Skocz do zawartości

Windows 7 64bit BSOD'y z jakiego powodu?


PendunateGM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Nwm, czy to bardziej dotyczy softu, czy hardu - niech będzie soft. No więc złożyłem nowy komputer, pobrałem z darkwarez.pl Windowsa 7 64bit waszej wersji. Na płycie były różne wersje do wyboru - wybrałem Ultimate. Było to jakoś w lutym. Nie miałem wtedy problemów z komputerem, jednak od ostatniego razu (miesiąc, może nawet dwa) napotykają mnie od czasu do czasu blue screeny, właściwie teraz bardzo często. Zastanawiałem się nad przyczyną: wadliwy system, dysk twardy, czy może RAM? Tak się składa, że dzisiaj zamontowałem dysk SSD, sformatowałem stary dysk, a potem go odłączyłem. Zainstalowałem na ssd ten sam system, z tej samej płyty. Po instalacji podpiąłem stary dysk. Był on zupełnie pusty. System i cała reszta jest na SSD. Blue screena i tak dostałem, ale to chyba dyskwalifikuje dysk hdd, jako wadę skoro nie było na nim systemu? Zostaje tylko RAM i system. Robiłem "Diagnostykę pamięci systemu Windows" i nic nie wykryło. Jutro zamierzam zrobić MemTest. Moje pytanie brzmi - czy jest to możliwe, aby wasza wersja systemu z lutego (lub niedaleko tego miesiąca) była wadliwa? Jakie programy polecacie do sprawdzenia dysku twardego (żeby się upewnić). Co o tym myślicie? Próbuję zrobić fotkę tego BSOD'a, ale jest dumping crash memory - dojdzie do 100 i komputer się resetuje. Pamiętam, że nazwa blue screena to "SYSTEM SERVICE EXCEPTION". Z góry dziękuję za pomoc.

EDIT:

HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3
RAM: Crucial Ballstix 8GB (2x4) 1600MHz CL9
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie