze efekty?

a ty chyba zapomniałeś że skrypt kasi ma to zaimplementowane w sobie 

Skrypt Czyszczący by Kasia nie działa do końca jak powinien, nie czyści wszystkiego co ma w komendach.

Macie coś mojej produkcji do czyszczenia systemu ;) Zawiera też to co "Skrypt Czyszczący by Kasia".  ;) Może komuś się przyda, używa systemowych narzędzi do czyszczenia systemu jak: Oczyszczanie dysku z przełącznikiem sagerun, do tego czyści dzienniki, usuwa logi i historię usuniętych plików w rejestrze, pliki tymczasowe z temp i Prefetch itd, na koniec defragmetuje dysk. Mój skrypt to tzw. "beta" (mile widziane sugestie i ewentualnie poprawki)

1 godzinę temu, User napisał:

Skrypt Czyszczący by Kasia nie działa do końca jak powinien, nie czyści wszystkiego co ma w komendach.

Macie coś mojej produkcji do czyszczenia systemu ;) Zawiera też to co "Skrypt Czyszczący by Kasia".  ;) Może komuś się przyda, używa systemowych narzędzi do czyszczenia systemu jak: Oczyszczanie dysku z przełącznikiem sagerun, do tego czyści dzienniki, usuwa logi i historię usuniętych plików w rejestrze, pliki tymczasowe z temp i Prefetch itd, na koniec defragmetuje dysk. Mój skrypt to tzw. "beta" (mile widziane sugestie i ewentualnie poprawki)

Sugerowałbym ci założenie osobnego tematu dla tego skryptu wtedy będzie można znacznie łatwiej szukać błędów i stale aktualizowanego pliku 

ten disk max nie jest taki zły znacznie przyspieszył mi system ale trzeba z głowa oczyszczać nie wszystko jednak

dobry tez do odinstalowywania jest youruninstaler testował ktoś używam dość długo czyści pozostałości i rejestr po proxach

Ja jako już trochę doświadczony użyszkodnik windowsa mam taką swoją trójcę od lat jeśli chodzi o programy zewnętrzne, czyli:

Glary Utilities Portable

CCleaner Portable

DISM++

Wiadomo czasem przetestuje jakiś inny soft, fakt warto też posiadać jakąś tam wiedzę i tak jak wspomniał @wiktorynek windowsowe narzędzie też jest dobre i przydatne.

P.S Czasem jak czegoś ręcznie nie zrobisz to i program nie pomoże :)

3 godziny temu, M4T  napisał:

tak jak wspomniał @wiktorynek windowsowe narzędzie też jest dobre i przydatne.

I w większości przypadków wystarczające.:)

Jak to mówią co za dużo to nie zdrowo,to samo odnosi się do systemów.

P.S.

Jeśli ktoś chce dosyć fajny jest System Ninja.