Jump to content
dimsim

Asus GL503v instalacja Win7 Pro

Recommended Posts

Witajcie

Słuchajcie mam problem z zainstalowaniem siódemki na w/w laptopie. Tak tak, wiem, że to nie jest na ten system laptop, jednakże chcę powalczyć.

Wrzuciłem windowsa na pendrive, zmieniłem usb na legacy i zapis ustawień. Pojawia się napis "windows is loading files..." zapełnia się pasek i pojawia się pierwsza plansza z informacją jaki język chcę zainstalować, format godziny i waluty itd. I w tym momencie stop. Nie mam kursora od samego początku tej planszy oraz nie reaguje na klawiaturę ta plansza. Nie wiem czy to brak sterowników usb 3.0 czy zawieszka instalatora.

Pomocy.

Pozdrawiam

Poniekąd udało m się to, ale musiałem zainstalować system na Lenovo Y520. Tam instalacja poszła bez problemu. Po zakończonym instalowaniu przełożyłem dysk do Asusa i ........ ruszył. System na razie bez sterowników wydaje się działać prawidłowo. Zaraz spróbuję zainstalować brakujące sterowniki.

Procesor 8 gen - zapomnij. Nie ma żadnych szans. 7 gen w laptopach to max dla Win 7. W stacjonarkach możesz nadal bez problemu zainstalować Win 7 na 9 gen i AMD Ryzen.
Dokładnie, już z 7 gen był problem.

W dniu 11.05.2019 o 17:36, dimsim napisał:

Zaraz spróbuję zainstalować brakujące sterowniki.

Nie znajdziesz od grafiki zintegrowanej, bo takich nie ma, nawet modyfikowanych i tu jest pies pogrzebany na amen.

W dniu 12.05.2019 o 21:15, wiktorynek napisał:

Nie znajdziesz od grafiki zintegrowanej, bo takich nie ma, nawet modyfikowanych i tu jest pies pogrzebany na amen.

i tutaj kolego masz niestety rację :|

Makabra ten win10.

Osoby chcące zainstalować Win 7 lub Win 8.1 na nowym sprzęcie mają do wyboru następujące opcje:

- laptop max 7 gen Intela

- PC nawet 9 gen, ale płyta z chipsetem Z370, B365, H310 R2.0 i korzystanie z karty graficznej - nie działa integra w procesorach 8 i 9 gen

- PC na platformie AMD z procesorami Ryzen z wyjątkiem procesorów G Raven Ridge

P.S. Win 8.1 zdecydowanie gorzej na platformie AMD, gdyż zakończyli wydawanie sterowników pod ten system.

Istnieją pewne możliwości z instalacją Win 7 na płytach H370 i B360, ale są problematyczne i nie dają komfortu korzystania.